Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1960

Modelář od:1972

Bydliště:Orlová

Letiště:Nová Ves

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Centaur

Parametry

Výrobce: plán
Kategorie: Cvičný model
Materiál: Laminát + balza
Rozpětí: 1500 mm
Délka: 1050 mm
Váha: 2300 g
Motor: MVVS 3.5ccm
Elektronika: Modela
Serva: Tesla, Futaba

Hodnocení

8.4
z 10 | 5 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Můj první motorový model na kterém jsem zkoušel první krůčky motorového modelářského létání. Model je postaven podle plánu pana Fary, materiálem na stavbu byla balsa, překližka. Potah je z Mikelanty, na křídle byl potah dvojitý, lakováno, stříkano barevnými celoxy a lakoválo lakem proti účinkům metylového paliva. Letos tomu bude 25 let kdy byl tento model postaven. Model byl řízen šestikanálovým vysílačem Modela T6AM35, přijímač Modela R6AM35. Serva Tesla ST1 a Futaba FPS7. Řízená měl křidélka, směrovku, výškovku a otáčky motoru. Motor MVVS o obsahu 3,5ccm (žhavík), tehdy ještě v provedení s ocelovou vložkou válce (žádné ABC).
Model měl výborné letové vlastnosti, v podstatě létal sám. Na přistáni stačilo nasadit ve správné vzdálenosti na směr, pak pomalu ubírat otáčky motoru a Centaur přistál sám. Samozřejmně, že všechno nebylo vždy tak ideální, mnohokrát byl model nakřáplý a poškozený. Na připojených fotografiích je opraven po totální havárii kdy zase znovu a dobře létal. S odstupem času mi zbyly jen tři fotgrafie, tak se omlouvám.

Komentáře

No čistě náhodou jsem ho našel a musel jsem zatlačit slzu. Jednou ho sem také dám. Měl jsem ho úplně stejného, jen barevným papírem.
21.1.2008 10:24 Kamil
Ja som mal tento model presne pred 30 rokmi na motor MVVS 2,5 a jednokanálovú súpravu Modela Mars 2. Hmotnosť bola cca 1800g. Model lietal perfektne, ale tých havárií, spôsobených "spoľahlivosťou súpravy" a mojou "spoľahlivosťou", bolo neúrekom. Pokiaľ viem, model v ďalších rokoch dlho lietal aj s motorom 6,5 - samozrejme s inou súpravou. Fotky nemám a ani som nikdy nemal.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2023 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek