Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Modelář od:2011

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Sonic

Parametry

Výrobce: Phoenix
Kategorie: Cvičný model
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 1330 mm
Délka: 1040 mm
Váha: 2200 g
Plocha křídla: 29 dm2
Vrtule: Master Airscrew 9x5
Motor: MVVS 4ccm Combat
Elektronika: 4CH přijímač spektrum
Serva: 4xHS-422 + 1xHS-322HD
Baterie: NiCD 4článek 1100mAh

Hodnocení

7.67
z 10 | 6 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Měl jsem doma 4kubíkový motůrek od MVVS a bylo mi ho líto nechat ležet ladem, tak jsem si pořídit tuto poletuchu. Ač se jedná o čínskou výrobu za pár šlupek, musím říci, že je proveden velmi pěkně, precizně a spousta komponentů je opravdu předimenzovaná, což je u školního modelu samozřejmě supr. Nemusíte se tedy bát tvrdších přistání, nebo že by za letu samovolně připažil křídla, nebo se zlomil trup :).

Předělal jsem si zavírání kabinky na neodymové magnety (původně dva nilonové šroubky z boků) a vyhodil jsem setovou nádrž (200ml), která mi netěsnila a nasával se mi vzduch do palivové hadičky.

Tedy nyní s 170ml nádržkou, vše šlape jak má. Na klasický let bez problémů 7 minut letu a ještě mi půl nádrže zůstává. Jediné, co mne překvapilo bylo dovážení těžiště. Musel jsem doplnit 220g do čumáku, aby bylo vše OK, proto bych spíše doporučil dosadit sitnějším (těžším) motorem, aby nebylo nutno dohazovat tolik olova. Nicméně se 4kou to létá pěkně. Příjemné, nezáludné polétání. Dnes jsem dal zálet a na první pokus vše OK. Nakonec jsem stihl 8 letů, nežli se počasí pokazilo. Jako pohodová poletucha na spalovák za pár šupek supr.

Komentáře

Pokud by se ti desku se servy podařilo dostat do prostoru baterky (a předělat rozmístění na výhodnější, tedy vše co jde, tak dopředu), je pravděpodobné, že bys mohl dát nejméně třetinu zátěže pryč. Na DF RC M máš k tomu SZ. Tam jsi nedal fotky, možná by ti to poradil i někdo jiný. A jinak, hlavně, že to dobře poletuje.
10.6.2013 13:16 elektrik
10.6.2013 13:15 elektrik
Tak hlavně, že dobře a dlouho sloužil :).

Sonica jsem koupil na RC-Profimodel.cz za 1923kč. Zahlédl jsem ho i za 1600 na rcmodelyshop.cz, ale jak ten prodejce funguje... kdo ví.
S uchycením křídel máš pravdu... určitě o tom popřemýšlím.
10.6.2013 09:38 wiori
Šupa to byla pěkná - prostě totálka. Éro už bylo olétané a mnohokrát opravované zejména po nácviku přistání, tak jsem ke konci nacvičoval akrobacii na hranici možností modelu a hlavně mých - až to jednou nevyšlo.
Co zkusit osadit křídla čepem proti pootočení křídla na místo jednoho šroubu a stahování gumičkou a nebo pružinkou k přitáhnutí křídel k trupu na místo druhého šroubu? Pak bys jen vyšprcnul gumičku/pružinku a vysunul křídla.
Můžu se zeptat, kde jsi kupoval a za kolik? Výbava ze starého Sonica zůstala funkční a nikam jsem ji nepoužil, že bych si jej kopil ještě jednou, ale chtěl bych tento novější typ.
Dík za info.
10.6.2013 07:35 elektrik
Ahoj, jojo, pár změn dostal. Jestli k lepšímu, kdo ví. Dělené křídlo je kapku zlo na montáž. Do úzkého trupu chlap pazoury narve jen s těží, takže je montáž s dvojcí šroubů pro každé křídlo trošku nervák.

Jinak máš pravdu, létá pěkně. U mě i s tou 4kou dostateččný výkon k letu. Viděl jsem ty tvé fotky. Asi dostal pěknou šupku :).

M.
9.6.2013 21:41 wiori
Jojo, Sonic bylo moje druhé éro a létal perfektně. Měl jsem jej osazený sedumapůlkou ASP a pokud se dobře pamatuju, vycházelo těžiště OK. Jak se dívám na Tvoje fotky, udělali soudruzi v PRC nějaké změny - starý typ měl přístup k RC výbavě ze spodku a to přes křídlo v celku, chycené dvěma polyamidovými šrouby. Myslím, že dělené křídlo a rychlý přístup shora jsou změny k lepšímu.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek