Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:32

Bydliště:Kutná Hora

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

T-28 TROJAN

Parametry

Výrobce: Parkzone
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 1118 mm
Délka: 914 mm
Váha: 875 g
Vrtule: dvoulistá 9.5 x 7.5
Motor: střídavý PKZ 480 960Kv
Elektronika: Regulátor: E-flite® 25A střídavý (EFLA1025)
Baterie: 3-čl. 2200 mAh LiPol

Hodnocení

8.89
z 10 | 9 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

T 28 Trojan jsem nepatrně upravil oproti sériové výrobě. Hlavní změna bylo doplnění vztlakových klapek. Tyto u velikosti a váze daného letadla nemají velký vlav na samotný let, neboť letadlo je již při sériové výrobě velmi dobře ovladatelné a létá na minimální rychlosti, ale optickým dojmem klapky působí velmi působivě. Klapky jsou poháněny dvěma submicro servy. Další patrná změna je změna kamufláže, kdy jsem jako předlohu zvolil letadlo RED BULL NAVY. Pro nástřik jsem použil STYRO barvy ve spreji (celkem jsem spotřeboval tři). V kabině pilota jsem doplnil knipl a vyměnil palubní desku a pilotovi jsem přetřel přilbu na bílo. Pro zvýšení orientace polohy letadla v letu jsem barvou naznačil podvozkové šachty, které jsou v originále rovněž bílé. V letadle jsou rozvedeny tři LED diody, kdy dvě jsou v koncích křídel a jedna blikající je na horní části směrovky. V podvečerní době se tento doplňující prvek hodí. S letadlem létám na baterie LiPo 3S 2200 mAh, kdy doba letu je bez problému 15 až 20 min. Pro výkonnější let jsem použil třílistou vrtuli 8.7 x 6: Corsair, T28 od Parkzoneho. Letové vlastnosti jsou perfektní a letadlo zvládá i středně těžkou akrobacii a občas se mi podaří i vis na vrtuli. Letadlo se dokáže chovat velmi klidně a je vhodné i pro začátečníka RC pilota, který má vžité základní prvky létání. Tyto lze velmi dobře nacvičit na RC simulátoru.
Letadlo mohu jen vřele doporučit, pro jeho letové vlastnosti, ale i jeho pořizovací cenu.


Obtisky jsem nechal dělat podle skutečné předlohy v tiskárně. Jedná se o klasické samolepky, které se přenáší z lepící fólie. Před samotným nanesením je nutné fóli sundat, protože by při přenesení písma a odlepení strhla barvu z letadla. Tím je nutné každé písmenko přenášet samostatně a srovnat je s ostatními. Výsostní znaky USA jsou z původní červeno bílé kamufláže, jen jsem je před nástřikem sundal, dal na igelitovou fóli a po nástřiku nalepil zpět. Celé letalo, po umístění nálepek, jsem přestříkal ještě bezbarvým lakem STYRO, pro zvýšení odolnosti nálepek a samotné nové barvy.

Komentáře

Pro ctitele T28 doplňuji, že se blíží nové dodání verzí T28D (http://www.parkzone.com/Search/Default.aspx?SearchTerm=pkz_t28d)
5.8.2009 16:03 Dufan_sk
Nádhera začínam hladať na webe kde je najlacnejšíííí. dokončím Mig-29 z depronu a začínam šetriť na Trojana...
8.5.2009 12:07 morce
Na dotaz Araba a upřesnění jsem doplnil informace k obtiskům na letadle.
8.5.2009 10:11 Arab
Vypadá o mnoho líp než v té klasické červeno-bílé.Pohrál jsi si opravdu pěkně:-) Kde jsi vzal ty super popisy a znaky? Vypadá to jako vodové obtisky-jen neříkej že jsi je dělal sám,protože já to neumím:-))) dělám si legraci,vím že mnoho lidí si je tiskne doma na tiskárně na spec. obtiskový papír-je to tak i u tebe??
Jinak určitě za nápad i provedení za 5
7.5.2009 13:43 Murphy_Travex
líbí se mi, už jen za popis dávám 5. A ke kamufláži: kolega "morce" není pravděpodobně nikde politicky organizován a proto si na letadlo může namalovat co chce. A tak je to spravne, tak to ma byt.....
6.5.2009 23:54 were
Ta kombinace RedBulla a NAVY kamuflaze pusobi dost zvlastne, clovek si na to musi chvili zvykat :o)
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2024 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek