Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1948

Modelář od:1963

Bydliště:Ústí nad Labem

Letiště:Chřibská, Krásná Lípa, okolí Ústí n.L.

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Magnum Reloaded

You need Flash player 8+ and JavaScript enabled to view this video.
6SEA878ds30
You need Flash player 8+ and JavaScript enabled to view this video.
Zch3EkoP9KU

Parametry

Výrobce: z výřezů
Kategorie: Ostatní
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 800 mm
Délka: 740 mm
Váha: 286 g
Plocha křídla: 18 dm2
Vrtule: GWS 7x3,5"
Motor: Turnigy 3020 - 1800kV
Elektronika: Aurora 9, Optima 6 Lite, reg.HK 12A Blue Series
Serva: HXT 500
Baterie: LiPo 2S 860mAh BH power X6

Popis

Postaveno z výřezů od "nejmenovaného" modeláře (díky Petře). Stavba vcelku bez problémů, neboť jsem konzultoval se třemi kolegy modeláři - díky jim. Natřeno barvami Labar, asi i nátěrem narostla hmotnost modelu a vyšla vyšší než jsem čekal. Trochu potíže s těžištěm - těžké na ocas. Zvažoval jsem, co s tím. Začal jsem vzadu ořezávat - výškovku, směrovku, konec trupu, hrany trupu i ostatních částí ocasu. Baterku jsem oproti původnímu záměru dal úplně dopředu (viz foto). Všechno málo. :-( Nakonec jsem ještě trochu prodloužil "čumák", což je i vidět na fotkách. Model šel prvně do vzduchu s vrtulí 6x3" - malý tah, 7x3,5" je o něco lepší. Létání s modelem bez křidélek pro mne trochu nezvyklé, ale lze i tak celkem dobře ovládat. Trochu ještě zkusím "poladit" výchylky ... atd.

Změny: Chyběla mi křidélka. Ovládání směrového kormidla v součinnosti s výškovkou na levé ruce (mode 1) mi tak nějak stále nesedělo, až jsem (poněkud retardovaně :-) ) dostal nápad. Směrovku jsem namixoval na fiktivní křidélka a zároveň výškovku na směrovku. Teď Magnuma řídím stejně jako model s křidélky, výškovku jen trochu podle potřeby dokoriguji přímo.

Komentáře

Kamile, Turbo Porter už byl přepraven do místa poblíž letiště, však víš. Koukám tady na něj od computeru, jenže pořád prší a prší. Zdá se, že do neděle to o moc lepší nebude. Taky letiště by mohlo být už zase trochu posekáno. Taky se musím potkat se svým leteckým "guru" Vláďou (https://www.youtube.com/watch?v=6nSdQ0ubrdc), málo si věřím na první let. :-) Jinak Magnum měl správně přijít až po TP, ale nevydržel jsem.
15.6.2016 14:57 MrMojoRisin
Ještě dotaz... Tak kdy-pa příjde na řadu Turbo Porter??? Měj se...
14.6.2016 21:59 PEO
Nemáš zač Jindro . No a Magnum Acro lítá stejně pomalu , jen se s ním dají dělat všelijaké ,, skopičiny ,, . Petr
13.6.2016 14:18 JINDRA
Díky Carlosi, křídlo je prohnutá deska. Nevím, kdy si troufnu na vodu. Z asfaltu jsem vzlétl vůbec poprvé na opuštěném parkovišti Tesco a než jsem stihl zatáčku, byl jsem ve zdi a urazil jsem levou nohu. Vteřiňák nevozím, takže domů. Vypravím se tam ještě jednou, to už bude dobré. Na poli to musím házet. Přistávání musím ještě "potrénovat". :-)) Ještě zkusím dát vrtuli 8x4", uvidím jaký to bude mít efekt.
12.6.2016 06:46 carlos11
Vítej do rodiny.Já jsem pro dovážení raději použil baterky 2S, 1500 mAh. Model je sice těžší, ale to absolutně nevadí. Blbnout s ním lze kdekoliv. Na zahradě, na vodě i na malém plácku. Nutno dodržet těžiště 72mm od náběžky. Rozdíl v letových vlastnostech je, jestli máš použitou"desku" jako křídlo nebo profil.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek