Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Middle Stick

Parametry

Výrobce: původní výřezy od "Lasermodely.cz" ("Black Stick"),úpravy vlastní
Kategorie: Cvičný model
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 1500 mm
Délka: 1000 mm
Váha: 2300 g
Vrtule: Master 10x6
Motor: ASP S40A 6,5ccm
Elektronika: Rx Gr16 Hott + Tx Gr MX-20
Serva: 7x HS-422
Baterie: Ni-Mh 4,8/2500mAh Eneloop

Hodnocení

10
z 10 | 7 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

"Mydlštyk"-sen mého mládí... Nedostižný sen.
Pan Langer,olomoucký modelář, (hádejte,čí asi otec) měl (v r. tuším 1977) hóódně peněz,velmi slušné kontakty na fu. Graupner a myslím,že i zlaté ruce na pilotáž + 6ti kanál Varioprop... Ale žádné pochopení či radu pro nás,mladé kluky co se v modelařině rozkoukávali a po letišti se motali se svými Liony/+soupravami Delta a Mars/ -nedejbože s "upoutanci",detoňákem poháněnými. Od jeho Middle Sticka jsme museli být nejmíň 10m daleko,už při startování "Stickova" motoru jsme museli mít pro jistotu "Marsy" a "Delty" nejen vypnuté,ale i pokud možno v trezoru a stát hodně daleko... Pan Langer a jeho model/-y/ létali v bezvadné symbioze a-bravurně. Ale nikdy v ničem nepomohl,neporadil. No-dej mu pánbůh klid a mír... Byli jiní,minimálně stejně dobří,kteří pomohli a poradili.
A možná i proto,abych si s tím modelem zalétal jsem se ho rozhodl postavit. Lítat jsem ho viděl-a létal fantasticky. Další důvod je ten,že to éro je tak škaredý,až je krásný!

Pův. model "Black Stick" -výřezy- od pana Hály /Lasermodely/ jsem upravil takto:
- dělitelné křídlo, spojené dural. trubkou průměr 12mm , vzepětí 2 stupně
-odnímatelná výškovka
-příďový podvozek,ovládání spřaženo se směrovkou
- trup potažen 0,8mm balsou
- na křídle vztlakové klapky

Model zatím neletěl,záletová hrůza mě čeká na jaře. Doufám,že mě někdo vezme "na drát"...
Nemůžu a nesmím si odpustit velký dík "Larkovi" z RCmanie za rady při stavbě,výpočty těžiště... a moc dalších. Děkuju, LARKU!!!

A je tu "ŠTYK II" Zalétnut v září...

Komentáře

Stick ukončil svůj krátký,leč plodný život dnes v 9.00hod SEČ. Svědkové(co se v tom vyznají) říkají,že umřel na rušení/či zahlcení přijímače,prd tomu rozumím/ a prý není jediný,který v inkriminovaných místech takhle skončil... Lítal fantasticky a asi bude mít brášku. Tentokrát bez vzepětí a se souměrným profilem-zkrátka "origo" Je mi ho líto... S62
7.7.2019 02:55 Sagitt62
Díky všem za echo a hodnocení. Po cca 3 měsících musím konstatovat,že "Štyk" mě rel. úspěšně učí nejen létat akrobacii,ale hlavně slušně přistávat-odstartovat umí sám... :-) Zažil 2 havárky,obě díky pilotovi,potažmo špatné předletové kontrole: poprvé to byla prasklá páka výškovky po nezdařeném přistání "na 3 body": Stick praštil zadkem o zem... Dopadlo to dobře-vysoká tráva a malá rychlost při následném startu to uhrály do autu... Druhá havárka /foto/ byla horší-zlomená 4 žebra,vytržený podvozek,proražená nádrž+přepážka...O servaném potahu a ohnuté spojovací trubce křídla nemluvě. Při akrobačce model nereagoval jako obvykle,trošku "plaval" a já ,pitomec, začal hrabat do trimů. Výsledek se nedostavil,tak na přistání. Kontrola odhalila vůle v zálisu šroubové koncovky táhla výškovky a povolenou páku serva. Odstraněno-a start! Jen si pilot,hňup, neuvědomil,že hrabal do trimů! A co dodat- tejden opravoval...
Ale už zase létáme vesele,jen ty starty jsou krapet delší. Kontrola kontroly.......
6.7.2019 23:09 OwlCastle
Super! A perfektní popis.
21.4.2019 00:28 Sagitt62
Zálet proveden pantátou Panem Modelářem M.J. Před záletem éro kontrolováno od souměrnosti snad až po panenskou čistotu. :-) Mirek si holt hlídá vše... Stavba pochválena,model po záletu taktéž. Osobně jsem "Štyka" provedl od záletu asi 30x. Let je naprosto bezproblémový,éro reaguje bezchybně,motor má výkon víc než dostatečný a navíc úsporný chod. Problém jsou přistání-což ale není modelem,anobrž rukama.
Zjištěné a odstraněné problémy:
-uchycení hl. podvozku 3mi nylonovými šrouby M4 je tot. nedostatečné,šrouby praskají i při rel. dokonalém přistání na posečenou plochu Nahrazeno mosaz. šrouby.
-spoj páky přední nohy povoluje. Řešení: Pův. "červík" má hrot,tudíž se hřídele/nohy/ dotýká jen v jednom bodu. Hrot odbroušen,na hřídeli vybroušena ploška. Zatím bez problému.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2020 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek