Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1966

Modelář od:2000

Bydliště:Veverská Bítýška

Letiště:Na kamínkách

Web:http://www.wwii-rcmodely.mypage.cz

ICQ:........

Já vlastně modelařím již od 10 roků, prvně to byly papírové modely z ABC, později k tomu i KITařina letadel, nato dvouletá vojenská služba na letišti a nakonec jsem stavěl větší KITy s touhou je i řídit, tak jsem si je v roce 2000 zvětšil na desetapůltiny a dal se postupně na RC dráhu...

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Mikojan Gurijevič Mig-3

You need Flash player 8+ and JavaScript enabled to view this video.
MFGZ7DgyNKc

Parametry

Výrobce: Vlastní výroba
Jak postaveno: Vlastní konstrukce
Kategorie: Polomaketa
Rozpětí: 971 mm
Délka: 785 mm
Váha: 558 g
Plocha křídla: 17 dm2
Vrtule: třílistá 9x9
Motor: OC-400/6V-3
Elektronika: Přijímač Hitec HPD-07RB + Jeti JES20
Serva: 4 x Power HD 1900A
Baterie: 2S LiPol E-Tech 2200mAh

Hodnocení

9
z 10 | 24 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

K výrobě Miga -3 mě dovedla spíš soutěživost se synovcem..
On jej začal stavět dříve, ale potom měl delší pauzu, tak jsem se rozhodl, že si jej postavím taky, zajímalo mě totiž jak bude létat s takovým účkovým a zaobleným křídlem. Tak jsme rozjeli soutěžení, ale pochopitelně vyhrál... Já teprve začal a on jej měl před dokončením a s křidélky.
Kamufláž se mi líbila zimní s rudou šipkou a nápisem "Za vlast".
Model velikosti 1/10,5 o rozpětí: 97,2 cm a délce: 78,6 cm s řízeným motorem, křidélky, výškovkou a směrovkou jsem dokončil asi za měsíc po synovci... Vybavil jsem jej mojí převodovkou a šli jsme ho zkusit..
Letěl!! Byla to nádhera, bílé éro, v dálce v pozadí Čebín...
Zalétali jsme ho, nafotili a jeli domů.. Musím přiznat, že byl trošku pomalejší než ostatní modely, tak jsem špekuloval nad jiným pohonem..
Později jsem sehnal set s velmi pěkným uvedením na trh /motor s regulátorem/, střídavý motor RAY B2835/16 s regulátorem RAY 25A. Jelikož napřímo byl na malou vrtuli, napadlo mě udělat jej /přizpůsobit/ na můj převod 4,2:1..
Podařilo se, ale...
Jakmile se objeví známé ale - je zle....
Mig lítal sice podstatně rychleji a obratněji, ale po sedmi létáních ani jednou nevypnul regulátor ,ač byl nastaven /najumprován/ na LiPol, podbil mi LiPolky v důsledku čehož se nafoukly a byly na nic... Pohon jsem měřil, odebíral necelých 10A a baterie měla v pohodě držet 25A trvale.. No a to jsem koupil ty sety dva /.../. A havárie? Ano, při jednom létání kolegy Libora s mým Migem letěl nízký průlet bez motoru, přidal, ale motor zabral se spožděním, Mig šel do náklonu, Libor kontroval a bác!!!
Po křídle s přemetem a Mig byl napůl!! Do druhého dne jsem jej však opravil,
přetřel šrám, vyměnil střídavého REYe za můj pohon a lítalo se dál...
Pro zájemce postupu práce a podobně, uvádím svoje stránky, kde většinu najdete: http://www.wwii-rcmodely.mypage.cz/
Video letu Miga-3: http://www.youtube.com/watch?v=MFGZ7DgyNKc
Havárie Miga kamarádem: http://www.youtube.com/watch?v=xvx6g-CN474

Komentáře

25.10.2010 23:22 wetew
Čauky zase já. Můj nejoblíbenější stroj na světě nic hezčího není! ůžasná barva v kontrastu s červenouhvězdou a nápisem 3a poanhy (mů slovník) jinak za rodinu! V mých rukách při prvním letu zlobil jako malý dítě ale byl úúúžasnej byl to MIG 3 můj sen! Časem budou obě verze na mým profilu. Samozřejmě při výrobě sem byl nedočkavej a trochu sem ho ošulil první byl hranatej ALE měl tvary miga3 a druhej ten už byl hezčí ale... No a teď už leží doma:-( ale nastane oživení já tomu věřím!
21.3.2010 20:43 OwlCastle
Díky!
21.3.2010 20:26 Kuba
a délku
21.3.2010 20:26 Kuba
Pěkný éro, jen bacha na rozpětí ;)
14.3.2010 12:45 OwlCastle
Díky!! Z dobré vůle jsem procházel složky s hudbou, ale nevím, opravdu nevím.. Mám toho moc a navíc si nejsem jistý, jestli jsem tu hudbu nevybral z nabídky YouTube na podzvučení.. Délka skladby je 1min.22s.. Rád bych vyšel vstříc, ale je to takřka nemožné.. Ale kdyby, pošlu odkaz..
13.3.2010 14:56 Medved_Brumla
éro máš vymazlený, dávám za 5 ... mě by ale zajímala ta muzika u toho klipu ...co je to zač ???? Mám pocit že už sem to někde slišel, ale nemůžu přijít na to kde :-(
12.3.2010 20:50 OwlCastle
Ahojky! Jasně z normálního bílého fasádního polystyrenu.. Někdy je jeho tvrdost EPS 80 někdy EPS 100.. Co zrovna mají.. Brousím to do koncové podoby smirkovým papírem na houbě / koupelnové / nebo přes guču slisovaného papíru.. Smirkovací houba na sádroš se mi neosvědčila, musel jsem pálit nový trup / ta to vytrhává /.. Je v tom jenom fígl ten, že se s tím musí zacházet podobně jako při leštění kanad na vojně.. Rychlejší pohyb a lehká ruka.. Jinak postup je popsaný a nafocený na mých stránkách: http://www.wwii-rcmodely.mypage.cz/ v rubrice : Stavba modelů
K barvení používám Balakryl. K lepení oblíbený purex a na nějaké vychytávky či doplňky Herkules.. Dodělám však rozdělané modely co mám a zkusím přejít na daleko pevnější a houževnatější extrudovaný polystyren.. Na EPP se mi nechce, je zbytečně předražené, špatně natíratelné a navíc už z osobních důvodů s LM model... Pokud mohu doporučit, tak bych rovnou přešel na ten extrudovaný polystyren... Použil bych stejnou metodu co používám, ale ten se dokonce dá i potahovat nažehlovací fólií.. A všem Vám moc dííky !!
12.3.2010 19:36 SuperMUF
ahoj ... to stavíš z klasického fasádního polystyrenu EPS - bílý, suchý, velké bílé kuličky nebo z XPS to je ten tvrdý skoro bez kuliček ale ten je barevný takže asi z toho prvního. Čím to broušíš najemno aby se kuličky nevytrhávaly ? barvíš to a lepíš čím ? děkuji ... mám odporovou pilu a do pokusů s drahým EPP se pustím až to budu umět z obyč polystyrenu a tak hledám radu a inspiraci ... Letu ZDAR
12.3.2010 18:23 dandik182
Pekny :-),muzu ti neco poradit? Vsiml sem si ze stavis z fasadnickedo polystyrenu tak me napadlo zeptat se jestli si nekdy zkousel stavet z EPP?? to epp je mnohem houzevnatejsi a ero se i pri tvrdem padu nerozbije....
12.3.2010 17:33 were
To je nadhera! Hlavne ta klasicka spicka se vsemi vystupky - opravdu moc hezke ero, preji at se mu dalsi havarie uz vyhnou!
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek