Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1958

Modelář od:1967

Bydliště:Havířov

Letiště:Havířov

Web:www.avemodel.estranky.cz

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Apolo

Parametry

Výrobce: Vlastní
Kategorie: Cvičný model
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 1070 mm
Váha: 840 g

Hodnocení

8.86
z 10 | 22 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

„ Spíše „ malé éro „ s tvary úhlednějšími než je obvyklé u typicky účelových modelů , ale se stejně malou pracností a samozřejmě neméně dobrými letovými vlastnostmi.“ Těmito slova začíná úvod ke stavebnímu plánku Apolo , který vyšel v edici Modelář pod číslem číslem 28S. První informace o Apolu vyšla na stránkách 15 až 19 časopisu Modelář číslo 12 ročník 1969. Tak že loni v prosinci tomu bylo 44 let, kdy bylo Apolo poprvé publikováno.
Já jsem si na tento model vzpomněl , když jsem se díval na stránky www. retromodely.cz tam je na obrázku v záhlaví – domníval jsem se do té doby , než jsem zjistil , že to není Apolo, ale Centaur. To už mě ale nahlodávala myšlenka znovu si model Apolo postavit. Stáhnul jsem si z internetu stavební plánek , zvětšil jej do patřičné velikosti a dal se do stavby. Zvenku je model takřka původní – rozdíl oproti originálu je tento : není použitý spalovací ale je montován elektromotor, směrovka má o něco širší pohyblivou část, výškovka je řiditelná, křídla a podvozek není upevněn k trupu gumou , ale silonovými šrouby. Barevné provedení je děláno podle originálu.
Apolo po záletu je klidný stabilní model pro odpočinkové polétání.
Mirek
http://www.avemodel.estranky.cz/

Komentáře

Když tak prohlížím Vaše alba, tak zjišťuji, byť opožděně, že jsme stejná "krevní skupina". Apollo, Chéri II, Orlík II, Cirrus 75, Bird of time atd. toť vše modely, perly dávných časů, které mě také okouzlovaly i když bohužel jen na papíře. Všechno se prostě postavit nedá. Ale je dobře, že znovu mají příležitost ukázat jací jsou to dobří letci.
19.1.2014 16:33 AR1
Krásný retro. Byl to kdysi můj první motorák, postavil si ho táta a dal mi ho. Měl v tom detonační Jenu 1cm3. Ale mě nikdy neletěl, ten motor jsem nepřepral.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek