Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1996

Modelář od:2005

Bydliště:Mělník

Letiště:Hořín , Střemy

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Zlín Z-50

Parametry

Výrobce: Kolega
Kategorie: Polomaketa
Materiál: Laminát + balza
Rozpětí: 2200 mm
Délka: 2000 mm
Váha: 6500 g
Vrtule: Dřevo 20/6
Motor: OPS-30CCM
Elektronika: Hitec
Serva: Hitec
Baterie: Eneloop

Hodnocení

7.8
z 10 | 10 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Zdravím tento model jsem dostal o jednoho kolegy modeláře a to proto ,že jej nemá kde uskladnit.
Model je to velice krásný a motor neznámé značky OPS chodí kupodivu krásně. Model zatím na zálet čeká ,ale plánuji ještě umístění pilota a palubovky možná nějaké to osvětlení .
Letu zdar, doufám ,že poletí hezky :)

PS: Další foto samozdřejmě přibude ,chci dát foto za letu modelu , čekám na bezvětří :)

Komentáře

Dílem náhody jsem se vrátil na tuto stránku a to co vidím, mě opravdu moc netěší. Bohužel i mezi modeláři se občas najdou lidé nesnášenliví a rádoby chytří. Myslím ale, že věk není ničí zásluha a co dodává člověku vážnost jsou jeho zkušenosti a um. Když jsem lepil svůj první model, tak s pisatelem těch "moudrostí" jak se říká, ještě táta ch...l po plotě, ale nikdy by mě nenapadlo odvozovat z toho, že jsem větší modelář. Co se týká toho létání ve větru. Pravdou je, že při letu proti větru je rychlost vůči zemi nižší. Vítr jako takový tedy při létání nevadí, ovšem za předpokladu, že je stálý, což se ovšem stává málokdy a nárazy a turbulence je právě to co model ohrožuje. U nezalétaného modelu to platí minimálně dvojnásob.
23.5.2013 20:48 Juris
Na něco jsem se tě ptal,tak nekličkuj.
23.5.2013 19:59 Tomas_Rychlovsky
Plácáš nesmysly a ty to víš, nezajímají mě tvoje vychovaný či nevychovaný děti, ale tvoje chování nemá žádnou úroveň, tak se radši zklidni. Samozřejmě můžeš napsat názor na všechno, ale buď na úrovni a neurážej lidi kolem sebe. Na takový tu není nikdo zvědavej!!!
23.5.2013 18:14 Juris
Rychlovský:chytrej jsi jak rádio a rád si čteš co jsi napsal,že?Abych nemusel ztrácet čas hledáním,ty jsi sem někdy napsal svoje zkušenosti?Pokud tě to nějak pobuřuje tak to nečti.Dokazovat si nic nepotřebuju,už jsem si dávno dokázal.A o tom vychování máš pravdu,moje děcka by si nedovolila napsat něco takového jako tady tento pašák.
23.5.2013 06:14 Tomas_Rychlovsky
Asi se jedná o člověka, který má nějaký problém a potřebuje se tady vybrečet. Možná jste spolu krávy nepásly, což je možná dobře, na co takovýho kamaráda mít, že? Ale slušného chování ho nenaučili. Umí se jenom povyšovat a nic víc. Nechápu, proč si toho tady tímhle způsobem vůbec všímá, asi si potřebuje dokázat, jak je důležitej pan modelář. Věkově jsem mu blízko, ale nikdy by mě nenapadlo se takhle do mladších navážet, je to prostě chudák a ubožák, nic víc.
22.5.2013 19:23 hoblik
Moc pěkný éro, držím palce při záletu.
21.5.2013 21:46 Juris
Tomáš 96.borec,na to že ti je 16 let máš hubu řádně prořízlou a nevzpomínám si,že bych pásal tvoje krávy.Před tím,než si budeš otvírat hubu,nauč se základní modelářský výrazy,mistře,myslet znamená ho*no vědět.Maketa není vlastnoručně postavený model,maketa je v první řadě věrná kopie své předlohy.Takže,když sem dá 16-ti letý soplík,něco takového a prezentuje to jako maketu,tak musí být asi na palicu nebo zcela mimo.Pokud nevíš,jak vypadají makety,kup si nějakej odbornej modelářskej časák a podívej se.Nakonec i tady jich spoustu najdeš.Vždyť ty ani ten název éra nemáš maketovej..Svoje věci si zalítávej jak chceš a poslední příspěvek nebyl adresován tobě,nýbrž všem.Jsou to moje zkušenosti a v době,když jsem začínal s RC jsem byl rád za každou rady či názor,který jsem tady našel.No,dále ti o větru a třeba vlivu povrchu země na něj nemá cenu něco psát,je vidět,že nic neznáš,u tebe vítr jen hází,naráží do letadel a to by bylo na dlouho a kdoví,jestli bys něco pochopil,když ti tady dělá problém vyplnit tabulku.
21.5.2013 17:26 Tomas_96
Děkuji Tomáš Rychlovský! už mu to konečně měl někdo napsat. Tak pánové nevím zda-li má juris něco proti tomu ,že jsem dal "maketa" ale pod pojmem Makety se podle mého názoru myslí vlastnoručně postavené éro od úplného základu ,ale aby se Juris nevztekal předal jsem to na polomaketu, protože ho to evidentně obtěžuje. Juris nevím co je divného na tom že záletávám modely v úplném bezvětří????? Myslím že tohle je každého věc ,ale jestli máš něco proti sem stím. nehledě na tvůj komentář ,že "se od tebe délé vzdaluje model " uvědom si taky ,že ve větru to docela s modelem hází a vážně vzhledem k tomu ,že je mi 16let vydělat si u mě na model ,nebo si jej vlastnoručně postavit (koupě materiálu) je pro mě někdy problém tudíž nebudu záletávám 2 metrové éro ve větru abych ho zbytečně nějákým nárazem větru rozbil! A rozhodně hodnotit model kvůli tomu ,že je tam v popisu něco jiného než má být je pro mě syndrom ještě větší než nějáký ten tvůj větrný , tohle může napsat jenom chorý mozek Nezáleží mi na hodnocení každému se toto letadlo líbit nemusí ,ale jde mi jenom o princip!! S pozdravem Tomáš!
21.5.2013 15:20 Tomas_Rychlovsky
Juris - jenom jestli nejsi postiženej ty....
21.5.2013 13:44 Tomas_96
já se nebojím lítat ve větru jenom první let dávám za úplného bezvětří ;)
20.5.2013 20:02 Juris
Ještě k tomu větru.Když jsem se začínal učit lítat s modýlkama,můj poradce mě strašil s větrem,až jsem tomu podlehl.Časem,jsem ale zjistil,že na tom nic není,nejdůležitější je oprostit se strachu z větru a druhá důležitá věc pro letění ve větru je dostatečný výkon motoru.Pokud není,éro pak i couvá a to je na p*d.Pokud něco zalítávám,počkám si na větřík,hlavně u letadel,co nejdou hodit.Vítr,jak známo,zkracuje start,éro je dříve ve vzduchu,pomalej ode mě odlétá,což mi dává čas na případné trimování a při přistání zase zmenšuje rychlost modelu vůči zemi,tudíž,kontakt se zemí není tak nebezpečný a zkracuje celkovou délku přistání.Toto jsou moje zkušenosti,myslím,že by nezaškodilo,kdyby se někdo v debatě o větru přidal,třeba to někomu pomůže:-)
20.5.2013 19:24 Tomas_96
¨Jo jo trup je o trochu delší kvůli letovým vlastnostem :)
20.5.2013 09:43 vachyshb
ale to se mi asi jenom zdá....
20.5.2013 09:43 vachyshb
Je to fakt pěkný. Zdá se mi to, nebo má o něco delší trup? Ale on je prý originální (kratší) trup horší pro letové vlastnosti. Padesátka nám tady v Havlíčkově Brodě lítala skutečná, konkrétně pilot Tomáš Holenda. To už já nepamatuju, možná jako hodně malej. Občas se tu objeví ta stříbrná co má na křídlech nápis Allianz a tak.
20.5.2013 09:42 vachyshb
Je to fakt pěkný. Zdá se mi to, nebo má o něco delší trup? Ale on je prý originální (kratší) trup horší pro letové vlastnosti. Padesátka nám tady v Havlíčkově Brodě lítala skutečná, konkrétně pilot Tomáš Holenda. To už já nepamatuju, možná jako hodně malej. Občas se tu objeví ta stříbrná co má na křídlech nápis Allianz a tak.
19.5.2013 21:27 Juris
No jooo,padesátka,nezapomenutelná mašina,jak se v ní krásně sedělo....Moc si fandíš,maketa,hochu.vypadá jinak!
Vidím,že seš postiženej tím větrným syndromem,jestli by nebylo lepší než bezvětří,kdyby foukalo do zad,co?A protože to prezentuješ jako maketu a já jsem úplně blbej,tak za maketu máš u mě slabou 1.Ale věřím,že ti bude krásně lítat a budeš z ní mít radost.Tak ať se ti daří.
19.5.2013 18:09 Tomas_96
Děkuji za info já ten motor třeba neznám na internetu jsem o něm nic nenašel každopádně díky za info :)
19.5.2013 16:18 bermas
Jen bych podotkl, že italská značka OPS rozhodně nepatří mezi neznámé. Svého času to byly jedny z nejvýkonnějších motorů na světě a o pohár OPS létají pylonáři déle než VCM.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek