Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1980

Modelář od:1993

Bydliště:Náchod

Letiště:....pěkná louka za vsí

Letadla a hlavně jejich modely mám moc rád, hlavně ty něčím netradiční. Tenhle koníček už mě doufám nikdy nepustí, ikdyž občas leze do pěněz:-) A kdybych měl postavit všechny, které se mi něčím alespoň trochu líbí, musel bych se tím zabývat denně a do konce života bych to asi stejně nestihnul....

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

C-160 Transall

Parametry

Výrobce: Vlastní stavba podle plánku
Jak postaveno: Podle plánku
Kategorie: Polomaketa
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 1300 mm
Délka: 990 mm
Váha: 1422 g
Plocha křídla: 25 dm2
Vrtule: APC E 7x5 L+P
Motor: Dualsky ECO 2208C-1450
Elektronika: Hitec 2,4 GHz
Serva: KST DS113MG -6x
Baterie: 1x Dualsky HED 1800mAh

Hodnocení

10
z 10 | 16 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Už delší dobu jsem si chtěl postavit svůj první vicemotorak a volba padla na Transalla. Sice jenom dvoumotor, ale to vůbec nevadilo, protože jsem si opět vymyslel potah hliníkovým plechem. Takže dost složité samo o sobě, ale opět velká výzva!

Před začátkem stavby jsem v plánku přemaloval nějaké detaily aby trochu víc odpovídalo originálu, nic maketoveho, ale bylo potřeba předělat nos letadla s pilotní kabinou, gondoly hlavního podvozku na dvě kola a odpružení, motorové gondoly, prodloužený náběh směrovky a ukončení trupu kolem výškovky.

Stavba balzové kostry letadla byla víceméně klasika a bez velkých komplikací, ale některé věci jsem musel vymýšlet a upravovat v průběhu stavby.

Osazení elektroniky a vnitřním vybavením dle svých zvyklostí, nakonec i obyčejné osvětlení a vážení letadla před potahem ve mě probudilo kus nejistoty, byl jsem skoro na 1kg a to mě ještě čekal potah plechem.... V plánku je uvedena hmotnost 590g!!!

Potažení celkem složitých tvarů plechem se nakonec, myslím, taky celkem povedlo, směrovka je stříkaná barvou, ostatní červené doplňky letadla a bílý znak na směrovce jsou samolepy.

Zálet proběhl minulou sobotu úspěšně, model snadno startuje z asfaltu, příjemně se řídí, ale ještě je potřeba odladit letové vlastnosti k plné spokojenosti. Vyšší letová váha není úplně na škodu, ale kdyby byl tak o 200-250 gramů lehčí, bylo by to lepší ;)

Komentáře

Naprostá paráda!
Ať se nadále daří!
22.5.2019 16:01 Kuta33
Ještě dodatečně gratulace k záletu, že proběhl úspěšně se není čemu divit. Očividně řádně proškolený pozemní personál s tak odpovědným přístupem k předletové kontrole mi doma bohužel chybí ;-) (fotky 7 a 8)
20.5.2019 11:20 Pepino
Moc hezký a perfektní povrchovka!
20.5.2019 06:13 Hank
Tak tohle je moc pěkná práce. Gratuluji :-)
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2019 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek