Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Bydliště:Polička

Web:www.lmkpolicka.estranky.cz

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Mini Duha

Hodnocení

8.22
z 10 | 9 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Něco do vany – RC Duha

Hodiny pročítáni webových stránek o micro rc modelech aut a lodí. Měl jsem chuť si něco takového postavit. ( http://tttt-parts.org/ http://www.mikromodell.de/ ) Auto jsem zavrhnul hned na začátku, nemám nato vybavení na výrobu, i když existují obchody ve kterých se některé části modelu dají zakoupit. Přistoupil jsem k nápadu Micro rc lodě. Čím ale pohánět model tak aby byl plně funkční? Pročítání stránek jsem narazil na způsob čím se dá model pohánět. A tak jsem udělal. Vzal jsem čínské servo ve velikosti serva hs 81 Hitec. Rozdělal jsem ho a vyndal jsem motorek, potenciometr a malou destičku s elektrickými součástkami. Zapojil jsem rozdělané servo do přijímače abych si vyzkoušel jestli funguje co jsem si přečetl. Fungovalo to. Motorek se začal točit, otáčel jsem potenciometrem tak aby se motorek netočil. Na vysílači jsem pohnul kniplem nahoru a dolů (servo jsem měl zapojené na 2. kanálu) a motorek se točil do prava a doleva i proporcionálně. Na zatáčení kormidla jsem použil servo hs 55 Hitec. Doma jsem měl zbité malé baterie, které jsem chtěl používat do házedla mají, ale malou kapacitu a proto jsem je nepoužíval. Jsou to baterie Ni-cd 110 mAh. Přijímač jsem použil rex 4. Největší problém byl jak udělat miniaturní lodní šroub, lodní hřídel a spojku lodní hřídele . Výrobu lodní vrtule jsem zvolil lupínkovou pilkou vyříznout z duralu 3mm a vybrousit lopatky. To byla největší piplačka. Lodní hřídel jsem vyrobil z lanovodu . Vzal jsem všechny lanovody, které jsem mněl a začal jsem vybírat, který má nejmenší vůli. Spojku lodní hřídele a motoru jsem zhotovil z bužírky od servokabelu. Nasunul jsem lodní vrtuli na hřídel a hřídel na motor a šel jsem zkusit do umyvadla jestli vrtule táhne. Táhla překvapivě dobře. Začal jsem tedy vybírat plán lodě, které jsem si tehdy vytiskl na papír A4 . Našel jsem jachtu DUHA . Měřítko souhlasilo. Poskládal jsem si vybavení, na stavební plán. Vše se mi tam teoreticky vešlo. O víkendu jsem začal se stavbou. Začal jsem vyřezávat žebra a palubu z 2mm z balzy. Na palubu jsem nalepil žebra a potáhl zbylou balzou 0,8mm. Bočnice kabiny a přepážky jsem vyřízl z balzy 2mm. Střechu jsem vyřízl z balzy 0,8mm. Vše jsem lepil vteřinovým lepidlem. Celý trub jsem nalakoval. Do trupu jsem zabudoval vybavení. Napustil jsem vanu a vyzkoušel jsem první jízdu. Model jezdil plynule, zatáčel a dokonce i couval. Při plném plynu do předu jede loď docela rychle. Než jsem si myslel. Druhý den jsem začal barvit. Různé dolaďování trvalo až do třetího dne. S Duhou jezdím každou sobotu, když si napouštím vanu na koupání. Model jezdí 10 až 15 minut. Nelituji, že jsem celé tři dny věnoval tomuhle trpaslíkovy.

Popis modelu:
délka: 17,5cm
šířka : 5,8cm
váha: 70g
Video: http://www.youtube.com/watch?v=z3-yjxTosgQ
http://www.youtube.com/watch?v=PSSDmjYsFIw
sorry za kvalitu

Komentáře

kde se dá sehnat plánek jinak za 5
25.4.2010 16:25 Medved_Brumla
dobrý ... plave moooc pěkně .... hele prosím Tě nemohl bys to o tom remorkéru oscanovat a poslat mi to na maila ????? vaclav141@quick.cz díky moc dopředu.
25.4.2010 13:41 JTulis
Tak tady máte to vybrečené videjko.
25.4.2010 13:41 JTulis
25.4.2010 13:24 JTulis
Chtěl bych si ještě postavit mini i remorkér jako je například v RC revue v čísle 4 2010 na str.71
25.4.2010 11:37 Medved_Brumla
Tož ho nekam pověs ...... ať si ho možeme sosnout :-)
Tady máš moje video ... http://picasaweb.google.cz/Morpheus141/SteamBoat?feat=directlink
25.4.2010 08:59 JTulis
A video už mám natočené. Ale jen z mobilu s rozlišením 1,3 mexapixel špatná kvalita :-(
25.4.2010 08:57 JTulis
Na pohon jsem použil starší čínské servo. Celé jsem rozdělal vyházel převody a motor jsem dal na přímo na lodní šroub. Když motor zapnu začne se točit. Potenciometrem (ve předu ) otáčím tak aby se přestal točit. Případně doladím trimem na vysílači.
23.4.2010 22:36 Panocha Václav
Tak stát se to může, že jsou nekvalitní když dám serva Power HD proti Waypointu tak znatelnej rozdíl
23.4.2010 21:59 maca_iq
no ono samozdřejmě drží střed jelikož s ním převody hýbou a tím se potenciometr "automaticky" dá do ideální polohy ale když oddělíš převody od potenciometru tak ho nic nesrovná o tu desetinu milimetru a motor se snaží naprázdno tu situaci napravit .. (používám nová serva hextronik,reely,hitec,na pokusy)... nevím zda mám všechny serva nekvalitní ale u všech mi to dělá to samý .. docela mi to vadí protože regulátor ze serva by byl móóóc užitečnej ..
23.4.2010 21:43 Panocha Václav
S tím servem to je jasné. Je to blbé servo a má špatné potenciometry když létáme závody v hale v přesné akrobacii tak to že servo nedrží střed znamená špatné umístění. Stává se to opotřeboním (zejména při 3D akrobacii) kdy je servo neustále v záběru.
23.4.2010 20:53 Medved_Brumla
Jelikož su lodičkář, tož u mě máš za 5 .... chtělo by to videjko jak to plave ...... jen tak dál .... to s tým servem by mňa též zajímalo ....
23.4.2010 18:36 maca_iq
u mě máš za 5 --- jen by mě zajímalo jsk jsi docílil toho že ti servo drží nulovou polohu ... mě jí drží taky ale jen do chvíle kdy zahýbu pákou , pak jí navrátím zpět potom už se motorek cuká či točí na jednu nebo druhou stranu .... "odborníci" mi pověděli že to způsobuje potenciometr který je třeba nahradit rezistory(kvůli přesný nule) ale to nezvládnu jelikož nevím hodnoty odporu co mám použít...
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek