Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1985

Modelář od:2006

Bydliště:Rozvadov

Letiště:Rozvadovské louky, Tachov

Web:www.pornograficgirl.wz.cz

ještě mi to nejde jak bych chtěl :)

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

cessna 182

Parametry

Výrobce: Art-tech
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 980 mm
Váha: 650 g
Vrtule: 7x3,5
Motor: Speed 480
Baterie: 1100 NiMh 8čl.

Hodnocení

7
z 10 | 2 hlasy – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Pěkné letadlo.. to bylo:))
Při jednom přistání mi prasklo křídlo, tak jsem to zalepil ale nedal jsem tam nosník (já trubka) a tak mi prasklo podruhé ale tentokrát to bylo vysoko nad zemí..
Výsledek je vidět na druhé fotografii.

Komentáře

Přidávám souhlas s výše uvedeným. Letadlo je podmotorované bez dobrých letových vlastností. Po instalaci MIG 480 Race a vrtule GWS 7x3,5 se to trochu zlepšilo, ale stále je to pro mne jako začátečníka celkem o nervy. Zkusím koupit dvoučlánek LiPol, abych snížil váhu. Létám s původními NiMH. Elektroniku mám svoji. Myslím, že tomu ale výrázně pomohlo dodělání křidélek. Přece jenom se tak líp řeší náklony do kterých má model tendenci padat.
18.1.2008 23:38 eLGi
Zrdavim,
díky za vaše postřehy, jenom mi to potvrdilo to, co sem si o tomhle letadle myslel už po prvním pokusu dostat ho do vzduchu..
Sice sem měl elektroniku svojí takže tam problém nebyl ale jinak všechno sedí - špatný materiál, křídlo atd.. bylo to sice moje druhé letadlo po Easy Staru takže sem si s ní trochu zalítal ale prostě to nevydrželo a když se to stalo tak sem ani nebrečel :-)
Beru to jako zkušenost jak vybírat modely... I když drahá...
15.1.2008 00:05 Jan_Prochazka
Toto je druhé moje letadlo (První byl malý dvoukanál RC setu Pipera). Jako RC set jsem ji před pár roky koupil, proto, že se mi líbila a že jsem všude viděl, že je pro začátečníky. V prodejně Pecka modeláře v Praze mi bylo také řečeno, že je model vhodný pro začátečníky (asi jen proto abych si ji koupil). Nicméně jsem domů jel v domění, že jsem dobře nakoupil. Ještě ten den odpoledne jsem jel za kamarádem a dali jsme ji do kupy. Čekalo se jen na vhodné počasí. První zálet jsem neměl v ruce já, ale pan Jaroslav Kroufek - Redaktor časopisu RC Revue (tímto mu také chci poděkovat, jelikož mi zalétl již dva modely). Když jsem potom šel létat sám s kamarádem tak první let dopadl jakš takš.Cessna byla na mě hrozně rychlá a přistál jsem s menším ťuknutím. Druhý let už ovšem stěstí při mě nestálo, následkem byl ohavný pád pod plným plynem po křídle. (Křídlo bylo v polovině zlomeno) Neodvážil jsem se k ní až do té doby, co jsem již trochu zvládl moje třetí letadlo Sky Lady, která je již opravdu pro začátečníky a letá skvěle. Když jsem tedy opět zkusil cessnu, šla řídit celkem bez problému, ale i teď jsem celkem nervózní, když ji řídím. Létá opravdu hrozně, letové vlastnosti nejsou moc dobré, ve vzduchu je hrozně rozklepaná a dost svižná. Když jsem ji nedávno spatřil v kategorii pro Akrobaty, nemohl jsem se udržet a vyprskl jsem smíchy. I když letí celkem svižně, obyčejný loping je pro ni plnou noční můrou. Potřebuje na něj velkou rychlost a křídlo se při něm tak nebezpečně prohýbá, že už se mi jednou málem ve vzduchu zlomilo. Dodnes nechápu, jak mohl Pan Kroufek s ní při záletu dokázat dva lopingy za sebou. Je možné, že se letové vlastnosti zhoršily havarií, ale to si nemyslím. Křídlo je dobře a pevně slepeno. Závěr: Toto letadlo rozhodně pro začátečníka není, letové vlastnosti nejsou nic moc, jediné plus je vzhled. Tento článek je pouze z mého pohledu (pohledu začátečníka).
6.1.2008 13:08 hubon
Ahoj ,
Já jsem taky začínal na tomhle modelu... Měl jsem všechnu teotii zmáklou , ale letadlo prostě neletělo... vždycky jen asi 10m pak chytlo ostrou pravou zatáčku a dál to asi znáš.. nic si z toho nedělej , já myslím že byl špatný profil křídla a hlavně taky problém s přijímačem... Vzhledově vypadá krásně ale šel na ní vidět každý otisk nešetrnějšího uchopení a už po první havárce jsem myslel že to hodím do kamen... nicméně jsem v pokusech pokračoval , ale se stejným výsledkem (nepomohl ani start ze země (jsem si dokonce myslel že to špatně házím))... Můj pohled na toto letadlo dnes (po třech letech a asi 10ti modelech různých kategorií je takový: 1. Pro začátečníka těžké (jak pilotážně tak hmotnostně)
2. Špatně zvolený materiál
3. Odbytá "levná" elektronika , kterou bych nedal ani do lodičky
4. Křídlo hodně oslabené (nebyl tam ani jeden nosník!!!)
5. Jediný klad na tomto éru je vzhled , ten ale začátečník stejně zmaří po prvním letu

Takže toto letadlo důrazně nedoporučuji jako první model ( a i zkušený pilot by s ním měl trable)... Můj problém s létáním vyřešil hned po 3 měsících pokusů s cessnou EPP model ToughBoy (Hacker Model Pro.) s tlačnou vrtulí a skvělými letovými vlastnostmi...

hubon
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2022 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek