Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1975

Modelář od:1986

Bydliště:Žilina okr.KLADNO

Letiště:AIR MOJO u Lánské obory

Začinal jsem lítat na základní škole v kroužku KŽ u Radka ČÍŽKA a pravidelně se účastnil soutěži v kategorii H a A3 až do roku 1990 a poté si dal pauzu jako každý puberták a znovu se k tomu vrátil v roce 1995 kdy s Modelou FM27 přeladěnou u Zdenka Hnízdila se pustil do větronů a menších RC modelů kolem rozpětí cca 1000mm a starými spalováky od O.S.MAXE a to mě drželo cca 2.roky a pak opět nastála dlouhá prodleva,páč jako řidič kamionu brázdil celou evropu a na nic jiného čas už nezbíval ! Ale jak,už tomu tak osud přeje opět se k eroplánům vrátil v roce 2012 a ze soupravou GRAUPNER MC-16 r.v.1997 co zdědil po tátovi mě to znovu čaplo,že si loni 2013 zakoupil u Zdenka Hnízdila GRAUPNER MX-16 a začínám mit pocit,že už mi to nikdy nepustí !!!

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Spitfire Mk.XXII H.

Parametry

Výrobce:
Jak postaveno: Vlastní konstrukce
Kategorie: Na ven
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 600 mm
Délka: 770 mm
Váha: 77 g

Hodnocení

Tento model zatím nikdo nehodnotil...
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Jako další projekt jsem "okobčil" tvar křídla ze Spitfire Mk.V s eliptickým křídlem a musím říct,že to funguje též dobře a lze to vyhodit až na 35.metrů,aby taky ne,když letovka je 77g a délka taky "obrovská" 770mm,ale nevěřil jsem,že takhle těžké házedlo bude vůbec chtít lítat :-)
Křídlo je ze dvou kusů 5mm balsy a nosník je uhlíkový pásek 0.5x5mm a třetí kus je 2mm balsa,která to ze shora uzavírá,aby byla možnost vybrousit 6mm profil a celé křídlo má neskutečných 40g,ale vše bylo dimenzováno tak aby to šlo co možná vyhodit až do oblak :-)
A to dle mého se povedlo....

Komentáře

Ahoj Jindro.... :-)))))) časy kolem 50s. jsou standartem. Kde pa makety od jara do podzimu lítám pylony a od podzimu do jara mám na programu házedla :-) A co ty jak lítáš ???
22.12.2022 17:49 JINDRA
Zdar Kamile. Už jsem podle názvu myslel, že jsi se dal na makety. :-) Ale ty takhle na nás. Hezké.
Jak dlouho to vydrží ve vzduchu??
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2023 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek