Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1972

Bydliště:Hostomice

Ukázat přátelům na Facebooku

Z-37 Čmelák 1530mm

Parametry

Výrobce: KOR-Model+já
Jak postaveno: Ze stavebnice
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 1530 mm
Délka: 1050 mm
Váha: 1700 g
Vrtule: 13/4
Baterie: 3000

Hodnocení

9.83
z 10 | 6 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

tak konečně u mě přistál jeden z prvních Čmeláků od KOR-MODELU,rád bych vám ukázal co vše vás čeká ve stavebnici,dle mého názoru je to opravdu pecka z EPP-naprostý rols royce v této kategorii a dovolím si říct že je to zatím nejlepší co jsem z EPP viděl,ted něco ze stranek výrobce:
Do detailu zpracovaná stavebnice práškovacího letadla Z-37A Čmelák o rozpětí 1530mm (M = 1:8). Model je kompletně vyroben z materiálu EPP, ale nově na křídlo a VOP je použito "tvrdší" EPP o větší hustotě, což se výrazně projeví na letových vlastnostech modelu. Model má již vyříznuté štěrbinové klapky a řízenou ostruhu. Součástí stavebnice je i maketově tvarovaný hlavní podvozek a ostruha, motorové žaluzie, sloty, nebo předřezaná fólie pro snadné orámování kabiny.
Dokončený model má odnímatelné křídlo. Uchycení je pomocí dvou kolíčků a dvou šroubů.
Celý model je propracován do největších detailů a tvarově 100% odpovídá předloze. Sestavení je jednoduché a zvládne ho mírně pokročilý modelář.

Dokoupit je potřeba kompletní elektronika (viz záložka "doporučené vybavení"), lepidla a uhlíky. Vše ostatní je součástí stavebnice.

K modelu si lze přikoupit maketové příslušenství jako je - funkční rozmetadlo, víko "kotle", nebo teleskopické podvozkové nohy.


a ted něco ode mne:
opravdu je to jak píšou,stavebnice obsahuje snad skoro vše viz foto,jsou to kluci šikovní,byl jsem překvapen precizností stavebnice a dokonce si troufnu říct že frézování trupu mi připadne nějakou jemnější frézkou takže skoro odpadá jakékoliv broušení-pro ty co chtějí mít éro na 100 pro tak ho jemně přebrousí smirkem,křídlo je velice pevné z 30 g EPP a pro zkoušku se po něm prošla tříletá vnučka a křídlo to přežilo bez jediného dulku a poškození,dokonce je tak hladké že zde nemusíte vůbec nic brousit a rovnou barvit,
zakoupil jsem verzi s kotlem ,provedení na 3D tiskárně je velice kvalitní,stači nabarvit a dodat el.motor který je součástí stavebnice !!!!
podvozkové nohy jsou také maketově vytištěny a jsou parádní.
všechny díly do sebe perfektně zapadají a neměl by byt problém vše sestavit i začínajícímu modeláři,jen v návodu si myslím že je několik výrazu které začínající modelář třeba nebude znát :-) ale strýček google poradí :-))
už se těším na stavbu ze které budu přidávat fotky.
toť vše pro ty co se ještě nemohou rozhodnout,je to opravdu Best v této kategorii a cena je velice příznivá, a raději si pořídím kvalitní letadlo než za stejnou cenu čínskej šmejd prodejci mylně (asi učelově)nazývaný EPP ale se správným názvem EPO-a to je opravdu něco jiného.

Komentáře

Ahoj... Jen dotaz,koli-pa se vleze mouky do násypky? 200-300g ???
A jak dlouho se to z ní sype ? Koukal jsem,že maj i v nabídce i TURBO čmeldu s větším rozpětím,ale
ještě dotaz: myslíš,že teleskopický podvozek není potřeba? No do
budoucna ho určitě pořídím do hangáru :-)

7.4.2017 20:02 laky_one
hlavně 30g EPP je dle mě o poznání hladší a lépe se stříká a nemusí se tolik vyztužovat drátama,prostě je to hezčí,na let to nemá vliv-tot muj názor
7.4.2017 10:14 Apendix
Jak výrazně se má projevit "tvrdší" EPP na letových vlastnostech? Chápu, že křídla a VOP budou tužší, ale co mám očekávat od letových vlastnosti?
10.3.2017 22:11 laky_one
ano maj to promáklý na jedničku
10.3.2017 18:30 Lukáš Gondro
Jaj tak tahle stavebnice vypadá hodně povedeně. Koukal jsem i na návod a mají to opravdu promyšlené..případný stavitel nemusí pomalu už nic vymýšlet.
10.3.2017 11:28 Razgec
JJ, kluci od KORmodel opravdu umí. (mám od nich Turbolet)
Tak přeji příjemnou stavbu a pohodové létání.
9.3.2017 23:26 Rocky_MK
Vypadá to velice dobře. Cena fakt vypadá přátelsky. Snad jednou?!!
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek