Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Epsilon Competion

Parametry

Výrobce: Gustav Staufenbiel GmbH
Jak postaveno: Ze stavebnice
Kategorie: Větroň
Materiál: Laminát + balza
Rozpětí: 3500 mm
Délka: 151 mm
Váha: 4000 g
Plocha křídla: 68 dm2
Vrtule: 13x7
Motor: EMP Airplane 1955W 65A 4-6S brushless big motor C4260 800KV
Elektronika: Spektrum AR 8000/ ESC
Baterie: 5S 3000 Turnigy

Hodnocení

9.5
z 10 | 2 hlasy – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

 
Létání s tímto modelem je paráda. Dalo by se říci , že zvládá velký rozsah rychlostí.Od termického létání , přes svahové až doslova k " dynamickému ". Je to taky dáno celkovou hmotností a pevností modelu a z toho vycházejícího plošného zatížení, které je 58g/dm. Klapky s křidélky dávají velký prostor pro jejich účinné využití, které je poznat. A to jak při termickém létání, tak při létání na rychlosti, nebo naopak při přistávání, které je při použití butterfly spolu s mixem výškovky pomalé a velice dobře řiditelné. Dovoluji si toto napsat i přesto, že jsem s tímto modelem měl zatím pouze několik startů a létal jsem více méně opatrně. Na projevu modelu při letu však všechny uvedené vlastnosti jsou znát. Těším se s ním na příští sezonu.

Kvalita zpracování jednotl. dílů výborná. Přesto ji narušují celkem drobnosti, které dojem zhoršují. Např.těsnost uhlíkových spojek.Do jednoho dílu křídla nešla uhlíková tyčka nasunout , musel jsem ji přibrousit. Výměna koncovek pro křídélka a klapky a některé další drobnosti.
Model jsem osadil uvedeným motorem. Motor je dostatečně robustní a jeho výkon též vyhovuje. Právě jeho hmotnost spolu s baterií a přijímačovými bateriemi Eneloop 2000 mA vyvážily model do potřebného těžiště , bez přidávání mrtvé váhy do špice modelu.

Komentáře

Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2020 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek