JindraS
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
JindraS

Ročník:1976

Bydliště:Sviadnov

Komentáře uživatele JindraS
Vertigo 2M 6.10.2017 12:16
Máte možnost porovnat model proti jiné 2,2m na spalovací motor? Protože váha spalováku již pro 2,2m vychází lépe a cena (zvlášť bazarového) je jinde. Jsou letové vlastnosti elektry v této velikosti tak odlišné? (a nemyslím star motoru, tankování, dobíjení), pouze let.
IS 3 31.5.2015 19:46
Super práce takhle postavit z ničeho. Jen mi osobně připadá ten tank strašně nový, jako by právě vyjel z fabriky. Dovolil bych si doporučit navštívit nějakého plastikového modeláře a doplnit nějakou patinu. Ale to je samozřejmě čistě subjektivní.
YAK 55m 1,8m 25.10.2014 07:18
Díky za odpověď. Nechce se mi to samotnému přiznat, ale pokud bych do toho letadla šel, bych musel koupit nové baterie. A pokud chci na letišti lítat, je potřeba 3-4 ks i s dobrou nabíječkou :-(
YAK 55m 1,8m 22.10.2014 12:55
Pěkný model, o kterém uvažuji, i když bych osobně dal přednost klasickému žluto-červenému zabarvení.
Jak jsi spokojen se servy? Všude to osazují trošku silnějšími 7968MG - stačí to i na směrovku a výškovku?
A kolik minut lítáš na uvedené články a jaký je maximální proud? Mám pár 6s 4000mAh, ale jen 25C, tak mě zajímá, kolik by vydržely.
Gemini 6.9.2014 14:35
@Hop: Až náhodou jsem objevil komentář. Rozhodně jsem se inspiroval, to nepopřu. :-)
Jinak Balakryl celkem vydržel - až na část kolem krytu - tam je prostě odřený, příště bych to asi taky oblepil páskami nebo nalakoval.
Sebart Wind S50E 16.5.2014 06:11
Winda jsem si taky pořídil, díky počasí jsem s ním udělal zatím cca 6 startů. Přestože mám těžiště dle doporučení, je potřeba v letu na zádech tlačit a v normální poloze tahat. Prostě vždy jde špičkou více-méně dolů. Máš to seřízené nějak jinak?
Addiction X 25.3.2014 06:53
Díky, letadlo mám již od loňska, teď jen plním resty a umisťuji na rcalbum, ať nemusím pokaždé vzpomínat na osazení.:-)
A protože si nemyslím, že jsem vynikající pilot, tak jen potvrzuji, že radost s ním je létat i když to člověk moc neumí. :-)
Nádherná konverze - kdyby nebyly přiloženy fotky původní elektro, řekl bych, že to byl spalovák přímo z výroby. Sám bych to řešil více baterkama, ale to bude tím, že spalováka domů (zatím) nechci.
to Borsoj: Někdo rád stabilní, někdo pomalejší, někdo rychlejší, někdo elektro a někdo spalováka. To, že to nesedí mně, neznamená, že někdo jiný nebude nadšen. A osobně jsem raději, když na trhu je výrobků více, že jde z čeho vybírat.
to ZdenekHoles: Prehodil bych prvni a druhou fotku - v náhledech se objevuje právě první a to vypadá divně.
Dogfighter 8.1.2014 07:52
Díky za tip, o použití Duvilaxu jsem neslyšel, ale můžu zkusit.
EF Extra 300 EXP 70 1.11.2013 13:19
Rozmýšlím nad akrobatem kolem 1,8m. Můžeš srovnat Extru s YAKem od GB? Je to hodnější, stabilnější? (Tak, jak uvádí srajni?). Jsou ještě nějaké jiné rozdíly?
Messerschmitt bf 109 G 27.10.2013 07:34
ARF modely tady na album, podle mne, rozhodně patří. Hodně to usnadňuje (minimálně mě) rozhodování při jejich případném pořízení. To, jestli jsou z polystyrenu nebo ne je úplně jedno - komu se polyš nelíbí, ať s ním nelítá. A naopak, komu radost udělá, ať se nestydí to přiznat - pokud nesoutěžíte, pak jediným dobrým výsledkem z letání je samotná radost z létání.
Popis formou odkazu na stránku místo zkopírovaného textu - Inu proč ne, ale až dovozce text odstraní, jsme bez popisu. Možná by to vyřešilo uvození "Text výrobce-dodavatele:"
Co mě osobně chybí jsou popsané zkušenosti s letáním a modelem samotným - a vůbec nebude vadit, pokud by začínaly například "Jsem začátečník, je to moje první letadlo ...", ba právě naopak - vždyť další začátečník bude mít podobné problémy.
Katana (Hubený) 19.7.2013 12:03
Teda, na fotce vypadá nějak lépe - že ty jsi ji umyl? :-)
A co jsi udělal s tím infantilním medvídkem? Dostal padáka?
V každém případě Ti přeji ať lítá ke spokojenosti a kolik startů, tolik přistání.
Katana 2x2 12.7.2013 17:41
Katana byla dnes prodaná - doufám, že novému majiteli bude létat k jeho spokojenosti.
Katana 2x2 26.5.2013 19:30
Tak motor, po spolupráci se ZDZ opraven (výměna karburátoru), ve vzduchu konečně nechcípá. Ve vzduchu je to opravdu nezáludné letadlo, dá se lítat i ve větru, díky hmotnosti drží jak přibité. Dal jsem si práci a s úhloměrem seřídil výškovku, aby šla přesně stejně, teď se loopingy dají točit s velmi malým poloměrem.
Ve vzduchu tedy pohoda, ale ... letadlo je velké. Je velké při nakládání do auta a převozu, je velké při létání (přes celou oblohu), kdy v "polovině" letiště (od dráhy k poli) musí být prázdno a hlavně - je velké a dlouhé na přistání - dráha je malá a krátká. Skončil jsem dvakrát s vylomeným podvozkem a jednou se zlomenou vrtulí :-(. Takže, bohužel, letadlo jde z domu.
Katana MX 7.5.2013 10:19
Tak jsem se ještě jednou díval na to servo pro směrovku a vážně jsem se nepletl. V návodu (sekce Elevator and Rudder servos) mám uvedeno: There is a rudder pull-pull servo tray inside the fuselage for those who wish to use lighter setup (4-5s) and have CG issues.
Osobně bych ho tam taky nedal, mám to tak na Kataně MD a díky tomu, že špagátky se opírají o trup, tak se mi nezdá, že by se zamysleli). A co se týče lehčího setupu, taky si nejsem jistý, zda je to dobrý nápad - pak už rovnou mohu lítat s EPP . :-)
Katana MX 6.5.2013 22:04
Gratuluji k záletu. Mám to samé v červené, zalítaval jsem v soboru a zadní kolečko (ostruha) se taky uvolnila. Tak zkouším ještě jednou epoxid a uvidíme.
Mimochodem, mám pocit, že výrobce se servem pro směrovku vpředu počítá, jen to nechává na pilotovi (Stejně jako v Kataně MD, kde je servo primárně doporučeno v trupu).
Ještě dotaz - jak jsi vyřešil obaly na křídla/trup pro přepravu, když jsou tam ty uhlíkové "stabilizátory"?
Jak to létá? A jak dlouho?
Taky už jsem o něm uvažoval, jen poštovné mě odradilo - stejná cena jako za samotné letadlo :-(
Katana 2x2 28.10.2012 11:27
Mariane, ZDZ 50 nemohu na stránkách ZDZ najít - vyrábí se to ještě? Nebylo to až 60-ka?
Jak již jsem psal, nějaký nedostatek jsem ani se 40-tkou nepociťoval, ale uznávám, že je to můj první benzínový velký model.
ZDZ40 je teď u výrobce - uvidíme, jaký bude výsledek, takže děkuji za tipy - v případě nového motoru bych kupoval větší kubatru.
Katana 2x2 24.10.2012 21:50
Sidi, co tam máš za 55-ku motor? Zatím mi motor slabý nepřipadal - nahoru to táhlo dobře, rychleji létat taky nepotřebuji.
Je pravdou, že je lehčí a dováženo je cca 5 baterkama.
PA Katana MD 26.7.2012 09:06
Včera jsem si nakonec vybral právě 3536, jsem rád, že doporučení je stejné. S motory Aerodrive mam dobré zkušenosti (Corado, Gemini),tak doufám, že v tom s tímto budu pokračovat (V nejhorším koupím ještě jeden - 30 dolarů na tomto letadle není až tak moc).
Rád se potom pochlubím, pokud to hned nerozbiju - lítám spíš v okolí FM (Baška, u prasečáku), takže se klidně dohodneme. Teď čekám na serva a bižuterii a pak se pustím do skládání.
 12  z 2
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek