Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1966

Bydliště:Struhařov

Ukázat přátelům na Facebooku

SIG Piper 1/5

Parametry

Výrobce: SIG
Jak postaveno: Ze stavebnice
Kategorie: Polomaketa
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 2146 mm
Délka: 1403 mm
Váha: 3175 g
Plocha křídla: 61 dm2
Motor: Saito FA82A
Elektronika: Hitec
Baterie: LiPo 1800mAh

Hodnocení

8
z 10 | 15 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

macek dvoumetrovej... Moje první stavba z rozsypu, krásná práce. Bude upraven pro vlekání větroňů, takže motor bude asi silnější, nejspíše 15cm3

Lítá nádherně, ty pomalé průlety v malé výšce to je lahůdka. Navíc čtyřtakt motor Saito byla trefa, je lehčí než jiné motory (nemá ocelovou vlozku válce) a ten zvuk!
Stavebnice je perfektne provedená, vřele doporučuji.

Statečně vlekáme větroně kolem 2,5m rozpětí, naposledy (viz foto) i jeden kousek přes 3 m, ale to bylo hodně na krev. Přeci jenom je Piper moc pomalý.

Komentáře

výrobcem doporučený je motor 4T 7,5 - 10,7cm3. Takže předpokládám, že přemotorování o 50% by mělo na vlečnou stačit. Větší motor by mohl letadlo zbytečně přetížit a rozhodit těžiště, nehledě na to, že s větším motorem by musela být i větší vrtule, což už by mohl být problém. Větší motor by to sice utáhl jako nic, ale zase by stoupla h´motnost a tedy i minimální rychlost. Nechci to moc přehnat, nehodlám tahat nic jiného, než menší větroně tak do 2kg.
S motorem 15ccm by to mělo skoro stát na vrtuli ... Tedy úplně maketový projev to nebude ;-)
3.1.2013 16:01 Juris
Pěkná práce.Nebude ta 15-ka 4T slabá?Já teda razím zásadu,že ubrat plyn se dá vždy a se 4T nemám zkušenosti.
2.1.2013 08:36 Likny
Pěkná práce, mám to samé doma, lítá krásně jen mi při stavbe neseděli některé díly. a pozor na výškovku, za letu se mi zlomila, naštěstí to udržela fólie.
1.1.2013 20:43 rcdatel
Já bych si toho popravdě ani nevšiml. Hodnocení je sice hezká věc, ale nikoli nejdůležitější. Mě to radost nezkazí. Přidal jsem další fotku. Už se klube. Škoda jenom, že se stavebnice od SIGu asi přestanou prodávat, Pelikán se podle posledních zpráv nedomluvil na ceně a začal dovážet rozsyp od GreatPlanes. Tenhle Piper je bezvadně zpracovaný, vyříznutý laserem, všechno vcelku lícuje a zatím nejsou větší obtíže. Návod je poměrně podrobně a přehledně zpracován, bohužel ten v angličtině. Ten český není překlad, ale pouze všeobecný popis ve smyslu pozor na lepidlo - může Vám slepit prsty... Tady dovozce významně šetřil. Ale jinak jak už jsem psal - krásná práce. Takže díky a letu zdar.
Pavel
1.1.2013 19:11 Zdenekhr
Tak to je tedy sviňárna, dal jsem jako první za 5 a hned po mě někdo za 1. Tak to je fakt hnus! Už delší dobu pozoruji, že nám tu někdo kazí radost. Škoda že je bodování anonymní. Hnusnej parchant, jsem tak rozlazen, že asi moje modely stáhnu a dále už tady vystavovat nebudu.
1.1.2013 15:53 Zdenekhr
Za typ modelu dávám za 5. Taky jsem nedávno zvažoval koupi této stavebnice od Sigu, ale v el. verzi. Nakonec jsem zvolil vlasní konstrukci. (hotový je a čekám na zálet) Nicmeně blahopřeji k pěknému modelu.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek