Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Sprinter

Parametry

Výrobce: Reichard modelsport
Kategorie: Větroň
Rozpětí: 1730 mm
Délka: 990 mm
Váha: 1300 g
Plocha křídla: 29 dm2
Vrtule: čínská CAM 11x8
Motor: Turnigy SK 35-48 1100kv
Elektronika: SS 60A
Baterie: Zippy 4S 2200mAh 40C

Hodnocení

6.8
z 10 | 10 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Model jsem koupil použitý, osazený servy, bez pohonu. Vzhledem k tomu, že se podle všeho jedná o starší verzi trupu s kratším čumákem, použil jsem největší a nejtěžší motor, který byl po ruce a vešel se. Vrtule je tak trochu nouzovka, čínské sklopky jsem se už před časem rozhodl nepoužívat, ale jiná prostě doma nebyla a já jsem se chtěl dostat hlavně rychle do vzduchu. V uvedené kombinaci má pohon na zemi špičkový odběr 64A, takže mám zatím pro jistotu omezen plyn v rádiu na 70%. Ovšem i tak je polétání se Sprinterem svižné a zábavné. Serva se mi nechtělo demontovat, takže ani neznám jejich značku, ale fungují. Ovšem servo výškovky je snad nejpomalejší, jaké jsem kdy měl v ruce. Ale na druhou stranu to vytváří takové přirozené "expo" a nedovolí některé manévry přehnat až na krev. Model samozřejmě vykazuje drobné nedostatky v této kategorii celkem obvyklé, např. mírně prohnutá křidélka. Přesto létá velmi pěkně a jsem s ním spokojen. Je stabilní a nezáludný, nechá si poměrně dost líbit, má slušný rozsah rychlosti. Velmi rád bych si někdy vyzkoušel např. Optimu, abych mohl posoudit rozdíl. Mám elektrovětroně menší i větší než je Sprinter, ale jeho velikost mi vyloženě sedla, protože je skladný (vejde se mi do auta bez demontáže), pěkně obratný, a dá se vzhledem k velikosti a váze levně osadit, protože i obyčejná čínská oběžka za pár korun s ním docela peláší.

Komentáře

No já jsem taky nevěděl co od toho čekat, ale musím říct, že to lítá fakt moc pěkně. Hlavně si to nechá líbit menší rychlost než jsem čekal, oproti Alce 13 je to pohoda, v zatáčkách i na malé rychlosti se nesesype, nalítávání na přistání je tím pádem v pohodě. Rozhodně můžu doporučit namíchat křidýlka coby brzdy, přece jenom to zpomalí a zkrátí přistání, bez nich to občas sedá celkem fofrem. Lítám s ním několikrát týdně a stále spokojenost.
3.4.2011 09:30 Honzajs
Zrovna řeším, jak ho vyvážit. Nový motor nechci kupovat, tak tam naložím 3S 4000mAh 20-30C, pro sichr 80A regl a uvidím. Sám jsem zvědavý, jak to poletí, letadlo s tímto profilem jsem ještě nelítal.
Prvotní zpracování je klasická škola Reichard :-)).
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek