Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

FREUNDSCHAFT

Parametry

Výrobce: EIN DDR-ERZEUGNIS
Kategorie: Větroň
Materiál: Balza + potah
Pohon: Bez pohonu
Rozpětí: 1200 mm
Délka: 790 mm
Váha: 240 g
Plocha křídla: 17.6 dm2

Hodnocení

5.43
z 10 | 7 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Tak tohoto krasavce jsem objevil na půdě. Kdysi přivezený ještě z tehdejšího NDR ,stával 13,60 M.
Jde o kategorii (F1A) jak je uvedeno na obale , jinak je to kategorie F1H.
Zamýšlím ho postavit. Ale ten materiál to je děs ,balsové díly snad soudruzi s NDR řezali na cirkulárce nebo
motorovou pilou . Pokusím se brousit a brousit. Budu vidět jak to půjde popřípadě některý materiál dám svůj.

Ke stavbě modelu nedojde byl prodán sběrateli stavebnic ,když jsem viděl jeho sbírku tak se nedalo model neprodat.
Sběratele velmi potěšil.

Komentáře

Šikovný chlapec....ještě se koukni na konstrukční řešení některých starších modelů obou kategorií, at máš představu, jaký je rozdíl mezi soitěžním a školním modelem. To co je v krabičce splňuje požadavky školního modelu v dané kategorii tj. F1H ,neboli kdysi A1. Soutěžní modely mají trochu sofistikovanější konstrukce i aerodynamiku. Koukni sem: http://www.vekamodel.cz/volne-modely-kategorie-f1a/
Pozn. Ještě jedna informace. FAI pravidla ( mezinárodní) jsou závazné pro všechny členské státy ( jejich Aerokluby) Navíc každá země si však vytváří i národní pravidla , které se byt pro podobné kategorie modelů v jednostlivých státech trochu liší a jinak označují.
20.12.2012 09:10 p_anre
Tak jsem ho trochu prostudoval a jeto kategorie F1H. Splňuje požadavek jak na hmotnost 240g , tak i celková plocha která je 17,6 dm2.
19.12.2012 10:58 veka1
Jme snad technici a svému koníčku tak trochu i rozumíme,ne? Proto se ti snažím pomoci k rozšíření obzorů a trošku tě postrkuji k sebekontrole při uvádění informací o různých poletuchách. Pozn. Když by na to přišlo ten model by s odřenými ušima prošel v kategorii F1H , nebo kdysi v A1. V žádnem případě nesplňuje charakteristiky modelu F1A, nebo kdysi A2,byt to výrobce nevedno proč píše na krabičce.
veka1
19.12.2012 09:58 p_anre
Je mi úplně jasné,že tato poletucha nesplňuje pravidla FAI.
Ale já jsem uvedl tento model z celou nostalgií NDR a tohoto modelu.
Možná i někdejší platností pravidel FAI v NDR.
Budu rád když mi porozumíš.
Přeji mnoho zdaru při stavbách modelů a létání.
18.12.2012 19:07 veka1
Vždyt práve proto jsem ti strčil pod nos ty pravidla . Že je něco napsáno na krabičce,neznamená že to tak opravdu je (možná to označení odpovídá starým národním pravidlům ve východním německu) .
Ale ted mluvíme o mezinárodně platných pravidlech FAI , které uznávají jednotlivé členskéi Aerokluby. Definice a značení jednotlivých kategorií modelů jsou již dvě desetiletí celkem bez větších změn.Označení F1A platí pro kluzáky s plochou 32-34dm2 a minimální hmotností 410g, což poletucha z krabičky nesplňuje. Pokud by jsi šel na závody a cpal se s tím modelem mezi sutěžící v uvedené kategorii , neprojdeš přejímkou. Ale ,při létání za humny ti může být jedno, jak je poletucha označená a jak vypadá. Jen si myslím, že s tvými zkušenostmi by jsi již měl mít trošku přehled , nebo myslíš že je ještě brzy?
veka1
18.12.2012 08:41 p_anre
Jak je definována kategorie modelu výrobcem tak jsem ji udal ,pokud si prohlídneš pořádně popis na obale tak to tam najdeš.
"SEGALFLUGMODELL DER KLASSE F1A" přeloženo kluzák model třídy F1A.
17.12.2012 22:50 veka1
Takový zkušený modelář a neorientuje se v označování základních FAI kategorií modelů , no tak :-). Koukni jak je definován model kategorie F1A , viz 10strana těchto mezinárodních pravidel - záložka " F1A-Kluzáky": http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klem/Pravidla/FAI_F1_11.pdf

Ad kvalita balsy a dalších dílů ve stavebnici - podle fotek a vzhledem k tomu, že se jedná o "historický" školní kluzák je ještě celkm na úrovni . Na tehdejší dobu to byl standart i u nás. .Leda že by fotky působili klamným dojmem.
veka1
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek