Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1978

Modelář od:2008

Bydliště:Brno

Ve 13ti jsem začal na krátkou dobu s balzovými házedly s konstukčním křídlem potahovaným papírem. Osud svedl mé kroky stranou.
Nyní mne to opět chytlo a již pouze létám.

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

EasyStar

Parametry

Výrobce: Multiplex
Kategorie: Cvičný model
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 1370 mm
Délka: 870 mm
Plocha křídla: 24 dm2
Vrtule: APC 6x4E
Motor: Permax 400
Elektronika: Jeti 12, AR6200, DX6i
Serva: V,S - původní , K,K - Tutnigy 9g.
Baterie: LIPOL:2čl.Kokam 1500mAh, 2čl. Ray 2200mA

Hodnocení

5.6
z 10 | 5 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Létám na 2,4GHz s DX6i.

Model jsem koupil z druhé ruky.
Postupně jsem se dal do vylepšování, kdy jsem vypáral spodní trubičku pro anténu a nahradil ji uhlíkovou kulatinou 2mm pro zpevnění (původní majitel nezabudoval trubku do trupu a lepil to epoxidem - není cesty zpět).
Poté jsem celý spodek trupu olepil 5cm páskou, aby se při přistání do tvrdého dále už nedral spodek.
Další úpravou bylo odstranění původní vrtule a nahrazením za APC6x4E . Dle návodu od Telinku jsem zkracoval o 3mm.
Následovalo rovnání křídel, vrtání delší trubky a tvorba křidélek.
V budoucnu možná i náhrada motoru a přechod na sříďák včetně reglu.


Foto1 a Foto2:
Co dělat, když zapomenete doma uhlíkovou trubku ?
Trocha lidové tvořivosti.
A víte, jak se chová ES bez trubky ???
Už jste to někdo testoval ?
To se mi tak stalo, že jsem dal děti spát a dostal doma "opušťák" si zalétat. Vezmu trup, pobalím kufr s TX a baterkama, vytáhnu zpoza gauče křídla a razím na letiště. Vše rozbalím a koukám... trubka nikde. Zůstala doma za gaučem. Vždy ji nechávám strčenu v jednom z křídel, bohužel jsem v záchvatu pořádkumilovnosti toto porušil a jak to dopadlo.
Bylo mi jasné, že to nebude žádná sláva (oni dobře ví, proč to tam maj) , ale rozhodl jsem se to otestovat. No co Vám budu vyprávět, kdo jste zažil spartakiádu, tak mi dá za pravdu. ES mával křídlama jako spartakiádní cvičenec. Chvíli jsem si říkal, že je to pohled jako na nějakou volavku, jak důstojně máchá křídly. Dál jsem už neriskoval, 30s hrůzy stačilo a lehce jsem s tím přistál (třískl) na přistávací plochu.
Jelikož mám v autě stále nějaké kabely, uřízl jsem kus UTP, provlékl jej otvory u serv a připáskoval k náběžné hraně křídel. Kapánek se změnila geometrie, pravda, ale jako nouzovka to stačilo a dokonce to bylo funkční. Tedy, na práce s běžně přitaženou výškovkou super a "takové to normální polétání, však víte". Když jsem se jednou rozhodl razantně přitáhnout, málem mi chudák připažil. Ustál to ale bez následků a nádherně jsem si zavisel ve větru a po 20min se vypravil domů.P.S.: obrázek AVATAR byl pokusně nahrán na tento server, jako zdroj pro rcmanii. Vzápětí jsem to ovšem nepoužil a smazal. Opravdu mi není 14, pouze jsem si pohrál :o)
Jaký je rozdíl mezi mužem a klukem ? Pouze v cenách za jejich hračky.

Komentáře

Nevím, jestli trubka v trupu je volitelný doplněk, ale trup se mi zdál pružný, jako by tam nic nebylo. Jasně, že jsem to nezkoušel ohýbat kolem krku, ale mírně se to prohnulo více-méně bez větší námahy, odtud úvaha o nezabudované trubce. Říkám, již jsem to koupil z druhé ruky velice výhodně a pro to blbnutí a naučení se to stačí. Navíc jsem tam dodělal křidélka, takže se zlepšila ovladatelnost. Vpodstatě je používám pouze k jemným korekcím a v krizových situacích, jinak mi let za pomocí výšky a směru připadá "elegantnější".
Avatar, to byl pokus nějak vyjádřit model letadla pomoví co neméně pixelů :o) Opravdu se to podobalo Skylady, ale nebyl to záměr. Kdo má zájem zhodnotit (zkritizovat) novou animovanou verzi avataru, nechť se mrkne na nějaký můj příspěvek na fóru Rcmanie.
16.8.2009 08:38 Cmelak
Ale ze na tom avataru byla okridelkovana sky lady :-D.. jinac do ES se trubka nelepi???
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2021 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek