Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1973

Modelář od:1983

Bydliště:Jenštejn

Letiště:Praha Běchovice

Líbí se mi moderní letadla(od 2.sv.v.), především trysková, Nesnáším tvrzení že to či ono nebude létat. Létám především motoráky 6,5 - 15 ccm poctivé balsové konstrukce. V poslední době proháním modely s EDF 90 s mým oblíbeným Midifanem EVO s 8s.

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

F/A 18 - Hornet

Parametry

Výrobce: Vlastní konstrukce
Kategorie: Polomaketa
Materiál: Balza + potah
Pohon: Dmychadlo
Rozpětí: 1250 mm
Délka: 1700 mm
Váha: 6500 g
Plocha křídla: 45 dm2
Vrtule: Dmychadlo Ramtec
Motor: OS Max 91 VR - DF
Serva: různá Hytec

Hodnocení

8.97
z 10 | 31 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Model stavěný před dvěma roky podle plánku Ediho Stahlie z Rakouska. Létá velice pěkně a klidně, má absolutně nezáludné vlastnosti a poměrně pěkně klouže. I na klapkách je plně ovladatelný a nevyžaduje korekci výškovkou - prostě jen zpomalí. Bohužel má za sebou i první havárii - ztráta orientace ve velké dálce. Odneslo to ulomený konec křídla a ulomená špička trupu. Pro letošní sezonu byla změněna kamufláž na bary prvního prototypu Firmy .Mc Donell Douglas oproti původní šedé NATO.

Komentáře

Tak to je krása.Takový létající kit,fakt se ti povedl...Dmychadlový pohon to je moje:-) Mohu se zeptat kde si vzal plánek? Od toho Ediho si koupil,nebo se dá sehnat nekde jinde? díky
10.3.2008 21:52 Pavel_K
10.3.2008 21:51 Pavel_K
Záleží to od průměru dmychadla, a poměru tah/hmotnost, ale řekl bych, že je to srovnatelný s vrtulákem. Prostě se s tím musí lítat jako s jetem, je dobrý se mrknout na start a létání velkých tryskáčů. Jinak bych ale neřekl, že dmychadlo má malou účinnost. Má menší statický tah, to je ale dáno průměrem vrtule. Zato ale má větší dynamický tah( letadlo dosahuje větších rychlostí), jelikož vzduch neutíká od vrtule do stran.Zkrátka, nelítáme li na pádovce, tak to náchylný na přetažení není,většinou se to jen hodně prosedá jak žehlička.
10.3.2008 20:27 radek
Nádhera...že bych šel taky do "roury" ? Dmychadlo má asi menší účinost než vrtule, je to poznat při létání? Musí našinec tahat opatrněji? Radek
5.3.2008 21:56 Martin_Hynek
Při pohledu na tvýho horneta,mě docela mrzí,že jsem to vzal asi za špatný konec-Bosák,Dynafan,MVVS.....sice to taky lítalo,ale :-)
5.3.2008 06:23 flyhawk
Nadhera, tak jak tak koukam tak podle toho Ediho sou Ty era opravdu nadherne. Mam take od nej tyto planky, jak tohodle Horneta tak i jeho kolegu Rafale. Musim se konecne rozhybat. takovyhodle krasavce videt litat po obloze :) Jen ho asi o neco zmensim. Skvela prace a ta nova kamuflaz je nadherna :)
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2024 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek