Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1964

Modelář od:1964

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Dragon Rapid

Parametry

Výrobce: Ja
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 1100 mm
Délka: 800 mm
Váha: 926 g
Vrtule: 6*3
Motor: Dvakrát Mig 400
Elektronika: přímač Jeti Rex5Plus
Serva: Dvě Kasony S. V,
Baterie: turnigy 1600

Hodnocení

9
z 10 | 42 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Po delší rozvaze a konzultaci s kolegy kteří mi tento model stálé vymlouvali pro špatné letové vlastnosti atd......
Jsem se teda pustil do stavby tohoto krasavce volba materiálů padl na depron a EEP jelikož jsem si říkal že když s tím udělám díru do země tak to nebude tolik bolet :) lepím převážně epoxy 5min no a finální potah používám zbytky vlysu a modelspanu který lepím lepidlem na tapety.

No a co se týče samotné stavby předlohou mi byli plány Zdendy Bedřicha
které jsem musel trošičku upravit pro neustálou připomínku že původní plány byli na upoutaný model ( a jak říkají starší znalci, na lanku lítaj i vrat od stodoly)
a hrozby že nelíta tak jsem upravil vzepětí hloubku a délku křídel. Na motorové přepážky jsem použil papír a docela to vyšlo.

Co se týče prvního záletu tak po neustále hrozbě že nelétá a mých chabých letových zkušeností jsem zalítával bez nátěru a počkal na vysoké obilí :)
ale to co se dělo po startu jsem nečekal po prvním hodu a bez jakéhokoli vyvažování a trimování letěl úplně nádherně a stabilně i při pomalém letu takzvaně na minimálku úplná nádhera.
Něco jiného mě čekalo po finálním nátěru a maketové upravě. Jsem nebyl schopen ho dostat do luftu asi tak po nesčetném vrhu do vysoké trávy jsem ztrácel naději.Na levém křídle byla malá vrtulka maketová turbinka jak jsem se snažil jej dostat do vzduchu a po stálem pádu do vysoké trávy se uvolnila a odpadla no a ejhle záhada byla vyřešena!
Jelikož mě už bolela ruka od neustáleho zahazováni tak hod nebyl úplně ideální a letadlo ztrácelo rychlost a už už vypadalo že padne nicméně jsem jej trochu potlačil no a byl to první úspěšný let :)
Nikdy bych neřekl že taková prkotina jako je malá vrtulka natolik ovlivni aerodynamiku že je letadlo v podstatě letu neschopné!!

Komentáře

5.4.2011 16:18 Slava
Nic ve zlým.Klopení doleva-2 motory,2 vrtule-dvojnásobný reakční moment než u jednomotoráku a tím pádem ti padá na levou stranu.Máš je vyosený doprava?Pokud se vrtulka točila,brzdí víc než když je napevno.
Letadla z polystirénu zalítávám ve větru,na bezvětří nečekám,musí mít ovšem výkon motoru.Pokud ho nemá,v luftě stojí a je to na nic.On ten vítr celkem pomáhá.Nemáš éro rychle pryč,dává mi to čas potrimovat,po větru teda maže a hlavně,na přistání nemá velkou rychlost vůči zemi.Podívej se na Soptwth Camel-Sláva,ten byl zalítnutej v neděli z asfaltu,pytel byl vodorovně.A jak pěkně šel.Juris.
5.4.2011 15:39 Pat
Špatně jsem se vyjádřil v předchozí zprávě, ale ano souhlasím něco postavit své pomoci a ten finálni zážitek když to líta je uplně luxusní
4.4.2011 20:54 paulo
Modelarcina je o tom, ze clovek chec nieco dokazat vlastnou tvorivostou a sikovnostou.Aj tak je nakoniec dolezity vysledok, ako v tomto pripade.
4.4.2011 19:33 Pat

4.4.2011 19:32 Pat
Dík mistři docela pěkně se to od vás čte :)
Tak k té neustále zmiňované vrtulce, jo klopilo se to na levou stranu proto jse usoudil že to bude asi tou vrtulkou páč co upadla už se to nedělalo!!
No a co se týče toho že bych se bál něco Rozflákat tak to je asi to poslední čeho bych se bál :) stavím pro létaní a né na ozdobu to bych stavěl plastiku!!
A když se podíváš ta poslední fotka tak tam je bez kokpitu pač jsem ho už při záletu rozflákal !!
Mimochodem nevím jak vy ale já když zalétávám tak v úplném bezvětří !!! jinak dík !!
Jo a letos jsem už létal a lita úplně skvěle!. Skoro jako akrobat visí na motorech :)
4.4.2011 16:55 Juris
S tou turbínou to je blbost,neblázni.Jestli to nebylo spíš tím,že když jsi ho natřel,bál ses,že ho rozflákáš a pořádně jsi ho nehodil.A čím více ti padal do obilí,tím více ses bál a o to hůř jsi házel.Nebo jsi ho celé dopoledne házel po větru a když se odpoledne otočil,tak to letělo:-))Pěkná práce,5.
4.4.2011 09:17 kubadera
jak tak koukám na tu vrtulku, tak bych to na ní netipoval - max. může dělat nějaký odpor, točilo se letadlo za levým křídlem? jinak moc pěkný model!
3.4.2011 21:51 OwlCastle
Tak zase mě někdo předběhl.. Není tomu dva týdny, kdy jsem si tvořil plán na De Havilland D.H. 89 Dragon Rapid, tedy shodné éro. Pro to, že jej jen tak někdo nemá a ... No už spěchat nemusím, je tu! Má to však výhodu.. Už vím, že je letuschopný.. Totéž mi bylo před asi desítkou let tvrzeno o Spitfirovi a taky letěl na první hození nádherně.. Ale výhodou je, že pokud ho někdy tvořit budu / 1/15 tedy cca 98cm rozpětí/ tak nebudu tak precizní v maketovosti a na vrtulku si dám pozor.. Dííky za to. Ať ti to létá jen a jen nádherně. Dávám za 5.
3.4.2011 20:12 Medved_Brumla
Konečně něco neokoukaného ...... krásný model podle zajímavé předlohy výborné zpracování dávám za 5
3.4.2011 19:13 klauz
skvěle zvolená předloha a moc krásně postavený model. spousta lidí nemá ráda houbolety, ale jak je vidět, nezáleží na volbě materiálu, ale na rukou a hlavě modeláře. nejde jinak, než za 5 bodů, ať ti to lítá
3.4.2011 12:53 were
Je nadhernej! Drzim palce at ted uz lita k Tvoji plne spokojenosti! S tou vrtulkou, to bych taky nerekl ze to bude mit az takovy vliv
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2023 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek