Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1976

Bydliště:Sviadnov

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Crack Laser lite

Parametry

Výrobce: RC Factory
Jak postaveno: Ze stavebnice
Kategorie: 3D akrobat
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 800 mm
Délka: 825 mm
Váha: 153 g
Vrtule: GWS 8x4,3
Motor: Sunny Sky X2204-21, 1800kV
Elektronika: Regl Hobbyking 12A, přijímač Spektrum
Serva: 2xD05010MG (S,V), Hitec 5065MG (Kř)
Baterie: 2S Hyperion 550mAh, 25C

Hodnocení

9
z 10 | 3 hlasy – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Laser mám do haly, do které mám občas přístup a na večerní polétání v bezvětří.
Stavba je vcelku příjemná záležitost na odpoledne, nebýt vlastní blbosti a přilepení křídla k podložce (nosník se prolévá sekundovým lepidlem a to proteklo :-( ). Návod popravdě není příliš kvalitní a některé detaily mi chyběly a bylo třeba konzultovat s webem, kde je návodů dost včetně fotek. Chápu, že se výrobci návod píše špatně - když složíte jedno letadlo od rcfactory, složíte všechny, ale test na nezkušeném by neuškodil. Plánované osazení bylo čínskými servy - ukázalo se to jako šetření na špatném místě - ze tří serv jen jedno funguje dobře. SOP je třeba trimovat před každým druhým letem (občas uhne o citelný kus - jako by se po resetu načetly špatná data). Servo křidélek jsem vytahoval a střídal několikrát - od počátku nefungovalo. Nahradil jsem digitálním Hitecem a mám klid. Jen ta výškovka zatím drží bez problémů. Váha 153g bez baterie a s baterií 185 g.
Baterii jsem si dovolil kvalitnější Hyperion - v této velikosti nejsou rozdíly cen tak šílené jako ve větších kapacitách. Nakonec jsem dal 550mAh (to si tak objednáte od obchodu, kde mají v akci 450mAh a oni nejsou schopni baterky dodat nebo akční nabídku zrušit - ale nakonec dodali jen o pár gramů těžší s vyšší kapacitou, kterou zase nemají v nabídce na webu). Baterie bezpečně lítají 7 minut.
Létání v bezvětří je i na malé ploše super a hlavně beze strachu - zničit to éro pádem musí být záměr, jinak to díky váze snad ani není možné. Visení i harriér jsou velmi snadné (k tomu přispívá absence obavy z pádu). V hale i na venku je potřeba používat směrovku (což mi rozhodně neuškodí), nefunguje moc takové naklonění na bok křidélky a přitažení výškovky, celkem efektní je kroužení do kruhu ve stejné výšce - vypadá to jako když lítá upoutanec, jen bez toho chlapa uprostřed.
Nevýhody - v hale to není vyložený speciál - pro častější létání by to chtělo ještě něco lehčího a pomalejšího. Pro návštěvu haly párkrát do roka je to samozřejmě ok. A druhou nevýhodou - trošku jsem čekal, že bude možné lítat na zahradě - cca 9 x 15m, ale plot a keře jsou blízko, příliš blízko. :-)

Komentáře

Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek