Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

ROGALLO RG550

Parametry

Výrobce: Sunnysky + já
Kategorie: Ostatní
Rozpětí: 707 mm
Délka: 528 mm
Váha: 160 g
Plocha křídla: 19 dm2
Vrtule: Třílistá Eolo 4,3"
Motor: Sunnysky 1404
Elektronika: Jeti duplex 2,4 GHz
Serva: 2x 2g, 1x 3,7g
Baterie: LiPol 2s 7,4V/300 mAh

Hodnocení

10
z 10 | 3 hlasy – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Model Sunnysky T720 jsem si před časem pořídil se záměrem mít nějaké poletovadlo pro létání na hřišti za domem a zároveň váhově pod limitem 250g. Letadélko je to hezké, ALE...
První co mě odradilo byl dodávaný vysílač - absence "řehtačky" na plynu a velmi měkké pružiny ovladačů dělaly ovládání tak nějak nejednoznačným. Servo směrovky a stabilizace chodily podivně a nevracely směrovku do neutrálu. A nakonec velké vůle v ovládání křidélek a obrovské výchylky mě donutily k chirurgickému zákroku. V boku trupu jsem vyřízl otvor a vyhodil původní přijímač, servo směrovky nešlo bez naprostého rozlámání trupu ven a tak přišlo o kabel a ovládání směrovky jsem úplně zrušil. Model osadil přijímačem Duplex R4 a novým regulátorem 12A. Ovšem vůle křidélek zůstaly nevyřešeny a model putoval na skříň.
Když po čase vyprchaly emoce, rozhodl jsem se osadit trup rogallovým křídlem, délku nosníku křídla jsem zvolil 550mm. Nosníky jsou z hotových balsových náběžných lišt 7x8mm, potah křídla z potahového papíru ze stavebnice Cirruse, pylon tvrdší balsa 2mm a ostatní drobnosti co bylo kde po ruce. Jelikož jsem nechtěl zase kuchat trup kvůli servu křidélek, odvodil jsem ovládání směrovky od pohonu křidélka na centroplánu a pro zlikvidování vůlí v náhonu jsem zvolil systém jako u jednokanálu - na jednu stranu tahá směrovku tenké ocelové lanko, na druhou stranu potom pružinka.
Díky velké ploše křídla a malé váze má model malé plošné zatížení - 8,4 g/dm2.
Motor na plný plyn odebírá asi 3,5A a na půl plynu asi 1,5A. Výkonu má tedy nadbytek, let v horizontu předpokládám tak max. na 1/3 plynu, možná i méně. Zbývá ještě doplnit výztužná lanka křídla z režné nitě a model může jít na zálet.

Komentáře

http://gjgjgjgdgs.com
1.6.2023 03:11 WxxilliamSef
http://gjgjgjgdgs.com
9.9.2022 20:44 jochi
dobrý nápad. mam podobne lietko v šuplíku. vedel by si mi poslať plánik toho krídla novadubnica1@gmail.com
ako to klže?
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2023 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek