Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1990

Modelář od:2008

Bydliště:Třebíč, Praha

Web:http://rc-trebic.jb-technik.cz

Jsem modelář, který má modelařinu takříkajíc v krvi, protože nezanedbatelné množství mých příbuzných má či mělo co do činění s modely ať už papírovými, plastikovými, či rádiem řízenými. Do posledně jmenované kategorie modelů mě uvrtal kamarád od plastikových modelů a od roku 2008 jsem se tedy stal převážně RC modelářem. Od té doby jezdím s modely spolu s kamarády z našeho RC klubu SIG-N.A.L. Třebíč, s nimiž se účastním i některých lodních závodů a dělám doprovodný program s RC modely na celé řadě akcí pro děti. Mým nejoblíbenějším typem modelů jsou lodě všech typů a terénní auta.

Ukázat přátelům na Facebooku

Pásák

Parametry

Výrobce: samodomo
Jak postaveno: Vlastní konstrukce
Kategorie: Pásové vozidlo
Náhon: Pásy

Hodnocení

9
z 10 | 4 hlasy – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

O historii tohoto modelu je známo jen to, že je barvitá a dlouhá. Byl totiž postaven ještě za minulého režimu a osvětlení pomocí žárovek spínala serva Modela ST-1. Až na elektroniku byl postaven celý doma a v raketnici měl zařízení pro odpalování poplašňáků.

K modelu jsem se dostal náhodou, když mi kamarád přeposlal jeden inzerát. Pásák mě zaujal a bylo jasné, že nemůže být jinak než, že bude můj. Model sice věrně nekopíruje svou předlohu (americké MLRS), ale má své kouzlo a ježdění s ním bývá vždy zajímavé. Spodní vana je tankový podvozek z překližky, pojezdová kola jsou soustružená ze silonu, ramena pojezdových kol jsou z naohýbané ocelové kulatiny průměru 4 mm. K odpružení původně sloužily pružiny domácí výroby (něco ve stylu kolíčků na prádlo). Napínací a hnací kola jsou soustružena z hliníku či duralu a uložená na ložiskách. Pásy jsou plastové. Převodovka je opět domácí výroby s plastovými koly. Motory jsou jakési prastaré, velikosti mezi řadou 500 a 600 (Delší než pětistovka a kratší než šestistovka). Nástavba je dodělávaná ze sololitu.

Po několika měsících ježdění začalo odcházet odpružení, pásy začaly být prověšené, zuby v hnacích kolech začaly přeskakovat a zadek si začal sedat víc a víc k zemi, takže se rapidně snížila světlá výška vozidla. Navíc na spoustě míst byla odloupnutá barva a rozpraskaná překližka od vlhkosti. Musela tedy přijít rekonstrukce. Model jsem celý rozebral, obrousil, přelaminoval zvenku i zevnitř a vyrobil novou nástavbu (opět ze sololitu). Nyní se model nemusí bát vody, což je oproti původnímu stavu ohromná výhoda (jak je také vidět z fotek, nejednou jsem to ocenil). Problémem zůstává odpružení, které prozatím funguje, ale není to žádná sláva, a pásy, které by to chtěl vyměnit za méně ojeté. V poslední době se začaly přehřívat motory a kvůli jejich nestandardním rozměrům, bude jejich výměna vyžadovat překopání převodovek.

Kromě terénních jízd slouží tento model i dětem, protože při některých předváděcích akcí našeho klubu jsou na pásáka pořádány hony. Na korbě nese klícku s něja

Komentáře

Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek