Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Bydliště:Žďár nad Sázavou

Všechno lítá co Turnigy motor má

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Pancéřníček

Parametry

Výrobce: Samo domo
Jak postaveno: Vlastní konstrukce
Kategorie: Ostatní
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 900 mm
Délka: 900 mm
Váha: 330 g
Plocha křídla: 18 dm2
Vrtule: APC style 7x6
Motor: Turnigy 2205 1088kV
Elektronika: Assan 2,4GHz 4CH, Plush 10A
Serva: 2x HXT 500
Baterie: Turnigy Nano-tech 460mAh 3s

Hodnocení

6.72
z 10 | 25 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Speciální stroj pro kategorii „Zásahový letoun“-postavený aby se dobře zasahoval střelbou ze vzduchovky. Požadavky byly: nízká cena, rychlá stavba, nízká rychlost a schopnost uchránit drahé díly. Baterie, regulátor a přijímač jsou umístěny v dóze od žvýkaček, která je potažena izolepovým „pancířem“ (asi 20 vrstev izolepy). Kritickým prvkem jsou serva a kabely k servům..
Konstrukce samotná je velmi jednoduchá, stavba zabrala zhruba 2hodiny. Na ocasní plochy jsem zrecykloval krabice z HobbyKingu. Karton na ocasních plochách má tu výhodu, že se nemusí dělat panty. Vše je lepeno tavným lepidlem. Křídlo má profil Clark Y, středová část je pro vyztužení přelepena hnědou papírovou páskou.
Letové vlastnosti jsou velmi pohodové. Přidání plynu způsobuje vzpínání modelu, ale to je spíš výhoda pro případ výpadku výškovky. Použitý motor je z červenostříbrné řady Turnigy, válel se mi doma už přes rok – nic moc výkon i účinnost, dají se najít lepší a levnější. Motor je ale velmi tichý a běží bez vibrací. Výkonově stačí na stoupání pod úhlem asi 30°. Letový čas se pohybuje kolem 10 minut.
Celkově Pancéřníček plně splnil požadavky a je radost s ním jak létat, tak na něj střílet. Navíc díky jednoduchému řízení slouží i jako cvičný letoun pro začínající modeláře.

Vzduchovkám se zatím nepodařilo způsobit poškození které by si vynutilo přistání, ani rozpojení kabelu k výškovce neznamenalo konec a stále se dalo celkem bez problémů létat, jen se muselo opatrně s plynem. Vzhledem k tomu protivzdušná obrana dostala novou zbraň a to prak. Zásahy jsou sice méně časté, ale zato mnohem ničivější.

Komentáře

Ten poslední obrázek vypadá spíš na kulomet..
7.9.2011 09:49 newor
...a že nefunguje myšlienková teória chaosu...pred cca rokom som mal niečo podobné z depronu a pálili sme na to z airsoftami. Po zásahu sa to krásne zvrtlo do vývrtky alebo iného virtuózneho obratu...Model bol nakoniec zničený, ale nie streľbou (hoci zásahy boli evidentné), ale zubiskami zúrivého psiska :-D
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek