Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1963

Bydliště:Frýdlant nad Ostravicí

Letiště:AK Frýdlant, LKFR

Po čtyřiceti letech jsem si v r. 2015 opět vzpomněl na klukovská léta a pěkné zážitky s mými modýlky. Protože už nemůžu kvůli zdraví pokračovat v mých současných koníčcích (paragliding a horské kolo), zkouším opět modelařinu a létání s nohama na zemi.
Loni jsem jako začátečník zvolil Conscendo s gyropřijímačem naprogramovaným na SAFE s tlačítkem "panika" a hodně mi to pomohlo pro získání základních letových návyků. Pak jsem šel do většího větroně Gama 2100 se vztlakovýma klapkama, no a po hodinách ve vzduchu a získání určité jistoty jsem chtěl zkusit něco postavit vlastnoručně.
Nyní navrhuji a stavím eroplány podle plánků, taky vlastní konstrukce.

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Akro trenér

Parametry

Výrobce: Vlastní stavba
Jak postaveno: Vlastní konstrukce
Kategorie: Cvičný model
Rozpětí: 1600 mm
Váha: 1105 g
Vrtule: 9/6
Motor: RAY 3536 - 1250
Elektronika: Spektrum DX8, RAY 40A
Serva: Emax
Baterie: 3S 2200 mAh

Hodnocení

10
z 10 | 8 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Potřeboval jsem nějaké éro s dvoukolým podvozkem na nacvičení startů a přistání. Křídla mám z mého začátečnického modelu Conscendo a trup jsem postavil konstrukční z balzy, překližky a nosníků. Kabinka opět jako náhradní díl z PVmodel. Protože jsem použil akumulátor 3s 2200 mAh, hmotnost se vyhoupla na 1105 g. Původní originální model Conscendo váží něco přes 600g, ale s menším aku.
Model mám dost přemotorovaný, stoupá kolmo nahoru dost svižně, horizontální let na čtvrt plynu i méně. Je to vlastně takový cvičný akrobat, který i docela klouže, protože má křídla ze školního modelu. Protože nemám dostatek akrobatických zkušeností, zkouším zatím jen přemety, souvraty, výkruty, spirály. Vše zvládá dobře a snadno se vrací do normálního letu. Musím však zpevnit křídla uhlíkem a použít novou spojovací silnější trubku, křídla se při obratech dost ohýbají (přece jen původní model váží polovinu). Starty pohodové a přistání parádní realistické na tři body s dojezdem. Jsem mile překvapen a velice spokojen.

Komentáře

Dobrá práce,gratuluji
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2020 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek