Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Modelář od:2009

Letiště:Louky Česká Kamenice

...zkoušim co zvládnu vyrobit vlastníma pazourama:-)

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Tracy

Parametry

Výrobce: Svor
Kategorie: Větroň
Materiál: Balza + potah
Pohon: Bez pohonu
Rozpětí: 2000 mm
Délka: 1077 mm
Váha: 650 g
Elektronika: Hitec HFD-06MN přijímač
Serva: 2x HS 81 výška, směr
Baterie: eneloop pack AA 2000 mAh

Hodnocení

8.8
z 10 | 10 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Tracy:-) Muj první plachťák na vysílačku. Ten sen, že takové éro budu mít jsem si snil od dvanácti let a splnil jsem si ho až minulý rok v 31. roce svého věku. Nedbal jsem rad "dospělých" modelářů, abych si pořídíl cosi z nějakého hnusného polystyrénu, než se pustim do stavby, abych věděl jestli to pujde. Ani na vteřinu bych nepodcenil rady starších, ale já věděl že to prostě pujde a do stavby se pustil. Čekal jsem na louce na vhodný okamžik kdy dorazí zkušení mazáci, ale než jsem se jich dočkal, tak jsem to hodil sám...lehce před sebe, jen kluz. Později s větší razancí a tak krůček po krůčku až do katapultu a pomalého kroužení až do zdárného lapnutí prvního stoupáčku. ...a? ...Tracy létá pořád krásně, jen s jiným lehčím trupem vlastní konstrukce a s drobnými kolizemi kdy to jen ten trup odskákal nějakým tím lepením na louce. A pořád se mi odměňuje krásným hodným kluzem a zrovna teďka z jara pěkně v termice na Dívčákách v Praze. Pokaždé se těším z toho letu a zároveň s obavou o to éro, páč je přeci jen to opravdové které jsem si vždycky tak přál:-)

Komentáře

Je to hezké a je dobré si občas splnit dětský sen.Před více jak 30 léty jsem tohle stavěl taky,tenkrát jiná volba nebyla.Dnes se pokouším stavět z extruďáku elektro,protože mám rád detaily a to mi extrudo umožní v plné míře.Každému se líbí něco jiného a tak bych to slůvko hnusného vynechal.Jediná výhoda proti polystyrénu je,že když to nacpeš do země,tak si na troskách můžeš opéct párek.Mě se taky nelíbí EPP,ale je to na vkusu.Přeji ti hodně splněných dětských snů a ať ti to lítá.
5.5.2010 18:52 Decca
:-D ...tento pocit zažívám pokaždé když jdu hodit nové éro podle vlastních plánů, tim spíš že si řikam jestli jsem správně konstruoval. Ale pak když se to vznese, vše se rázem otočí. Vžycky polohlasem brblam něco jako "ikarové a bohové nebes, ať to neni šutr":-D
5.5.2010 13:34 ZIPP
Tak přesně takto jsem se před 30 lety učil létat s modely i já ( neměl mi kdo poradit, žádný modelář ani pilot v mém dosahu nebyl...tak jsem nejdříve vše teoreticky nastudoval z knih a časopisů a pak šup do reality...ještě dnes si vzpomínám jak se mi klepapa kolena ,srdce jsem cítil až v krku a v žaludku takové to známé šimrání.....model jsem si samozřejmě také stavěl sám) )...přeji další úspěšné kroky v létání....Tracy je dobrá volba...taky nemusím modely z "kukiček"
5.5.2010 11:57 Decca
Tak to by bylo bezva, já tam poměrně často chodívám, páč je to v Praze místo kde to mam nejblíž a líbí se mi to tam. Na svah jsem si ještě netroufnul, to bude teprve třeba se všechno naučit a připravit si na to nějaké éro:-)
4.5.2010 23:15 were
To jsou ty nejkrasnejsi pocity! Treba se nekdy na Divcakach potkame, jezdime tam dost casto, na svah i na louku a casto s sebou na svah take beru Tracy :o)
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek