Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Bydliště:Lužany (PJ)

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Fling

Parametry

Výrobce: Great Planes
Kategorie: Větroň
Materiál: Laminát + balza
Pohon: Bez pohonu
Rozpětí: 1240 mm
Délka: 800 mm
Váha: 260 g
Plocha křídla: 18.4 dm2
Elektronika: Profi Penta
Serva: HXT900
Baterie: Sanyo AAA Enelop 800mAh

Hodnocení

7
z 10 | 8 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Tohohle drobka jsem si pořídil teprve nedávno, protože jsem chtěl něco na odpolední polétání bez nutnosti velkých příprav, nabíjení, skládání, ... Ve výběru jsem měl i malá házedla od topmodelu, ale tohle bylo už prakticky hotové a to rozhodlo.
Kompletace spočívá pouze v přilepení ocasních ploch, slepení křídla a instalace vybavení na už připravenou desku do trupu. Překvapivě z výhody se rázem stala nevýhoda, když jsem na (už z výroby zalepenou) trubku lepil ocasky. Zachovat jakous takous kolmost a souměrnost vzhledem ke křídlu byl skoro nadlidský úkol.
Celková kvalita, hlavně u gondoly, mě trochu zklamala. Snesla by klidně polovinu materiálu, než co je na ní. Na celkové hmotnosti se podepsaly taky baterie, které jsem zvolil hlavně kvůli jistotě, že nějakou chvíli vydrží. Hledání těžiště s touhle baterií pod křídlem byl celkem oříšek, takže nakonec mam 2články ve špici a dva pod křídlem.
Letový projev je výborný. Na svahu létá pomalu, rychle, někdy i hodně rychle, až jsem se bál, na zádech, výkruty,… ve vývrtce maximálně jednu otočku, takže dolů jsem ho dostával ve spirále. Na gumicuku, který je v krabici, stačí drobné korekce směrovkou a pak už jenom hezky opatrně dolů.
Vzhledem k tomu, že nemám ještě žádnou „výstavní“ fotku, přikládám alespoň výsledek letání na kopci za barákem. Naštěstí druhý den letadlo uzrálo prakticky bezeškod až na zem, takže doplním ještě nějaké lepší. A co tomu předcházelo:
http://www.youtube.com/watch?v=kGPLQskx5Wk
http://www.youtube.com/watch?v=ZLppn0eEy3MKomentáře

Davam za 5 protoze tyhle strom akce znam, sam sem kolikrat taky cekal a spadne.
28.5.2012 15:35 havrous
Jenom ocas, je to dost ušatá záležitost.
27.5.2012 17:51 paolo_k
To ma řízená křidélka nebo jen ocásek?
25.5.2012 18:07 paolo_k
Tak tohle je přesně ten důvod proč se bojím bezmotoráků. Asi nejsem tak dobrý pilot,abych to v nějaké průserové situaci zvladl a někam to nepověsil....Ačkoli tu mám holý trup filip 600 V a hříšná myšlenka ve mě hlodá.... Zatím jsem vyndával z křoví jen ariane v6, neb jsme to kapánek neubrzdil, ale sednout jsem už musel neb mi BEC snižoval výkon a další okruh by to nedalo...No nadšení, klasika, dám tam ještě stoupák s pěti výkruty a přistanem, že jo....
25.5.2012 12:46 TwI5ter
niesi jediny mne prezmenu vetron skoncil na borovici :D .....cca 30m vo vzduchu :D
25.5.2012 09:33 bermas
No ty brďo, taky jsem to zažil. Je to už přes třicet let, tak sem ty fotky taky časem šoupnu. Ta známka je spíše za hezký příběh. My jsme to ale museli očesat a byl to topol.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek