BIKER
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
BIKER

Ročník:1963

Bydliště:Frýdlant nad Ostravicí

Letiště:AK Frýdlant, LKFR

Po čtyřiceti letech jsem si opět vzpomněl na klukovská léta a pěkné zážitky s mými modýlky. Protože už nemůžu kvůli zdraví pokračovat v mých současných koníčcích (paragliding a horské kolo), zkouším opět modelařinu a létání s nohama na zemi.
Loni jsem jako začátečník zvolil Conscendo s gyropřijímačem naprogramovaným na SAFE s tlačítkem "panika" a hodně mi to pomohlo pro získání základních letových návyků. Pak jsem šel do většího větroně Gama 2100 se vztlakovýma klapkama, no a po hodinách ve vzduchu a získání určité jistoty jsem chtěl zkusit něco postavit vlastnoručně.

Komentáře uživatele BIKER
VT-109 Pionýr 26.3.2019 20:11
Fakt pěkný kousek. Mám v plánu postavit Pionýra podle plánku 68s, tedy menšího s rozpětím 2,2m. Velice bych uvítal možnost koupit výřezy, hledal jsem taky na lasermodely.cz , ale nemají dostupný e-shop. Mohl byste mi napsat, co a jaké výřezy obsahuje stavebnice a je-li možno ji objednat třeba telefonicky? Je taky plán k tomuto modelu? Jelikož nemám možnost vlekání, použil bych elektropohon.
Za odpověď velice děkuji, přeji hezký den Petr
LF 109 Pionýr 15.3.2019 21:00
Nádherný model Pionýra! Právě jsem se rozhodl, že se pustím do stavby tohoto krasavce. Už i proto, že na něj často vzpomíná s láskou můj bývalý vedoucí model klubu, kdysi na něm poprvé vzlétl a pak samostatně létal. Zatím mám objednaný plánek a velice bych byl vděčný za kontakt na p. Štolfu. Přepážky trupu a další díly jsou docela složité, ideální by byly výřezy. Takže posílám hodnocení 10 a předem velice děkuji za kontakt pro zhotovení výřezů. Petr
Primátor 17.3.2018 20:11
Negativy mělo na obou uších 5mm podle plánu, křídla rovná a nezkroucená.
Elipsoid Pro Evolution 6.3.2018 07:32
Pro zahájení zatáčky je nutné dát směrovku do zatáčky včetně křidélek. Jinak model letí "smykem" a zatáčka není čistá, ale tak nějak šejdrem. Dále už v kroužení stačí křidélka a výškovka. Prostě Elipsoid (2,8m) vyžaduje používat směrovku víc než jiné modely. A let je pak krásně čistý bez nechtěných skluzů.
Elipsoid Pro Evolution 6.3.2018 07:14
Šrouby jsem použil z nedočkavosti, dokončil jsem Elipsoida a chtěl jej hned prolétnout,
bylo super počasí. Model mám takto přesně vyvážený a zalétaný, 3S LiPol 2200 bohatě stačí na dlouhé polétání, ale možná ještě někdy v budoucnu pořeším.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek