Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1963

Bydliště:Frýdlant nad Ostravicí

Letiště:AK Frýdlant, LKFR

Po čtyřiceti letech jsem si v r. 2015 opět vzpomněl na klukovská léta a pěkné zážitky s mými modýlky. Protože už nemůžu kvůli zdraví pokračovat v mých současných koníčcích (paragliding a horské kolo), zkouším opět modelařinu a létání s nohama na zemi.
Loni jsem jako začátečník zvolil Conscendo s gyropřijímačem naprogramovaným na SAFE s tlačítkem "panika" a hodně mi to pomohlo pro získání základních letových návyků. Pak jsem šel do většího větroně Gama 2100 se vztlakovýma klapkama, no a po hodinách ve vzduchu a získání určité jistoty jsem chtěl zkusit něco postavit vlastnoručně.
Nyní navrhuji a stavím eroplány podle plánků, taky vlastní konstrukce.

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Primalog 2

Parametry

Výrobce: Postavil sám
Jak postaveno: Vlastní konstrukce
Kategorie: Větroň
Materiál: Balza + potah
Rozpětí: 3000 mm
Délka: 1300 mm
Váha: 2170 g
Vrtule: 13/6,5"
Motor: RAY 3548 - 800
Elektronika: Spektrum DX8
Serva: JX, GO-13
Baterie: 3s 2600mAh

Hodnocení

10
z 10 | 8 hlasů – kdo hodnotil
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Zdravím všechny, právě jsem dokončil následovníka velice povedeného elektrovětroně Primalog (je zde v galerii). S Primalogem létám už rok, je to velice stabilní a nezáludný větroň, snadno se pilotuje a mám s ním nalétány desítky hodin a jen pěkné zážitky. Takže jsem chtěl zkusit i něco většího. Původní Primalog má rozpětí 2,26 m , překreslil jsem plán na rozpětí rovných 3 m a trošku prodloužil i trup. Na křídla mám použit stejný profil i hloubku (podle původních duralových šablon), trup má opět uhlíkovou ocasní trubku, oblepenou balsou, v trubce vede uhlíková tyč k páce plovoucí výškovky a bowden ke směrovce. Motor jsem zvolil silnější RAY 3548 - 800 s vrtulí 13/6,5" a používat budu aku 3S 2600 mAh. Potáhl jsem Oracoverem, koupil novou žehličku s digitálním displayem a návlekem na žehlicí plochu - pracuje se s ní perfektně! Čekám na vhodné počasí a hned pak vyrazím na zálet. Kéž by byl tak snadný jako s prvním Primalogem.


A je zalítnuto. Včera a dnes za úplného bezvětří a klidu ve vzduchu jsem Primaloga 2 poslal do oblak. Opět s minimálními korekcemi na trimech, letěl klidně a stabilně hned napoprvé, paráda! Dokonce se mi povedlo přímo ukázkově realistické přistání s pozvolným vytrácením vztlaku a měkoučkým dosednutím bez odskoku. Těším se na další lety.
Nyní mám v plánu LF-109 Pionýra podle plánku 68s. Poradí mi někdo, kde sehnat výřezy, hlavně trupových přepážek? Pokoušel jsem se kontaktovat cnchc.cz, ale bezvýsledně

Komentáře

9.5.2019 22:29 havr333
Výřezy na Pionýra lze sehnat na stránkách Lasermodely. Je to ale trochu větší rozpětí - 3400 mm.
Alba pro vaše modely
Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2020 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek