Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1989

Modelář od:2002

Bydliště:Olomouc

ICQ:300481577

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

FA-18

Parametry

Výrobce: RCM Pelikán
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Pohon: Dmychadlo
Rozpětí: 686 mm
Délka: 980 mm
Váha: 600 g
Plocha křídla: 11.2 dm2
Vrtule: 65 mm dmychadlo
Motor: Nějaká čína
Elektronika: Regl Scorpion Commander 35A, Corona RP6D1
Serva: 1x ECO 16, 2x HXT900
Baterie: PolyQuest 3s 1800mAh

Hodnocení

7.4
z 10 | 10 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Zatím se mi ji nepovedlo uspokojivě rozlítat. Musel jsem vyměnit původní těžce nekvalitní čínská serva za něco lepšího. Při pohybu pákou s následném puštění párkrát prokmitly kolem středové polohy a zastavili se někde poblíž. Jedno servo mělo už z výroby očesaný převody.
Původní regulátor se nedal s tím motorem použít, nedal se naprogramovat a měl nastavené příliš velké časování a motor vypadával ze synchronizace.
Uvidím časem.
Toto letadlo je těžce nevhodné pro někoho kdo s alepespoň vrtulovým jetem nelítal, stíhačka s malou vrtulí a vysokootáčkovým motorem. Aji tak je dmychadlo oproti vrtuli mega brutální rozdíl!!!

Bez výměny serv a regulátoru nemá smysl tento model vůbec zkoušet zalétat.

Lepil jsem to UHU-PORem a PUREXem. Drží to super.

Komentáře

http://gjgjgjgdgs.com
24.3.2009 22:07 pokemon
Tak jsem si dneska koupyl casopis RCmodely a tam zjistily,ze model od pelikana a od robbe jsou uplne totzne modely se stejnych materialu a stejnym vybaveni.Takze je asi levnejsi verze od Pelikana.Proto jsem si sam poridil tuto verzi.
Honza
15.2.2009 20:44 Billy_Bob_Bean
Pavel K.: No jo po druhé bych si pelikánovu verzi nekoupil. Pelikánova verze byla o 1000Kč levnější jak ROBBE. Jenomže jsem do ní už těch 1000Kč vrazil na výměně dílů a ještě si pořádně nezalítal.
14.2.2009 19:39 Pavel_K1
Vím, že asi přijdu s křížkem po funuse, ale proč kupovat verzi od Pelikána a všechno na ní měnit (navíc z obyč. polystyrenu), když kvalita od Robbe stojí stejné peníze, materiál je daleko kvalitnější a lítá to úplně samo.
14.2.2009 19:22 Pavel_K1
Vím, že asi přijdu s křížkem po funuse, ale proč kupovat verzi od Pelikána a všechno na ní měnit (navíc z obyč. polystyrenu), když kvalita od Robbe stojí stejné peníze, materiál je daleko kvalitnější a lítá to úplně samo.
10.12.2008 08:16 Billy_Bob_Bean
Voza: Díka, o těch výtokových tryskách jsem už slyšel přímo od chlápka v obchodě kterej mi to prodával, až když jsem přišel pro lepidlo a taky podat zprávy jak to lítá. S tím mixem výškovky to mě nenapadlo. To vyzkouším, na vysílači to mám nastavený hned než to nějak řešit mechanicky.
9.12.2008 22:20 Voza
Je pěkná, s tím divokým lítání si pročti model fóra, řešili to tam že prý je od výroby problém s výtokovými tryskami, nejdou přesně v ose, prý je potřeba mixovat plyn s výškovkou, ale jak jsem koupil tak prodávám. Já jsem hrozně chtěl gripena ale když jsem ho tam viděl v krámě tak nevím, je to hrozně křehký a ještě to má takovou pochybnou špici. Jinak ta F18 je hezčí a ta tvoje pochopitelně nejhezčí :-))))
9.12.2008 21:24 Billy_Bob_Bean
Tovární zpracování je docela dobrý, akorát mě nepotěšilo že to je z obyčejnýho kuličkovanýho polystyrénu. Čekal jsem něco na způsob depronu vypěněnýho do formy. Materiál je poměrně měkký, ale počítá se s tím že se nebude s érem moc mlátit o zem. Zatím jsem neměl moc možnost to po úpravách prolítnout. Letěl jsem s tím asi 4x a vždycky jsem skončil v poli, bylo to strašně vratký a citlivý na plyn.
Že to bylo vratký dělaly serva díky těm překmitům.
S tím plynem to ještě nemám pořešený, mělo by pomoct posunout těžiště před doporušený. Když letím pod 3/4 plynu tak se mi občas stalo, že to ztratilo rychlost, otočilo se to čumákem k nebi a zůstalo viset na místě. Po nějaké době zoufalosti se letadlo zhouplo zpátky a v nulové dopředné rychlosti to pomalu dosedlo na zem jako harrier, dokonce hezky na kolca.
Uvidím časem, teď moc čas na lítání nemám.
Martin
9.12.2008 20:11 pokemon
Cau,mam ted zajem si tento model zrovna poridit od pelikana a potreboval bych poradit jake ma toto ero neduhy.Vydim,ze jsi vymenil regl a serva,jinak jak vypada tovarni zpracovani?Honza
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2023 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek