Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1948

Modelář od:1963

Bydliště:Ústí nad Labem

Letiště:Chřibská, Krásná Lípa, okolí Ústí n.L.

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Optima A123

Parametry

Výrobce: LS model
Jak postaveno: Již hotový model
Kategorie: Hotliner
Materiál: Laminát + balza
Rozpětí: 2200 mm
Délka: 1080 mm
Váha: 1605 g
Plocha křídla: 37 dm2
Vrtule: ACC 12x8"
Motor: MEGA 22 3S 1kW
Elektronika: Aurora 9, Optima 7, YEP 120A SBEC 12A
Serva: JX PDI-1109MG 3krát, klapky: Kingmax KM2106MD
Baterie: FOXY 3S 2,6 Ah 40C (později Big Hobby nano 4S 2,2 Ah 60C)

Popis

Známý model od pana Leoše Svobody mne zaujal již před několika roky. Minulou zimu na něj došlo, zde na RC album se objevuje po létech. Poohlížel jsem se po modelu, u kterého se dá předpokládat, že mu nebude příliš vadit vítr a bude mít něčím výraznější vlastnosti. To Optima má mít. Pohon jsem dlouho zvažoval takový, abych si po čase něco nevyčítal co do výkonu. To se mi snad v tomto případě nestane. Uvedená konfigurace je zatím taková mírnější, musíme se s Optimou dostatečně sblížit, pak se chystám přejít na čtyřčlánek (při stejné vrtuli). Trošku starost s těžištěm, proti mému předpokladu kupodivu je model i s tímto motorem lehčí na předek víc než by se mi hodilo, baterka musela proti očekávání vpřed. Na trochu těžší a širší čtyřčlánek budu muset dostat regulátor, který překáží, ještě více dopředu.
Zbarvení se mi líbilo od jednoho ze Slimů p.Leoše. Samolepky od grafika a od výrobců některých komponent.
Spolupráce s p.Leošem asi tradiční-tedy výborná. Hodně mi pomohl s nastavením regulátoru (brzda) a záletem (netrefil jsem těžiště). Snad mu nepřibyly vrásky. :-) Díky mu.
Motorový let - model stoupá pod úhlem, který si zvolíte. Když svisle, tak svisle. Dá se s ním zalétat všechno možné, ale bez směrovky. Dobře se ovládá. Přistání s klapkami musím ještě u tohoto modelu trochu vypilovat, zdá se mi, že pořád dost klouže. Je to také o zvyku, zatím jsem letěl jen několikrát (moc jiných akcí).

Komentáře

Aha... tak to jo,protože jsi "neurobil prezenčku" vnu trupu,tak nevím koli-pa máš volného prostoru pod kabinkou :-) Vlastně ono by to stejně nebylo vidět,páč kabinu to nemá :-)
9.10.2018 19:26 JINDRA
Zbyňku, díky za přání. S každým modelem přichází něco nového a zajímavého.
9.10.2018 19:25 JINDRA
Zdravím Kamile, na 4s budu muset přes zimu udělat drobné prostorové úpravy v trupu kvůli těžišti. Jsem zvědavý jak se to pak bude chovat. :-)
7.10.2018 09:09 ZbynekChalupny
Ahoj Jindro, taky o ní uvažuji na příští rok. Mám rád když to ve vzduchu sviští a Optima to bude opravdu umět. Letovka může být i vyšší, mám zkušenost z jiných modelů s profilem MH 30, MH32...že nad 50g/dm2 se projeví super klouzák.
Přeju hodně štastných přistání :o)
Zbyněk
6.10.2018 13:16 MrMojoRisin
Ahoj Jindro....

Hezká a jak píšeš tak léty,již dostatečně vyzkoušená :-) Pohon jsi zvolil dobře a 4S Li-polka tomu bude slušet o mnoho lépe :-)
Jinak letovka přes 1600g tak to vždy,bude svižnější s dostatečně rychlým skluzem a odolá i silnějšímu "vichru z hor" :-)
Měj se a s pozdravem Kamil
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek