Album RC modelu
Seznam oblíbených modelů je prázdný – stiskněte pro přidání do oblíbených

Ročník:1990

Modelář od:2014

Bydliště:Kroměříž

Ukázat přátelům na Facebooku
Vložit model do oblíbených

Funray

Parametry

Výrobce: Multiplex
Jak postaveno: Již hotový model
Kategorie: Větroň
Materiál: EPP, EPS, Depron
Rozpětí: 2000 mm
Délka: 1230 mm
Váha: 1700 g
Plocha křídla: 40 dm2
Vrtule: 11*7
Motor: ROXXY C35-48-990kv
Elektronika: ROXXY BL Control 755 S-BEC
Serva: 6x HS-65HB
Baterie: Gens ACE LiPo - 3S 3300mAh / 298g

Hodnocení

Tento model zatím nikdo nehodnotil...
Ohodnotit →
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Hodnocení 1 - hrůza — 10 skvělá práce

Popis

Funray by měl spadat do kategorie navazující na Herona, nebo Soliuse. Takže svižný a obratný termický nebo svahový motorový větroň z vysoce odolného ELAPORu, ovládaná křidélka, klapky, směrovka, výškovka. K dodání je klasicky jak stavebnice, tak již osazená (mnou zvolená) verze "RR". Cena osazené verze je na bublinu fakt šílená. Někde jsem slyšel že Hitec koupil Multiplex a tato šarádá se prý projevila na "ne moc kvalitním" zpracováním některých modelů, každopádně Funray se pyšní z krabice "Made in Germany", tak jim to budeme třeba věřit.

Po vybalení a nějakým prvotním prozkoumání musím říct, že ten Elapor ze kterýho je to vyrobený, je fakt celkem odolnej. Nevím jestli je to změnou materiálu, nebo technologií při výrobě, ale je rozhodně tužší něž na Fungliderovi a Easystaru, který mám doma. Při moji, někdy ne moc šetrné manipulaci (bydlím v paneláku 1+1), za těch pár dní doma, ani známka vrypu nebo čehokoliv jinýho.
Trochu techniky:
Motor ROXXY C35-48-990kv
Regulátor ROXXY BL Control 755 S-BEC
Vrtule sklopná s listy 11x7"
akumulátor Gens ACE LiPo - 3S 3300mAh / 298g
Serva 6x HS-65HB

Asi není moc co popisovat, křídla (dvojdílné s nosníky ze čtyřhranné trubky ze slitiny hliníku s uhlíkovou výplní) zasuneme do trupu. Chválím ty jejich šestikolíkový zelený konektory Multiplex upevněný ve speciálních držácích v kořenech polovin křídla a v trupu – zasunutí polovin křídla znamená zároveň i propojení konektorů. Ocasní plochy jsou z rovněž z pěnového ELAPORU s výztuhami z uhlíkových nosníků a tenkostěnných trubek z nerez oceli. Dvoudílná vodorovná ocasní plocha se upevňuje ke kýlovce pomocí uhlíkových spojek a zámkového mechanismu pro snadnou montáž a demontáž. Pro pohon modelu slouží střídavý motor ROXXY C35-48-990kv se 70 A regulátorem se spínaným stabilizátorem napájení BEC ROXXY BL Control 755 S-BEC pro zajištění spolehlivého napájení palubní elektroniky se 6 servy.

S baterkou ve předu, mi těžiště vychází suprově, netřeba nijak

Komentáře

Navštivte také největší modelářské fórum RCMANIA.cz
© 2018 RCAlbum.cz - všechna práva vyhrazena
Jak přidat můj model | O serveru | Podmínky | Kontakt | Ikonka | Nápověda
Zpět na začátek