Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1984

Modelář od:2010

Bydliště:Vranová

ICQ:224337315

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Funcub

Parametry

Výrobce: Multiplex
Kategorie: Cvičný model
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 1400 mm
Délka: 980 mm
Váha: 1200 g
Plocha křídla: 38 dm2
Vrtule: 11x5,5
Motor: Turnigy D3536/8
Elektronika: regl Mystery 30A, přijímač Assan X8R6
Serva: HXT900, TGY-90S
Baterie: 1,6Ah, 2,2Ah

Hodnocení

5.71
z 10 | 7 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Jak je o něm psáno vpodstatě všude, je to pohodový model na pohodové létání. A stejně tak se i naprosto jednoduše sestavuje. Na ten můj stačil jeden večer a bylo hotovo, kromě elektroniky a lepidla je totiž v krabici komplet vše. Stavěl jsem ho v klasickým provedení, jediná změna byla na podvozku aby se při přístání vždycky tolik nerozčapil. Bez úprav bych totiiž nejspíš brzo sedal na břicho.

Zálet byl taky v pohodě, stačilo jen lehce doladit a mohlo se začít řádit.. A že to s danou elektronikou umí, rozsah rychlostí má hodně slušný. Na klapkách zvládne letět doslova krokem, s mírným protivětrem se dá dokonce udržet na místě. Při přistání zvládne sednout doslova k noze.. Na plný plyn pak na svůj vzhled uhání poměrně rychle, i při vzletu se s klapkami odlepí na několika metrech.

V tuhle chvíli má už za sebou několik desítek letů bez havárie..

Komentáře

To rozhodně.. Já se na tom sice neučil (to odskákalo toro a částečně i mustang od šadu, oba už jsou dávno na odpočinku), ale jak je jednoduchý ho ovládat jsem si už na jednom známým vyzkoušel. I když neměl žádný zkušenosti, tak ho ve vzduchu udržel. Já mu s ním jen vzlítnul a přistál, jinak jsem na kniply vpodstatě nešáhnul.
21.1.2014 16:33 vachyshb
Jeden náš nový kolega s tím na podzim přijel na letiště a jestli mu to nezalítám. Pak jsem mu to nechtěl vrátit :), jen jsem si sednul na rybářskou židli a poletoval kolem hlavy :D. Opravdu pohodovka a na naučení základů určitě fajn.
21.1.2014 16:27 vachyshb
Jeden náš nový kolega s tím na podzim přijel na letiště a jestli mu to nezalítám. Pak jsem mu to nechtěl vrátit :), jen jsem si sednul ka rybářskou židli a poletoval kolem hlavy :D. Opravdu pohodovka a na naučení základů určitě fajn.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek