Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1997

Modelář od:2000

Bydliště:Hodonín

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Lion

Parametry

Výrobce: Taťka, Já
Kategorie: Větroň
Materiál: Balza + potah
Pohon: Bez pohonu
Rozpětí: 1700 mm
Délka: 800 mm
Elektronika: Pelikan
Serva: Eco-8
Baterie: Ni-mh 900mah

Hodnocení

8.14
z 10 | 14 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Tento větroň, po několika úspěšných startech ležel 33 let ve sklepě. Původně to byl jednokanál předělal jsem ho na dvoukanálový a elektroniku jsem použil ze Sky Lady.přidal jsem klapku na výškovce a původně dvoudílné křídlo jsem slepil v jeden kus.

Komentáře

Aha, no to nevadí, nejsem ještě v modelaření tak zručný takže jsem to pochopil takto. foto přidám zítra, protože jsem byl dnes létat a nevibral jsem to v přistání. Takže je celá výškovka ulomená i s podložkou a táhlo je mimo provoz :( . Tak to musím zítra dát do hromady a něco sem pošlu :)
2.4.2011 20:22 fasciman
Ja som Ti ale radil dať tam uhlovú páku 90 stupňovú - nie ohnúť tiahlo ? V podstate ho rozdeliť na dve tiahla a cez vidličky pripojiť na páku s ramenami vzájomne v pravom uhle - také rovnoramenné "L" ktoré je otočne propojkené ku kýlu. Neviem si ani len predstaviť, ako si to vyriešil.. Pridaj fotku.
2.4.2011 12:33 Marek97
tak už jsem to táhlo upravil. ohnul jsem to do praveho uhlu a je to pěknější jak my tady už fasciman poradil. později přidam foto. děkuji za rady
2.4.2011 09:12 Marek97
taky jsem první přemýšlel nad bowdenem, jenomže s tím nemám žádné zkušenosti. Nikdy jsem ani neviděl jak to vlastně upevnit. Proto jsem zatím vymyslel takovéhle nemotorné řešení.
1.4.2011 10:42 Juralet
ještě by mě zajímalo, proč je řešená výškovka ttakhle zajímavě ? pokud vím, tak u LIONa byla vždy plovoucí a určitě bys ušetřil hmotnost modelu a snížil odpor. to samé s tím servem na trupu :) já to mám tak že mám serva před těžištěm a bovdeny až dozadu. ušetříš váhu a všechno schováš do trupu. pro příště bych se nad tím trochu zamyslel ;-) ale jinak moc pěkné éro ;-) pěkné zážitky s ním jsem měl.
1.4.2011 10:34 Juralet
Jéé LION :) moc pěkné a hodné éeo na svah. učil jsem se s ním a nemůžu zapomenout na to krásné polétání s ním. Ještě ho mám doma a asi se ho už nezbavím. na památku si ho nechám. krásné a pohodové letadlo je to :)
31.3.2011 21:47 fikus1968
Hoši, když jsem Vašeho Liona viděl, zamáčknul jsem slzu. Byl to můj první model na RC. Měl také JEDEN kanál - řízený MODELA neproporcionální Bang-Bang systém. V jednom směru se navíjela chirurgická nit, v druhém nit přetahovala pružinka. Pro rovný let se muselo neustále kmitat páčkou. Běs. Servo bylo z motorku IGLA 4,5V, napájení plochou baterií. A já s tím lítal na svahu. Dnes nepředstavitelné. Jako kluk jsem na rádio několik let musel šetřit. Po krátkém čase "odešlo", na nové jsem neměl. Zlatý počátek 80-tých let... Lionek létal hezky!!! Mnoho zdaru s těmito krásnými veterány!
31.3.2011 14:19 Marek97
Děkuji za hodnocení. táhla jsem takto řešil proto, protože jsem nevěděl jestli bude vůbec lítat, tak jsem se s tím nepáral. Až ho pořádně odskouším tak to předělám. Moc děkuji za dobrý nápad =)
30.3.2011 22:26 fasciman
Tiahlo (drát) na výškovku by som ja viedol pozdĺž trupu dozadu a tam by som prenos sily na výškové kormidlo otočil o 90 stupňov cez uhlovú páku 90 stupňovú pripevnenú ku kýlu. Bolo by to elegantnejšie riešenie, takto to vyzerá trocha "kostrbato". Inak pekné, ja som ho v 80-tich rokoch tiež staval a mám na to nostalgické spomienky, keď toto vidím. Dávam 4 v hodnotení.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2020 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek