Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1986

Modelář od:2012

Bydliště:Brno

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Prasolet pěnový

Parametry

Výrobce: Okoruka foamworks Inc.
Kategorie: Cvičný model
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 750 mm
Délka: 500 mm
Váha: 400 g
Vrtule: GWS velká jak sviňa
Motor: RAY CD2830/12
Elektronika: Rego Turnigy 12A, přijímač Arttech 6ch
Serva: 2x schweighoffer mikro, 1x Hextronic
Baterie: Lipo 2s 450 mah

Hodnocení

6.86
z 10 | 7 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Cca před čtrnácti dny jsem se rozhodl, že se stanu RC modelářem. Vybaven pěti m2 easy step depronu z Hornbachu za 140kč jsem se do toho dal, no a n fotkách vidíte výsledek. Je to ošklivý hornoplošný trenér, profil křídla clark Y. Příští prasolet už nebude mít balzovou kostru křídla, taky tahání křidélek bowdenem je kravina, je to pracné a v ohybech vzniká velké tření.
Po prvním západu (prasoletí obdoba záletu) vyměněn zničený motor Turnigy 1811/2000Kv za Ray, posunuto těžiště dopředu, balzová motorová přepážka nahrazena Lkem z hliníku 1,6mm. Po včerejším západu vyměněna vrtule za správnou velikost (vůbec to neletělo), doplněn podvozek. Teď to má nasucho z ruky tendenci viset, takže letět to už musí.
Večer doplním report, snad už z úspěšného záletu.

Komentáře

Podle toho videa je dost živej... měl jsi tam udělat dvojíté vzepětí, aha koukám že vzepětí máš minimalní a proto je letadlo celkem nestabilní...
Ale jinak parada :) drzim palce a at to líta :D
31.8.2012 23:43 Vlastic
Díky za užitečné rady, prasoleta jsem zvětšil, udělal nové metrové křídlo z depronu, trup je vystrouhaný z 30mm xps, křidélka jsou řešená drátěnýma pákama přímo na servo, ale pořád je to prasolet, hezké letadlo si postavím, až pořádně zvládnu tohle. Zálet proběhne snad v pondělí.
30.8.2012 21:45 zuban
no, podle toho videa, nemám do toho ale jako věčný začátečník samouk co kecat, bych dal pár rad, snad mě někdo třeba opraví:
- šňůrku na krk, ruka je pak při hodu volnější
- těžiště ještě více dopředu
- zkusit vyvážit křídla olůvkem od rybářů, není levé křídlo těžší?
- neházet na plný plyn, ale třeba 3/4, až když ho člověk má v ruce a začne stoupat, přidat plyn. vypadá, že by mohlo lítat i na 1/2 plynu.
je to krásný letadlo, naučit lítat se určitě dá, i když určitě pro začátky mohlo být větší (větší je pomalejší).
souhlasím s were, že ty křidélka vypadají, že by mohly dělat problémy. hxt je dost slabé servo a ten zahnutý bowden tomu určitě taky nepřidá. dá se udělat, že každé kridélko ovládá jedno (tam to hxt bude dobré) a připojí se prostě paralelně a když se dají zrcadlově, tak i pohyb je zrcadlový, což je přesně to, co chceme.
letu zdar!
30.8.2012 20:26 Vlastic
Tak jsem dneska konečně letěl, 2x za středně silného větru odpoledne, házel kamarád, po odhozu šel ochotně proti větru a stoupal, pak stejný scénář: při naklopení bokem na vítr to prasoleta sfouklo daleko bokem a nedokázal jsem ho zpátky proti větru dotáhnout k sobě. Takže jpoprvé přistání na stromě, po druhé aspoň 200m naslepo do pole, už jsem neviděl polohu stroje ve vzduchu. Byl docela domlácený, urval se přední kolík závěsu křídla, ale trocha extra depronu zvenku a tavná pistole to spravily. Večer se vítr utišil a já se natěšený vydal znova na pole. Výsledek zde: http://www.youtube.com/watch?v=wIDfQ2tfS8o&feature=plcp . Házel jsem si sám a zavadil jsem neplánovaně o páku křidélek, aspoň vím, že fungují celkem solidně. Přišel jsem o vrtuli a prasolet dostane nový trup.
30.8.2012 17:30 were
Rekl bych, ze kridelka budou v uplavu od te hrany vyrezu v kridle, takze jejich funkcnost muze byt dost problematicka. Drzim palce se zaletem!
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek