Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1980

Modelář od:1992

Bydliště:Praha

Letiště:Hvězda

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Tom

Parametry

Výrobce: FreeAir
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 740 mm
Délka: 340 mm
Váha: 228 g
Plocha křídla: 15.4 dm2
Motor: Speed 280
Elektronika: regulátor Turnigy 20A; přijímač Hitec HFS06MT
Serva: 2x
Baterie: Rhino 1050 2S

Hodnocení

6
z 10 | 9 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Rozhodl jsem se, že to chce něco akčnějšího. Rozhodl jsem se pro samokřídlo. A to z několika důvodů. Nízké pořizovací náklady, jednoduchá a rychlá stavba a vysoká odoolnost proti poškození. Vybral jsem nakonec tavebnici firmy FreeAir http://www.freeair.cz/freeaircz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=54&category_id=27&option=com_virtuemart&Itemid=53. Na vlastní konstrukci jsem si rozhodně netroufl.

Při vlastní stavbě jsem narazil na 2 úskalí. Jednak výrobcem dodaná samolepísí páska s textiílií na EPP moc nedrží. Toto jsem částečně odstranil několika kapky vteřinového lepidla. Přesto to však není úplně ono a proto jsem zavrhl oblepovat výše zmíněnou páskou náběžnou hranu křídla, jak doporučuje výrobce. Místo toho jsem do křídla zalepil několik 1mm ulíkových kulatin. Tuhost je nyní vynikající. Druhý problém nastal při vlepování pák do elevonů. Elevony totiž nejsou z EPP, ale patrně z extrudovaného polystyrenu. Protože pro lepení EPP používám vteřinové lepidlo, tak jsem jím páky kápnul a vsunul do připravené štěrbiny v elevonu. Tato štěrbina byla po několika vteřinách přes půl centimetru široká. Takovým fofrem totiž vteřiňák elevon rozleptal. Nakonec jsem použil jiné lepidlo a páky drží, ale díry tam už zůstaly :-)

Zející díra uprostřed křídla obsahovala přijímač Hitec HFS06MT, avšak po dokončení modelu a jeho zprovoznění jsem zjistil, že moje historická vysílačka neumí mix elevonů. Takže bohužel Tomík ještě neletěl. Ale již mám novou vysílačku a tak to snad brzy rozfunguji.

Komentáře

Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek