Album modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1970

Modelář od:1980

Bydliště:ŽATEC

Letiště:LKZD, LKCH

Co nemáš v hlavě, najdeš v knize......

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Raketa JUNIOR

Parametry

Výrobce: ZVS DUBNICA
Délka: 250 mm
Motor: RM 5-1,2-5

Hodnocení

8.22
z 10 | 9 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Jako mladý letecký modelář-samouk- jsem měl stavebnici rakety PARA ( tak pře 30 lety, protože každý letecký modelář by měl jednou vyzkoušet jak raketu tak i loď....) a pokouším se jí stále někde sehnat. Do dneška se mi to bohužel nepodařilo. Ale podařilo se mi náhodou sehnat tuto raketu JUNIOR a dále se mi podařilo sehnat i startovací rampu kterou vyráběla Modela. Raketa má v originálu jako návratové zařízení brzdící proužek - streamer, který jsem nahradil padákem od Modely. Uvidíme jak to bude spolupracovat.
Tak si zavzpomínejte staří harcovníci na svojí první raketu.. :-))...jako mladý jsem raketu odpaloval pomocí zvonkového drátu a ploché baterky.....a dnes ji odpaluji opět pomocí zvonkového drátu, ale už jdu s dobou a odpaluji ji 3 článkem lipolkou... :-))
Letu zdar! !!!

Komentáře

Tak tuhle raketu JUNIOR jsem na vlastní oči ještě neviděl. Jako kluk jsem měl PARU, ze které jsem byl v té době nadšený. Davám jasných 5 brašule a chci jí vidět live!
15.9.2011 12:42 Vaclav
30.8.2011 10:45 Vaclav
mám též raketu orion a 2 para :) u děchto malých raket je problém s navratným zařízením :/
28.8.2011 22:01 were
PARA mam stale - uz x let - sestavenou na chalupe, ale jeste neletela :o)
26.8.2011 20:09 DAF
Raketu PARA jsem měl také. Mělo to jednu vadu na kráse, motory. Už si nepamatuju podrobnosti, ale matně si vzpomínám, že mi bylo nějak moc málo na to, aby mi to prodali, tak se pomalu přesunula do propadliště (modelářských) dějin. Na průmce jsme si založili modelářský kroužek. My byly letadláři a vedl to kantor, který byl raketýr. Tam jsem dokonce udělal raketu podle vlastního návrhu a dokonce letěla. Na motor 5 Ns to bylo jako pšouk. Na desítku už to letělo parádně. Tím mé "raketování" skončilo. Bohužel ze stavebnice PARA mám už jen vzpomínku. Držím palce s hledáním - kdo hledá najde a štěstí přeje připraveným. P.S. Jak je to dnes s raketovými motory? Dubnica má už nejspíš jiný program.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2022 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek