Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Modelář od:2010

Bydliště:Drahanovice

Letiště:Velký Týnec u Olomouce

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

MDM-1 FOX

Parametry

Výrobce: Hype
Kategorie: Větroň
Rozpětí: 1800 mm
Délka: 880 mm
Elektronika: hitec Spectra 2,4 Optima 6 + Optic 6
Baterie: LiPol 1300mAh Dualsky

Hodnocení

7.25
z 10 | 8 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Po několika úspěšných/neúspěšných pokusech s divokým Mustangem jsem zatoužil zažít na obloze trochu nespoutanosti ale přitom ladné pohody. Volba padla na právě FOXe od firmy Hype. I kvůli ceně, která nepřekračovala 1800,-!! (v ceně trup serva bižuterie regl i motor, vrtule, zkrátka za 18 stovek přidáte přijímač a baterku a jdete lítat). Samozřejmě, tak jednoduché to není.
Model dorazil pěkně zabalen, profily křídel neprohnuté v praxi bylo vše nepoškozené. Při stavbě jsem ale narazil na několik konstrukčních výrobních vad. První bylo umístění serv pro výškovku a kormidlo. Páky trochu dřely o stěnu trupu. Vyříznutý milimetrový pásek stěny vše vyřešil. Současně dřely o spodek odnímatelného krytu pro přístup dovnitř. I zde jsem tedy kus polyše odebral. Co byl ale problém teda trochu zásadnější, bylo celkové nevyvážení modelu. Model silně padal na levé křídlo. Na jedné z fotografií jde vidět kolik nastřelovacích hřebíčků jsem zalepil do pravého křídla, abych model podélně vyvážil. Druhým problémem byla vytočená výškovka. Ta se připevňuje přes šroub, ale já ji mám připevněnou trvale. Její odnímání totiž musí provázet povolení serva, jinak ji bez násilí nevytáhnete skrze táhlo výškovky. Podložení jedné strany uložení výškovky vše vyřešilo. Náběhovky a odtokovky ocasních ploch jsem olepil skelnou páskou, dodalo jim to trochu vyšší pevnost. U křídel jsem takto olepil náběžnou hranu a tím se model velmi zklidnil a zestabilnil. Dále následovalo vlepení malé překližkové konstrukce do čumáku. Tenkým stěnám jsem nevěřil a měl jsem pocit, že se mi v přední části trup při tahu motoru kroutí jak se mu chce.
Všechny panty jsou na modelu řešeny "tajným" skrytým mechanismem, takže vesměs kromě výškovky nikde táhla nejsou ani žádné páky. Vůle na nich kupidovu nemám. Serva křídélek jsou umístěnaaž u trupu a odtud systémem táhel ovládají křidélka. Křídla se spojují u trupu přes uhlíkovou trubičku která sahá až do polovin křídel, kde je zajištěna šrouby s objímkami. Výškovka je již z výroby vyztužena patrně dřevěnou tyčkou, naprosto dostačující. Vlastně u tohoto modelu jsem vyztužení nedával žádné kromě toho dřeva v čumáku. Regl i motor i serva jsem nechal původní, neřešil jsem s nimi zatím žádný problém a to s ním létám již více jak 2 měsíce minimálně 4krát do týdne. Uchycení kabiny je pevné a pohodové.
Model jsem barvil ručně, protože dodané samolepky se mi ani trochu nelíbily (a většinou kdo má FOXE od Hype, tak je tam má). Za vzor jsem volil stroj s českou imatrikulací OK-7801 a podle něj jsem se snažil model i nabarvit. Trup ještě není celý, ale k tomu se jistě časem dostanu. :-) Barvím lihovým centropenem vloženým do armatury od foukacích fixů. Chce to dělat přestávky a mít solidní objem plic, ale jde to zvládnout. :-) Povrch na závěr zastříknu jemnou vrstvou laku na vlasy, takže nepouští.
Celkově se tedy jedná o velmi zdařilý "bubliňák", který ve vzduchu umí přesné svižné a ladné obraty. Zkrátka není to stroj do termiky. Výšku držet umí, ale nízkou rychlost trestá bez kompromisů. Výškovu lítám na 60% výchylky, vše ostatní na 100%. Souvrat, loping nebo výkrut mu nedělá problém. Pro pilota akrobatů to může být odpočinkový stroj, pro pilota termických větroňů zase rozverný společník na vyblbnutí. :-)

Komentáře

Ahoj, tenhle model je deklarovaný jako bazarový kus, ale jak vidno, přišel nerozbalený, nový. Prodejce tím asi podle mého názoru uniká před byrokracií, která by cenu zvyšovala. Na http://www.hangar2.cz/katalog.php?text=&kat=4&akce=najdi&page=&detail=26734 konkrétně jsem na to narazil na modelbazaru. Ten hangar2 nemá vlastní objednávkový systém, vše probíhá přes emaily. :o) Možná by byl problém s uplatněním záruky nebo fakturací, ale za tu cenu... :-P
28.7.2012 21:31 Anderiel
vypadá to hezky... kdes to prosím Tě, za 1800kč koupil? když má stát 150 Éček...
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek