Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Bydliště:Otrokovice

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Fido

Parametry

Výrobce: samo domo
Jak postaveno: Vlastní konstrukce
Kategorie: Cvičný model
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 600 mm
Délka: 470 mm
Váha: 115 g
Vrtule: 6/3
Motor: Hk 10g
Elektronika: spektrum
Serva: 6g
Baterie: 2čl/500mA

Hodnocení

10
z 10 | 11 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Rc model inspirovaný házedlem od Hiesboku. Oblíbený model mojí dcery. Vznikl podle fotky protože už ho nemají v nabídce. Grafický návrh je její, já tomu dal jenom formu aby to letělo. Napřed jsme udělali házedlo, pak volné elektro a protože to létalo slušně a je to pěkné na pohled tak teď je to i RC elektro. Ideálně kdyby to mělo vlastnosti školního letadla, pak by se dcera možná naučila létat :-D
Zatím je to trochu jankovité letadlo, ale postupně se to zlepšuje, trochu jsem tomu zvětšil vzepětí, VOP posunul víc dozadu, většil SOP. Tak uvidíme.

Komentáře

11.1.2019 15:54 mirak
Tlačný motor je tam proto aby se ochránila vrtule před karambolama a co nejméně narušovala siluetu psa. Daň za to je, že je problém dodržet těžiště bez dovažování a proto vychází malá plošná délka. Proto jsem úzkostlivě šetřil váhou vzadu. Při záletu vyšlo najevo, že je to spíš těžké na čumák a tak jsem mohl posunout ocas dozadu a zvětšit SOP. Profil je prohnutá deska. Nemám možnost řezat EPP a tak jsem vyzkoušel aby to co nejvíce vypadalo jako profil to před místem největšího prohnutí dvakrát podélně naříznout, nalomit a znovu slepit, ty schody jsou tam dva a naživo to nevypadá tak zle, na letišti nikdo s přítomných "aerodynamiků" nic nenamítal. Ale když tak nad tím přemýšlím, možná by stálo za to se na to vykašlat a nedat tam nic, nebo dát tam normální žebra, nebo vyzkoušet profil Jedelsky. Jde mi o to aby to šlo vyrobit na kuchyňském stole právě lidmi co teprve začínají, nebo uvažují, že by mohli modelařit....
11.1.2019 14:05 CARDASSEN
Moc pěkné - pro děti lákadlo k modelaření. Zkus upravit profil /za náběžkou je velký zlom/. Křídlo porovnej s Jupiter Duck/ č.459 rc album/ nebo se Step One č.274. Co tažné uspořádání pohonu!? Určitě to poletí skoro samo.
Publikuj plánek v někerém časopise nebo RC manii.
Výtvarné zpracování fantastické - prostě pohádkové !!!!!
11.1.2019 12:48 mirak
Jestli je zájem tak klidně obkreslím šablony. Ale jak upozorňuji, ještě to není úplně vyladěné. Potřebuji pěkný den abych prověřil úpravy co jsem provedl.
10.1.2019 21:38 Honza80
Tak ten je boží! To potřebuju taky ;) pro děti...
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2022 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek