Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1962

Modelář od:1974

Bydliště:Kourim

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Reactor Bipe

Parametry

Výrobce: Great Planes
Kategorie: 3D akrobat
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 890 mm
Délka: 1080 mm
Motor: Turnigy
Elektronika: Rx JR 35 Mhz
Serva: Hitec45HB 3ks a HXT900 1ks
Baterie: 3S Lipol Gens Ace 2600

Hodnocení

7.25
z 10 | 12 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Koupen olétaný na inzerát jako náhrada za dosloužilé Uzi XL . Reactor se mi odjakziva libíl, už od doby, kdy jsem ho poprvé před lety spatřil za výlohou PanAir v Korunní . A tak crash s Uzi a inzerát na Modelbazaru přišly celkem vhod. Samotné ero nejenom dobře vypadá, ale léta minimálně stejně tak.Široký rozsah rychlosti, přistání na harriera - letí tam kam je poslano... příjemné polétání a dvě křídla jsou lepší nežli jedno . Po koupi jsme ho ani moc nepitval , pouze jsem, po napípaní vyměnil HXT900 na křidélkách a výškovce za Hitec45HB . Motor (nevím jaký ) a regl původní,baterky koupeny nové - ty šuplíkové nebyly už moc tvrdé a letadlo s novým packem podstatně ožilo. Předchozí majitel nahradil původni podvozek masivnějším a byla to dobrá volba pro naše drsné podmínky :-) polních letišť Tuto zimu jsem koupil lyže Nona - na předchozi Uzi a Cobře jsem měl podomácku bastlené z broušeného Cuprexu - ale lyže Nona mne nadchly funkčním a jednoduchým odpružením .... konec dvou gumiček či různych pružin s uhlíkovým tahlem :-)
Pravda, lyže Nona jsou koncipované na drátový podvozek a tak na tento duralový jsem musel přibastit pidi nastavec viz foto . Na sněhu paráda - při startu je nutné přitáhnout naplno už od rozjezdu - jinak škobrtne , ale jakmile se rozjede lze pak si l citlivou prací s plynem užít reálný dlouhý rozjezd v prašanu a přistání s dlouhým skluzem.... takže létaní v zimě je spíše o nácviku startu a přistání...než se člověk nabaží , ze má letiště témeř všude :-)
Samozřejmě v těchto mrazech je vydrž baterky slabší a nutno s tím počítat.

Komentáře

Pěkný kousek,mám také slabost pro dvouplošníky.Létám Safíra na lyžích od Nony a musím potvrdit, že jsou povedené....akorát to uchycení.Mám karbonový podvozek a vyřešil jsem fixaci tyčkou na pájecím oku, které je utažené na šroubu(ose) kola.Za takto dotaženou tyčku je zaháknuta pružina lyží Nona jako by to byl drátěný podvozek.Vynalezl to kamarád k plné dokonalosti.
Kdo ještě nezkusil létání na lyžích, mohu jen doporučit.Je to super!
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek