DAF
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
DAF

Ročník:1964

Modelář od:1975

Bydliště:Praha 8

Letiště:Devilfield (Ďáblice)

Komentáře uživatele DAF
Amigo II (e) 15.1.2017 16:47
Legenda mezi legendami, a také od legendárního konstruktéra. Pěkná práce, i stylový marking. Jen otázečka, kdepak se dají sehnat ty výřezy? Nebo to byla jen jednorázová náhodná koupě?
AMIGO II 5.6.2015 21:03
Hmmm, tento plán také patří do užšího výběru, co bych jednou rád postavil. Jsme zhruba stejná věková "vrstva". Také pamatuji Žitnou, i Sokolovskou. Malý modelářský koutek byl i v papírnictví na rohu Italské a Vinohradské. Později přibyl "Dům hrůzy". Pěkná práce, tak ať dlouho létá a díky RC nemizí v nenávratně v termice.
fokker DVIII 5.6.2015 20:56
Což o to stavba vypadá velmi pěkně, jen mi nějak nesedí označení Fokker D VIII ke tvarům modelu. Já ho znám trochu jiného - http://www.rcalbum.cz/model/8281-fokker-d-viii.html např. takto. Ale jak říkám, stavba jinak velmi pěkná a předpokládám, že i zábava s ním v luftě bude dobrá. Neber to jako kritiku, jen jako poznámku.
P 912 KADET 30.9.2014 18:01
Tomuhle se dá říkat opravdová modelařina. Dnes už takové modely staví málokdo, stačí, že to je vypěněné a má to jakous takous fazonu a jde se nahoru. Mám podobných plánků víc, ale zatím jsem se nerozhoupal ke stavbě. Už delší dobu se takto rozhoupávám ke stavbě P-913 Rata, nádherný kousek. Ovšem až to jednou bude, bude to honit dnes už vlastně také historický motor, vidím to na TONO 3,5. Takže chválím pořádný kus práce.
Orion 17.8.2014 22:02
Podíval jsem se na tvůj model a také pěkná práce. Měl jsem to postavené někdy na přelomu 70 a 80 let, ovšem s křídly z PS polotovarů Modela. Řízeno to bylo Tx Modela Digi 3ch (ale sehnal jsem jen 2 serva a neměl jsem RC karbec :-) ). Až nebudu mít co jiného na práci, chtěl se k tomuto modelu vrátit a postavit ho ještě jednou. Plánek na to mám z reedice. Ovšem můj plánkový archiv (včetně plánků na několik Piperů(!) ) by vydal na celou leteckou eskadru a neměl bych to kam dávat.
DAKR III. klon 14.1.2014 22:31
Palec hore, vypadá to velmi pěkně. Jsem zvědavý na konečnou sestavu. Domácí produkce se vždycky cení víc, než velká "kitařina", tedy poskládání, byť zajímavého, modelu jenom z krabice.
Piper L-4A Cub 13.1.2014 16:40
Zpracování pěkné, je vidět, že jsi si dal záležet. Jenom ty dveře máš na druhé straně viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:USAFM_ey22.jpg. Pokud to není na maketové soutěže, tak to samozřejmě vadit nebude.
Potez 62 8.1.2014 18:58
Hmmm. dost dobrý!!! Home made, což se velmi cení! Vlastní výroba, byť z "bublinek", už dnes moc k vidění nebývá. Body nedávám (obecně nikdy), ale moc pěkný výtvor.
Bažant 3.11.2013 12:01
Ano, tohle je už opravdu historie. Postavil jsem to někdy na konci 70tých let, dokonce s týmž motorem, a byl to můj první ovládaný, byť jen lanky, model. První let byl téměř "akrobatický" - nahoru, dolů a pak ještě výš a skoro na zem. Druhý už byl lepší a pak jsem se to už naučil celkem ovládat. Představený model je pěkně zpracovaný a stavbu proto chválím. Jen mi to nepřipadá jako sklepní uloženka, ale jako novostavba. Mikelantový potah by za takové roky už musel být zežloutlý, zteřelý a popraskaný, ale to na věci nic nemění, krásný model a krásné vzpomínky na lety s ním. Ten můj byl několikrát různě opravován, dokonce jsem na něm zkoušel igelitový potah křídla (folie tehdy, aspoň u nás, nebyly). Jo, a já tam měl ještě kolečka :-), podvozek byl z pletacího drátu, který jsem potají uzmul mámě.
Piper Grasshoppar 1400mm 23.7.2013 19:21
Model je krásný a má netradiční kamufláž, což se cení. Jen poznámku, ale není to rýpání, vzhledem k tomu, že jde o kamufláž francouzskou, jedná se o předlohu létající v poválečném období. Nevím nic o tom, že by před válkou franticí toto měli ve výzbrojí. Pak by se ale mělo jednat o verzi Piperu L-4, která měla upravené zasklení kabiny, která byla třímístná. Takto zaoblená okna měly verze J-3, i když pravda, že několik jich neslo také vojenský marking, ale americký se znaky z počátku války, tedy modré pole s bílou hvězdou a v jejím středu červený terč. Ale nijak to neubírá na kráse tohoto modelu.
Sonic 11.6.2013 22:00
Pokud by se ti desku se servy podařilo dostat do prostoru baterky (a předělat rozmístění na výhodnější, tedy vše co jde, tak dopředu), je pravděpodobné, že bys mohl dát nejméně třetinu zátěže pryč. Na DF RC M máš k tomu SZ. Tam jsi nedal fotky, možná by ti to poradil i někdo jiný. A jinak, hlavně, že to dobře poletuje.
Xeno 3.4.2013 19:32
Stroj pěkný, konstrukce zajímavá, ale vzhledem k tomu, že to není Horten, ani Lippisch, a to ani zdaleka, tak bych si ty křížky raději odpustil. Pokud budou na modelech citovaných konstruktérů, není v tom problém.
Sperber Junior 3.4.2013 19:28
Opět velmi krásná práce, smekám!
Musger MG12A 3.4.2013 19:26
Velmi krásný stroj a hromada práce kolem něj je více než vidět. Smekám!
Sperry Messenger 31.3.2013 20:50
Ahoj, moc pěkná práce. Jestli bude mít jen trochu podobné letové vlastnosti jako prcek, tak to je na kroužení kolem hlavy a ta se ti ani nezamotá. Za sebe, nosník bych ani nepřidával, jen bych udělal mezi už vlepené nosníky stojinu. Takto jsem to dělal i na malém Messengerovi. Když jí nedáš na poslední pole, nebo dvě, až tak moc to nevadí. Hlavně u centroplánu a až do míst mezikřídelních vzpěr. Ty by mu také určitě prospěly, mohly by konstrukci ztužit. Křidélka by možná ani být nemusela. V originále to nebyl žádný akrobat, ale myslím pošťák, takže žádné vylomeniny nejspíš ani neuměl. Dej pak vědět, až to budeš mít hotové a hlavně zalétané, sám jsem zvědavý. Držím palce.
Piper J-3 Cub 18.3.2013 19:09
Kolega to sice nepíše, ale zřejmě půjde o tuto stavebku http://www.rcm.cz/e-shop/rc-modely-letadel-hazedla-gumacky/rc-modely-letadel-se-spalovacim-motorem/rc-polomakety-arf/piper-j-3-cub-40-arf-airline-astra-id:2277.eshop . Tam to možná nebude s těmi vzpěrami až tak horké.U rozsypové stavebky od SIGu jsou vzpěry opravdu nutné. Křídlo je tam na ně přímo konstruované.
RG15 1880 4.1.2013 20:36
Přidám se s chválou na model, určitě by si se mezi takovými dravci, mezi které právě BOSS8 patří, na našem VDC neztratil. Sorry, body nedávám ze zásady (nikomu), ale pro mne by to jinak bylo také 5.
Daedalus 19.11.2012 11:37
Docela rád bych si ty fotky prohlédl, škoda, že nejsou ještě menší, to by nebylo vidět už vůbec nic. Promiň, určitě je to zajímavý model, ale fakt není nic vidět.
Moc pěkně zpracovné, hlavně křídlo, ta žlutá na náběžce vypadá velmi efektně. Včera se mi dostalo do ruky poslední číslo RC Revue, kde zrovna tenhle plánek vychází v reedici. Podvozek je opravdu obzvláště dobře předsunutý. Podle shlédnutého plánku by snad měl být ještě víc vepředu (ale to jen jak na to tady koukám). Až nebude nic lepšího na práci, možná se po nějakém takovém "stařečkovi" podívám. Chtěl bych ale dodržet původní letovku, protože bych do toho rád nacpal MP Jet 040 D Classic (nebo jak se to přesně jmenuje). Přes Akurko jsem navíc sehnal kopii plánu modelu Diblík, což je něco podobného, taky takový "stařeček" a podobné konstrukce i rozměrů.
Messenger Elektro 14.6.2012 09:54
to bernas, model jsem už dávno předal jeho "pánovi" takže už bohužel letové foto moc nedám. Měl jsem něco v mobilu, tak to zkusím vyhledat a případně píchnout sem. Letové vlastnosti modelu byly velmi dobré. Motor upravený z CD mechaniky PC bohatě postačoval. Model nebyl nijak přemotorovaný a dle mého názoru létal velmi realisticky. Rychlost nebyla nijak závratná, dalo se s ním udělat i něco málo z akrobacie. Dokázal jakýsi přemet (na F3 to ale nemá) a vývrtku. Let na hádech jsem vzhledem k velkému vzepětí nezkoušel, a myslím, že ani od originálu se to nečekalo. Folie jako potah byla vyhovující. Je možné, že mírně drsnější potah (Vlies, papír, Mikelanta) by mohly letové vlastnosti ještě zlepšit, ale i tak to byl pohodalet. Má-li doma někdo plánek, nebo ještě nedodělanou stavebnici a chce si zalétat někde za barákem, nebo na trochu větší zahradě, mohu jen doporučit.
 12345  z 7
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek