Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Modelář od:2011

Bydliště:Litvínov

Letiště:Modelpark Suché

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Piper Grasshopper 1400mm EPO

Parametry

Výrobce: Modster
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 1400 mm
Délka: 950 mm
Váha: 1600 g
Plocha křídla: 32 dm2
Vrtule: 12x9"
Motor: BL 3648 700kV
Elektronika: regulátor 45A, přijímač HK T6A V2
Serva: 4x mkroservo
Baterie: LiPol 3x2200mAh

Hodnocení

8.7
z 10 | 23 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Stavba mojí bejbinky se protahuje a tak jsme hledali nějaké letadlo, na kterém bych mohla pokročit s mými zkušenostmi. Když náš nový kolega Jirka na letiště v Suché přivezl svého nového Pipera ze stavebnice Modster, bylo rozhodnuto. Hned druhý den jsem si ho objednala a za dva dny jsem si vezla za neuvěřitelných 3000 Kč rozměrnou krabici z pražské prodejny Hangar 2. S modelem Pipera se nechci ani tak pochlubit, ale spíš se podělit o moje zkušenosti, jako začátečníka modeláře, se stavbou a létáním s tímhle bezvadným modelem.
Krabice obahuje hotový model, který je mimochodem docela maketově zpracovaný, včetně motoru, 45A regulátoru, čtyř mikroserv a veškerého potřebného montážního materiálu k dokončení. Slabinou stavebnice je návod, který obsahuje velmi malé a ne příliš názorné obrázky, a tak třeba montáž podvozku byl pro mě tak trochu ježek v kleci. Stejně tak ostruha ovládaná směrovkou přes měkké pružiny se výrobci moc nepovedla a tak jsme po prvním létání pružinky vyměnili za pevná táhla. Jinak je stavba, nebo spíš sestavení dílů, jednoduché a tak jsme za jedno odpoledne měli na podlaze pokoje velmi pěkný model. S Přítelem Martinem jsme naprogramovali vysílač a už jsem se těšila na první start. První lety absolvoval Piper na našem letišti v Suché, Martin mi letadlo odstartoval a když jsem viděla jak Piper sedí ve vzduchu, vzala jsem mu vysílač z ruky a už brázdila nebem. Je to moje první letadlo s křidélky a s malým vzepětím tak jsem si musela zvyknout v zatáčkách na práci s výškovkou, ale jinak bylo hned první přistání jako do peřin !! Model létá krásně, na tříčlánek opravdu maketově, po jednom tvrdším přistání, jsme museli demontovat motorový kryt a Martin zjistil, že regulátor nemá spínaný BEC a tak jsem se od něj dozvěděla, že létání na čtyřčlánek by při čtyřech servech v modelu bylo asi velké riziko. Model je velmi pěkně nastříkaný, ale vrstva barvy je velmi tenká a tak se na některých místech ani při opatrné manipulaci nedá zabránit odření. Uchycení podvozku je poměrně komplikované a ne přiliš bytelné, takže tvrdší přistání znamená teměř s jistotou poškození plastových dílů. Ale celkově jsem z modelu nadšená, lze s ním lítat i vě větším větru, kdy už můj starý EasyCub nebylo možné dostat na zem celý. Moje velká premiéra, alespoň pro mne, byla na Malé elektromaketářské v Suché, na soutěž jsem si netroufala, ale k večeru jsem už několikrát netrpělivě postávala ve frontě na létání :-).
Jeden můj let, kde se mi zrovna moc nepovedl start, mi natočil můj kamarád Jirka
http://www.youtube.com/watch?v=t45qk9lV0KQ&feature=relmfu

Komentáře

Hezký model. Tenhle Grasshopper vypadá, alespoň pro mě, mnohem lépe než klasický žlutý piper. A jak píše maca.iq, povídání o modelu máte moc pěkně napsané. Fandím Vám a obdivuji, že i sama stavíte.
25.6.2012 12:08 Vlado
To jse musí podporovat dávám 5
23.6.2012 07:29 maca_iq
Piper vypadá moc dobře ,hezky popsáno .. Přeju hodně letů bez nehod :)
23.6.2012 00:32 Prosek_Jarda
Krásné pohodové éro dávám za 5. Konečně taky se do modelařiny zapojilo něžné pohlaví, bravo, bravo.
22.6.2012 23:47 Zdenekhr
Nádherný stroj, přeji moc dobrých přistání.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek