Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1965

Modelář od:1975

Bydliště:Teplice

Letiště:Modelpark Suché

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Piper Grasshoppar 1400mm

Parametry

Výrobce: Modster a já
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 1400 mm
Délka: 950 mm
Váha: 1300 g
Plocha křídla: 32 dm2
Vrtule: APC 11x7
Motor: Turnigy 3542 1000kV
Elektronika: regl Aeolian 60A, spínaný BEC
Serva: Turnigy T9e
Baterie: 3x 2200mAh

Hodnocení

7.71
z 10 | 14 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Tohle letadlo vzniklo vlastně nechtěně. Naše jediná modelářka Jitka v Modelparku Suché se nechala vloni vyhecovat a výzvu kolegů modelářů - "Jitko ukažte nám nějakej loping", předvedla pár přemetů a výkrutů s perfektně létajícím Piperem od Modsteru, jeden z přemetů ale byl bohužel už příliž nízko nad zemí .... Po pořádné "čenichovce" byla z modelu vymontována elektronika a trosky modelu skončily u mě na půdě. Ležely by tam dodnes, kdybych krátce před letošní Elektromakétářskou nezjistil, že nemám žádné vojenské letadlo, a pokus do soutěže propašovat moje Gee Bee R3 neprošel. Prohlédl jsem zbytky modelu a zjistil, že poškozené jsou jen plastové díly modelu ( maketa motoru, prosklená kabina nesoucí křídla, vzpěry křídel, a nešťastně dělaný původní podvozek ) a předek trupu. Předek trupu jsem udělal nový z extrudovaného polystyrenu, prosklenou kabinu s bočními plastovými panely nahradil konstrukcí ze smrkových lišt, překližky a dýhy šen-šen. Kabinu jsem zasklil tenkým Durofolem. Plastový kryt motoru nahradil laminátový, laminovaný na pozitivním kopytu z extrudoveného polysterenu. Polámané vzpěry slepil epoxidem ze smrkových lišt. Nový podvozek je z opravdového pružinového drátu 3mm, zalepeného do lože z překližky, která je zalepena expanzním lepidlem do výřezu v trupu. Když už jsem byl v rekonstrukci, udělal jsem novou ostruhu, a nahradil původní ocelovou ostruhou z sklotextilu, která pruží a je především lehčí. Nové díly, které nahradily původní z těžkého plastu, snížily hmotnost modelu o celých 300 gramů a tak jsem kvůli těžišti vyměnil i zadní výztuže mezi VOP a SOP z ocelových drátků zelenou rybářskou šňůrou. Do modelu putovala nová elektronika, motor Turnigy 3542, regulátor z Leadershobby, který je vlastně u nás prodávaný Aeolian 60A se spínaným BEC, jen zatažený v jiné smršťovačce a za poloviční cenu a čtyři nová servy Turnigy. Po výměně za menší a lehčí motor a náhradou plastových dílů na přídi byl model po přestavbě lehký na čenich a bylo potřeba dovážit předek přilepením dvou ocelových matic na motorový domek. Drtivá vetšina vojenských Piperů má americkou kamufláž a tak jsem byl rád, že jsem na internetu objevil jednu skutečnou francouzkou. Model má lehce přetmelené spáry a otvory po šroubech a je natřený akrylátovými barvymi. Výsostné znaky a symboly jsou vytisknuté laserovkou na běžný kancelářský papír a přilepeny Herkulesem. Celý model je přetřený pololesklým polyuretanovým lakem, který je bohužel lesklý víc, než by asi bylo potřeba. Zálet se vlastně nekonal, Piper podle očekávání letěl jako před havárií. Letové vlastnosti jsou snad ještě lepší než původního modelu, díky výrazně nižší hmotnosti je schopen letět opravdu krokem a na plný plyn kolmo stoupá. Pro model nemám zrovna uplatnění a tak pokud by o něj měl někdo zájem, prodám ho za velmi rozumnou cenu.

Komentáře

Model je krásný a má netradiční kamufláž, což se cení. Jen poznámku, ale není to rýpání, vzhledem k tomu, že jde o kamufláž francouzskou, jedná se o předlohu létající v poválečném období. Nevím nic o tom, že by před válkou franticí toto měli ve výzbrojí. Pak by se ale mělo jednat o verzi Piperu L-4, která měla upravené zasklení kabiny, která byla třímístná. Takto zaoblená okna měly verze J-3, i když pravda, že několik jich neslo také vojenský marking, ale americký se znaky z počátku války, tedy modré pole s bílou hvězdou a v jejím středu červený terč. Ale nijak to neubírá na kráse tohoto modelu.
21.7.2013 23:05 OwlCastle
Krásný popis a pěkné znovuzrození..
No jo, hec - toť slova nesoucí adrenalín, odvahu a většinou přecenění buď sebe samotného nebo modelu, končící z většiny havárií..
Znám i ze své zkušenosti, avšak vyléčen - novým bravurně odolávám.. :-D
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek