Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených
Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Easlander

Parametry

Výrobce:
Jak postaveno: Vlastní konstrukce
Kategorie: Polomaketa
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 976 mm
Délka: 770 mm
Váha: 650 g
Plocha křídla: 14 dm2
Vrtule: Dalprop 5x4,5x3
Motor: Dragonfly 2207 - 2300kv
Elektronika: přijímač Frsky X8R, ESC Afro 30A
Serva: TowerPro SG92R
Baterie: Tattu 3S 1550mAh 45C

Hodnocení

Tento model zatím nikdo nehodnotil...
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

První pokus o ubastlení "letadla" podle skutečného vzoru je testovací vzorek různých stavebních postupů. Postaveno z izolace pod plovoucí podlahy, motory zrecyklovány ze závodní koptéry, regulátory z trikoptéry, přijímač z nelétaného letadla...

Jako největší problém se ukázalo potahování. Na křídlo jsem nažehlil nažehlovací fólii. Zde se projevila ne úplně nejlépe řešená konstrukce křídla, díky které (a velké žehličce) nebylo možné křídlo potáhnou bez vrásek a bublin. Trup jsem potom zkusil potáhnou samolepící hliníkovou fólií. Po potažení se ale ukázalo, že její povrchová odolnost je snad ještě menší, než odolnost onoho XPS...

15.05.2022 úspěšně zalétnuto. Ještě je třeba doladit úhel nastavení křídla, ale model už ukázal svůj potenciál. Díky mohutnému přemotorování při startu z ruky doslova vyskočí do vzduchu, startovat ze země taky umí i bez koleček. Ve vzduchu je model krásně obratný a mrštný. K obratnosti svým dílem přispívá i diferenciální tah motorů. Celkově je létání s ním neuvěřitelně zábavné.

Komentáře

Kolegové, díky za rady. Fólie jako taková po zvolení vhodné teploty na daném XPS drží bezvadně (při strhávání pokusného vzorku se fólie trhala i s vnější vrstvou desky). Při návrhu a stavbě jsem podcenil poddajnost materiálu a neprotáhl žebra až k odtokovce, tím se mi při nažehlování žehlička propadla a vytvořila konvexní povrch.
18.2.2022 22:53 Filipes1
Ahoj,odolnost polystyrenu se pro potahování folií zvýší dvěma vrstvami lehce naředěnýho Dispercolu (druhý nátěr se už nebrousí).Žehličkou rychle a lehce po folii a hned přitlačovat hadrem(ohřátím se zaktivuje lepidlo folie ale nestačí se (tedy většinou..) prohřát polystyren.Zatím(asi po 4 letech)to na krovkách drží i po ránách.Dispercol používám i místo Balsa lock,je značně levnější a funguje stejně dobře i na balse a překližce. Taky jde na potah použít samolepicí folie plotrová Oracal, Dispercol vytvoří dobrý základ..Letu zdar,plachtovému zbláště :-)).
2.2.2022 06:57 Janeg
Fandím kreativní snaze, dokonce i v ověřování nových technologií a postupů.
Pěna nebyla pro nažehlení dost tepelně odolná? Ještě se pochlubte.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2022 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek