Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

QuadroCopter

Parametry

Výrobce:
Kategorie: Quadcopter
Materiál: Jiný materiál
Rozpětí ramen: 500 mm
Váha: 850 g
Motor: D2830-11 1000kv
Elektronika: HK V2 řídící deska, HK 20A BlueSeries ESC
Baterie: Turnigy nano-tech 2200mah 3S

Hodnocení

8.71
z 10 | 21 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Tak sem přidám také svého quada :-) . Je to už druhá, vylepšená verze. Vylepšení spočívalo ve výměně ramen z dřevěných na hliníková (z OBI, 11,5x11,5mm, metr nařezaný na 4x250mm). Dále jsem z důvodu lepší orientace na "ocas" připevnil hliníkovou "ocasní plochu". A také jsem vyměnil subtilní vrtulníkové lyžiny za hliníkovou trubku (trubka má 6mm, takže bylo potřeba upravit podvozek). Rozvod elektřiny jsem vyřešil dvěma měděnými pásky (co se používají k uzemnění), které jsou připevněny ke kuprextitové desce. K páskům jsem připájel kabely od regulátorů a také od LED pásků (vpředu červený, po stranách a vzadu modrý) a samozřejmě i napájecí kabely. Řídící deska a přijímač jsou umístěny v obalu na CD. Snížení vlivu vibrací na gyra řídící desky jsem vyřešil jejím umístěním do měkkého ochranného obalu, ve kterém přišla z HC. První start jsem provedl s původním firmware a byl jsem naprosto nadšený, že to nějak letí. Doporučuji však tento fw nenechávat a přeflashovat na kapteinkukův firmware http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=18609175&postcount=73 např. pomocí této utility http://lazyzero.de/en/modellbau/kkmulticopterflashtool. Je to velmi výrazný rozdíl, jak ve stabilitě, tak v ovladatelnosti coptera. Na copter se velmi rychle a snadno zvyká. Po pár letech není problém lítat rychle s "klopenými zatáčkami" nebo jen tak poletovat a viset kolem sebe. Naopak jsem zjistil, že nejhorší je nechat copter viset někde v dáli, to se pak velmi snadno ztratí orientace. Pokud je copter v pohybu a plně pod kontrolou pilota :-) tak ke ztrátě orientace nedochází. Slabší vítr mu žádné problémy nedělá, jen je potřeba více páčkovat, aby visel na místě. Časem přidám nějaké video.

Komentáře

Regly fungují bez problémů. Ale teď coptera trochu předělávám, tak tam dám rovnou externí BEC. Vrtule tam mám tyto: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11323__9x5R_Counter_Rotating_Propellers_5Pcs_Bag_.html a odpovídající levotočivé. Chci zkusit ještě tyto: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__562__501__Multi_Rotors_Parts-Propellers.html. Jsou na ně celkem pozitivní ohlasy. Možná bych při nové stavbě coptera dal motory s o trochu menšími otáčkami a osadil je většími vrtulemi z toho posledního odkazu.
12.5.2012 13:12 Pulec44
Moc pěkné dávám za 5 stavím podobný.Jak to zvládají ty 20A regly s těmito motory???Link na vrtule by nebyl prosím, nemohu je najít.Motory teď nemají :-(
Chci létat do x takže potřebují dvě normal a dvě revers vrtule je to tak že?Měl jsem malého coptera od eflite a naprosto mě nadchnul prodal jsem a stavím větší.
4.12.2011 10:31 Siki
Předchozí příspěvek se mi sem napsal dvakrát... Tak tu aspoň hodím odkaz, na koho by ses měl spíše obrátit ohledně fotografování http://www.rcalbum.com/index.php?action=dtl&amode=&id=6313
4.12.2011 10:21 Siki
Kolik unese jsem nezkoušel. Vyzkouším příští víkend. Podle mých zkušeností by každý motor s touto vrtulí měl mít statický tah okolo 750g. To samozřejmě neznamená, že by tam šlo naložit 2Kg :-) Chce to mít dostatečnou rezervu na lítání a taky aby motory nemusely tahat na 100%. Ale s nějakým menším foťákem by neměl být problém. Jinak na focení jsou určitě lepší jiné stroje. Jednak s větším rozpětím (stabilita), s více motory (hexa víc unese) a s jinou řídící deskou. V tomto případě by se ty všemožné senzory už využily. Ale to už je samozřejmě trošku jiná liga i cena než u tohoto coptera na blbnutí :-)
4.12.2011 08:39 Lada
Vypadá dobře , máš vyzkošený kolik unese ? Něco podobnýho do budoucna plánuju na fotografování .
3.12.2011 20:52 bflame
No ale mas pravdu :)
3.12.2011 20:25 Siki
Ano, cena je komplet všeho. Myslím, že lehce pod tři tisíce je tak spodní hranice za quada. Jak si člověk začne vymýšlet, tak cena roste rapidně nahoru. Jednak je třeba si uvědomit, že pohon je tu čtyřikrát. To stačí dát za motor + esc pouze o 10USD víc a najednou je copter o 800Kč dražší :-) To samé řídící jednotka. Tato je pouze "hloupá" s gyry. Jak někdo chce akcelerometry, baro, gps, magnetometr a podobně, tak opět jde cena rapidně nahoru ( all in one deska za cenu kolem 100USD + řídící arduino). Hold je to věc volby. Já chtěl quada na zkoušku a na blbnutí a tímto jsem zatím naprosto nadšený. Pro mě modelařina znamená udělat z mála hodně. Nakoupit materiál a pak začít stavět. Tahle fáze, kdy balsová prkýnka, desky depronu nebo kousky hliníku a všeho možného z dílny dostávají kýžený tvar a funkci je naprosto úžasná. Pak když člověk stojí na dráze před záletem se svým novým miláčkem a rozklepanými koleny. Přidává plyn. Přitáhne výškovku a ono to letí. Tak tomu pocitu se jen tak něco nevyrovná. Každý let je pak pro člověka skvělý zážitek. Nejen ze samotného lítání, ale i pro ten pocit dobře odvedené práce. No, ale to jsem se zase moc rozepsal a utekl od původního tématu. :-)
3.12.2011 19:26 Pert
Počítám že jsou v tom motory regulátory atd. To není zase taková obr cena. Počítal jsem tedy daleko víc. Díky moc za rychlé info.
3.12.2011 19:19 Siki
Díky za hodnocení. Zhruba jsem to sečetl. Elektroniku jsem bral komplet z HC. Asi v pěti balících, aby se to zbytečně nezdrželo na celnici a abych neplatil DPH. Takže cena elektroniky z HC (včetně všeho poštovného) a materiálu z ČR se vyšplhala přibližně na tři tisíce.
3.12.2011 19:10 Pert
Krásná práce. Dávám plný počet bodů. Jelikož i pár mých kolegů poletuje s takovým ufounem, měl bych dotaz na kolik vyleze cena v tomto případě. Díky.
3.12.2011 17:33 bflame
Videjko urcite pridaj, za 5
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek