Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1976

Modelář od:1984

Každý modelaří nejlíp jak umí. Já modelařím pro radost svojí i pro radost druhých.

Ukázat přátelům na Facebooku

Praga Baby E114

Parametry

Výrobce: ZTVZ, a.s.
Kategorie: Polomaketa
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 3000 mm
Vrtule: 20x8
Motor: DLA 32

Hodnocení

8.95
z 10 | 19 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Přidávám model, který jsem pomáhal stavět dalším dvoum kolegům. Fotografie jsou ze záletu modelu.

Přidávám odkaz na fotografie ze stavby: http://kacer08.rajce.idnes.cz/Praga_baby_E114/

Komentáře

Pro Fasciman: Koukni prosím na odkaz http://kacer08.rajce.idnes.cz/Praga_baby_E114/ a vygoogluj ZTVZ a.s. Velké Hamry Určitě se domluvíš.
9.3.2013 10:09 fasciman
"Z toho vyplívá, že každý se vyvíjí a má modelářské chutě a nebo se přizpůsobuje podmínkám, které má momentálně k dispozici." He, he, to máte ako so ženami. Niekto má rád brunetky, iný blondíny alebo aziatky, s rozdielnymi povahami. Ja mám rád všetky ale žijem s takou, na ktorú mám prostriedky a podmienky. Možno aj preto mne nerobí žiaden problém či už depron alebo balza ako stavebný materiál. Ale k téme na fotkách - model veľmi pekný a u mňa boduje "5". Fotky zo stavby super. Zaujímalo by ma, či to niekto vyrába tie výrezy a predáva.
8.3.2013 18:38 A_poss
Kolegové. Jsem rád, že se vám "Bejbina" líbí. Čtu o čem se tu bavíte a přidám svůj názor. Jako malej kluk jsem jsem začínal od házedel přes gumáčky, A3 A1 Co2 a teprve pak jsem se dostal k RC letadlům. To se to modelařilo když byla v domě dětí krásně vybavená modelářská dílna, kterou vedl můj táta a mě když bylo 18 tak jsem to po něm převzal a učil mladý kluky modelařit. To šlo do doby něž jsem se přestěhoval do bytu 2+1 a ztratil možnost dílny. To jsem pak byl rád za krabicový EPP a modely v ARC provedení, že jsem tím nešpinil byt (konkrétně kuchyňský stůl) a stačilo si model jen poupravit a požehlit a lítat. Až teď mám zas díky kolegovi, který se dal do frézování, možnost nějaké dílny a tam se zas po letech můžu vyřádit se stavěním a lepením a žvanim mu i do konstrukčního řešení. :o) Dnes se svým náhledem na modelařinu říkám: EPP ano na učení, ale i pro zkušeného pro vyblbnutí a díky jednoduchosti možnost si vyzkoušet cokoli. Zkoušel jsem i akrobatickýho trojplošníka z deskového EPP a nikdy jsem nelitoval nějaké té rány. K benzínovému ekrobatu mám úctu vzhledem k ceně a i podle toho s ním létám. Takže můj letecký den o víkendu? Benziňák a večer se doblbnout s EPP. V týdnu na rychlé použití EPP z krabice :o) K doplnění na sebe prozradím, že ještě před čtyřmi lety jsem byl odpůrce elektro se slovy, že ero musí dělat kravál. Dnes plánuju právě Staudachra, ktrého mám taky ve svých modelech zde a to, že ho vybavím elektro. Z toho vyplívá, že každý se vyvíjí a má modelářské chutě a nebo se přizpůsobuje podmínkám, které má momentálně k dispozici. Kdyby jste něco potřebovali víc k "Bejbině". Viděli jste fotografie na "rajčeti" ? Jsou ze stavby tohoto kousku.
7.3.2013 23:36 BlueDragonFS
Pro otazníčka (asi Petra :-D ): V pohodě, ono to vyznělo trochu tak nenávistně k EPP. Já jsem z mého okolí na takovéhle řeči o EPP dosti alergický, tak proto. Možná jsem i já reagoval trochu přehnaně, omlouvám se :-)
7.3.2013 16:53 -------------
Pro Blue Dragons - problém nemám, možná jste špatně pochopil můj komentář, možná jsem to špatně napsal. Nikomu radost nekazím, nikoho neurážím a nikoho nesnižuji. Pouze vyzdvihuji ručně postavené éro před zakoupeným již hotovým. Nejsem si vědom, že bych napsal, že EPP je něco hroznýho, hnusnýho, že bych někomu dával nebo nedával jedničky, a že jen 3m akrobat je super. Také si EPPečka beru sebou na letiště jako Fidok a lítám s nimi k mé spokojenosti. Jen jsem vychválil letadlo, na kterém si dal někdo práci a trochu toho modelářského umu, nad těmi, která vyndám z krabice a do kterých stačí vložit baterii a jít lítat. Mimochodem sám stavím, ale létám i s těmi z krabic.
7.3.2013 15:53 mawerick
Parádne... lietadlu a aj tebe za to, že si sa zúčastnil na takomto super projekte, jednoznačne za 5.

... a nedá mi zareagovať: naozaj si žiadny model (ani modelár, aj keď len pilot) za 1 nezaslúži. Možno sa do toho ešte celkom nevyznám, ale ja som tu taký model nevidel a keď už za nič inšie, tak za snahu sa rozhodne dá dať iné hodnotenie. Taktiež EPP-čka - mne osobne sa niektoré modely páčia, lietajú dobre, a my, ich majitelia, máme z nich radosť (a to je podstatné, že sa pri niečom človek baví). Netuším prečo by taký pekný model ako je GAMA 2100 (rmichalbarna), ktorý som tu teraz najnovšie videl mal mať za 2. Len preto, že ho sám nepostavil??? Alebo len niekomu pokaziť radosť??? - ale ako vravím, ja sa do toho asi ešte nevyznám a raz mi niekto vysvetlí prečo je to tak.
7.3.2013 14:59 Zdenekhr
Krásné letadlo, za 5. A pro Petra S. Když se ti něco nezdá. Tak nehodnoť. Aspoň nebudeš lidem kazit radost. Žádné letadlo si za 1 nezaslouží.
7.3.2013 10:28 Fidok
Musim se přidat...taky mi vadí jak se pár jedinců opírá do majitelů EPP letadel,vždyt je to každýho věc at si každý lítá s tím co se mu líbí a co je mu dostupné...já lítám velké akrobaty ale nedám dospustit na EPP mustanga od Parkzone :-) beru si ho vždy na letiště....
7.3.2013 09:17 BlueDragonFS
Moc pěkné.

Pro Petra S: To, že si někdo pořídí EPP model je naprosto v pořádku. Máte k tomu nějaký problém? Jaký je rozdíl v tom, když si někdo koupí EPP a lítá s ním, než když si někdo koupí 3m akrobata, nechá si ho postavit a lítá s ním? Někdo prostě nemá čas stavě a chce jen lítat. Navíc to nijak neodporuje serveru, RC to je a model taky. Jediné, co nemůžu vystát jsou placaté hrůzy, ale ne kvůli EPP, ale kvůli tomu, že to je hnus a s aerodynamickými zákony se to vidělo jen z rychlíku.
7.3.2013 08:28 Petr_S
Moc hezké éro a k tomu domácí stavba, konečně něco pěkného potěch polystyréňákách, co někdo bez práce vyndal z krabice, vyfotil to a dal to sem na album.
7.3.2013 07:44 Kamil
Pekné. Doplň údaje o modeli.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek