Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1978

Modelář od:1987

Ukázat přátelům na Facebooku

Focke Wulf FW 190D-9

Parametry

Výrobce: Alfa model
Jak postaveno: Ze stavebnice
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 430 mm
Délka: 425 mm
Váha: 65 g
Plocha křídla: 3 dm2
Vrtule: GWS EP-5030
Motor: HXM 1400-2000 dodávaný ve stavebnici
Elektronika: Jeti Duplex R7NANO , Jeti ADVANCE 04-3P
Serva: 2x asi 3,5g dodávané ve stavebnici
Baterie: LiPol 2s 150mAh

Hodnocení

10
z 10 | 2 hlasy – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Mám oblíbené letadla typu Focke Wulf ... Byl jsem zvědav jak bude létat tento a neodolal jsem. Koupil jsem jej na inzerát již trochu rozpracovaný (přilepené servo výškovky a přišroubovaný motor). Stříknul jsem červený a žlutý pruh na trup, kokpit, výfuky, chladič, podvozek, namaloval pilota. Nanesl obtisky a tuší v technickém peru (lihový fix za čas zfialoví, tak jsem zkusil něco jiného) jsem zvýraznil paneláž a nýty. Křídlo jsem nechal sundavací. Zajímavé také je, že na tomto menším modelu je více detailů než-li najeho větší sestře (FW 190D, D jako Dora) od toho samého výrobce. Ke stavebnici dodávaný regulátor Turnigy Plush 6A mi i možná mou vinou nechodil dobře. Motor jsem připájel přímo na regulátor (možná jsem při pájení trochu víc rego ohřál?). Byla spíš náhoda, že se motor rozběhl. Stále vypadával ze "synchronizace". Pokusy o změnu časování regulátoru přes vysílač byly marné. Dostal jsem se do menu, ale změna se nechtěla provést. Vyměnil jsem Turnigy za Jeti ADVANCED 04 , změnil jsem časování a motor se vždy v pořádku rozběhne.
Létám s ním na 3/4 plynu lety cca 2,5 minuty. Jak se stáhne plyn na nulu ztratí rychlost a je to jak šutr. Osobně jsem s modelem spokojen.

Komentáře

Pruhy jsem stříkal barvou AGAMA lihová, odstín 02M žlutá a 04M červená. Použitý pohon dodávaný ve stavebnici je takový akorát.Na normální let stačí, ale trošku rezervy ve výkonu by nevadilo.
Kuba78 - Pochlub se taky se svou Micro Dorou.
12.7.2019 14:38 Kuba78
moc pekne udelana Micro Dora. mam ji doma tez, ale motor sem daj jiny (AP05 z HK) pripada mi s 5x3 vykonnejsi dokaze to stoupat za vrtuli. a serva sem dal nejmensi 2g micro z HK. prijimac mam R6G, s R7 nano by se dalo jeste gram nebo dva usetrit ale ten mam v jinem letadle.
je to proste mala rychla mrska, takova nastvana srsen :-) jakyma barvama si strikal pruhy?
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2020 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek