Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1972

Modelář od:1980

Bydliště:Praha

Letiště:Sobínka

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

skylady 2

Parametry

Výrobce: pelikán
Kategorie: Větroň
Rozpětí: 1290 mm
Délka: 790 mm
Váha: 700 g
Plocha křídla: 21.3 dm2
Vrtule: původní
Motor: 480
Elektronika: futaba FASST 2,4 GHz + reg. jeti 020
Serva: futaba
Baterie: polyquest 2s PQ-1800XP

Hodnocení

8
z 10 | 1 hlas – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

VIDEO- LÉTÁNÍ SE SKY : http://www.stream.cz/video/13/55558-sky-lady

http://www.stream.cz/video/13/55939-sky-lady

Komentáře

:-)) Známé bolístky Sky. Takže prodlužky serv doporučuji omotat isolepou i když máš kabel s pojistkou (takový jazýček). Ty kabely se v trupu dost melou a hlavně při nárazech (setrvačnost) mají tendenci se rozpojit. To prasknutí bych tipoval na smrkový nosník který je zalepený v křídle shora pod tou páskou, pokud ale nejsou evidentní nějaké praskliny nebo jiné poškození dá se s tím lítat. Pamatuj ale že Sky je postavená jako větron - není to akrobat. Moje UPRAVENÁ vydrží i hodně utažený lopas, ale radši to moc nepokouším. Radši se jen kochám jak plave na půl plynu. Výškovku doporučuji předělat,nebo vystužit uhlíkem drát 0,6mm, ten polystyren ale asi stejně dlouho nevydrží. Ps: přidávám foto z lítání na svahu, naprosto báječná věc :-))
16.1.2008 08:01 Jan_Prochazka
Mě se u mé Lady stalo, že když jsem vyměnil serva (E-Flite S75), tak jsme je šli ještě ten den večer vyzkoušet. Létalo to v pohodě, až na to, když jsem zkusil loping, ozval se praskot a letadlo začalo reagovat trochu otupeně a tak jsem šel ihned na přistání. Když jsem byl cca 2 metry nad zemí, letadlo zacukalo (asi od rušení) a pár vteřin na to asi v půl metru od země, když už měla přistát servo cuklo znovu a nastala čenichovka. Když jsme k ní doběhli, zjistili jsme, že servo nefunguje. Potom doma jsme zjistili, že servo se s prodlužovákem rozpojilo. Naštěstí neodešlo. Ani nevím jestli jsem s ní od té doby létal, ale asi ano. Dosud nevím od čeho bylo to zapraskání v lopingu, možná od rozpojení, možná od výškovky (už je samým utahováním hodně vyžvýkaná).
15.12.2007 14:45 BOSS8
Docela fajn model na učení, jen ta elekronika je fakt slabina.Snad každému odejdou převody v servech, tak když se to stalo mě ,použil jsem rovnou celá serva jiná -futaba. Nevím jestli to má nějako souvislost ,ale po pár letech s jinými servy totální kolaps elektroniky -následovala čistá čenichovka snad ze 100m. Trup se podařilo vyrovnat a použít, výškovka je tedˇ konstrukční a zvětšená o cca 25% , směrovka konstrukční mírně zvětšená , křídlo je poslepované purexem, vystužené prolakovanou papírovou samolepící páskou - náběžná hrana. A tenkou průhlednou izolepou nahoře i dole. Je to o dost pevnější a váha přibyla minimálně. Pro vylepšení vzhledu za letu je přidáno podvozkové kolo ,na pevno.
Regulátor JETI 020, přijímač futaba R606FS , baterie polyquest dvoučlánek 1800mAh.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2022 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek